Baterie

Wrażenia z użytkowania i podsumowanie

przeczytasz w 3 min.

Banki energii często elektryzują nas pojemnościami, jakie deklarują producenci oraz tym, jak bardzo mają one ułatwić nasze życie. Jak wszyscy jednak wiemy, w praktyce wygląda to różnie i czasem nawet najlepsza specyfikacja techniczna na papierze, nie oddaje tego, jak sprzęt działa w rzeczywistości. Sprawdziliśmy przy pomocy smartfonu LG G Flex2 z baterią o pojemności 3 000 mAh, jak bardzo przydatnym jest bank energii ACCURA ACC7206 na co dzień.

Pojemność testowanego urządzenia to aż 13 000 mAh, co w wolnym przeliczeniu powinno pozwolić na ponad czterokrotne naładowanie baterii wspomnianego smartfona. Jak jednak wiemy, idealne przeliczenia papierowych możliwości na praktyczne zastosowania to zwykle proste zabiegi marketingowe. Jak zatem sprawdza się ACCURA ACC7206 jako zasilacz dla smartfona z baterią o pojemności 3 000 mAh? Nieźle, a nawet więcej, gdyż pozwala na trzykrotne pełne naładowanie smartfona i zwykle zostaje w banku jeszcze trochę mocy.

ACCURA ACC7206 - powerbank

Czasy ładowania

Urządzenie oferuje dwie moce wyjściowe: DC 5V/1000 mAh i DC 5V/2100 mAh i można odnieść wrażenie, że przy tej pierwszej nieco mniej prądu „się marnuje”, a sprzęt jest ciut bardziej wydajny. Niemniej, w życiu liczy się czas i to, jak długo będziemy musieli czekać na powrót naszego sprzętu mobilnego do pełni możliwości. Przy wykorzystaniu wyjścia o mocy DC 5V/2100 mAh ACCURA ACC7206 naładuje baterię o pojemności 3 000 mAh w 2 godziny, 54 minuty i 27 sekund. Nie jest to szybkie ładowanie, ale musimy przyznać, że wynik jest całkiem niezły.

Co jednak, jeśli chcemy naładować sam bank energii. Wówczas musimy uzbroić się w cierpliwość, bo 13 000 mAh trochę się ładuje. Jak długo?

 • Powerbank 0 proc. do 100 proc. za pomocą USB 3.0 w komputerze = 11 godzin, 49 minut i 34 sekundy
 • Powerbank 50 proc. do 100 proc. za pomocą USB 3.0 w komputerze = 5 godzin, 45 minut i 57 sekund
 • Powerbank 0 proc. do 100 proc. za pomocą ładowarki USB podłączonej do gniazda 230 V = 10 godzin, 31 minut i 58 sekund
 • Powerbank 50 proc. do 100 proc. za pomocą ładowarki USB podłączonej do gniazda 230 V = 5 godzin, 22 minuty i 19 sekund

Wygoda użytkowania

Poza osiągami przy bankach energii zwracać należy uwagę również na łatwość obsługi i wierność podawanych informacji. W obu tych przypadkach ACCURA ACC7206 sprawdza się wyśmienicie. Na wyświetlaczu LCD widzimy nie tylko aktualny poziom naładowania banku energii, ale podczas ładowania innego urządzenia wyświetlane są na nim informacje o wykorzystywanej mocy. Sama obsługa jest zaś banalna i odbywa się z wykorzystaniem jednego przycisku.

Po podpięciu za pomocą dołączonego do zestawu kabla naszego smartfona lub tabletu wystarczy wcisnąć jedyny przycisk na obudowie, by zacząć ładowanie. Po dłuższym przytrzymaniu przycisku włączy się biała dioda LED, pełniąca funkcję pomocniczej latarki – na przykład wówczas, gdy wszystkie urządzenia elektryczne odmówią posłuszeństwa – którą wyłączymy w ten sam sposób. Oto wszystko, co musimy wiedzieć o obsłudze tego sprzętu. Jest ona po prostu łatwa i przyjemna.

ACCURA ACC7206 - front

Podsumowanie

Powerbank ACCURA ACC7206 oferuje dobre czasy ładowania oraz niezłą pojemność, a dokładne dane techniczne w więcej niż wystarczającym stopniu sprawdzają się w praktycznym zastosowaniu. Przekłamań nie ma i w życiu codziennym ten bank energii może stać się wiernym towarzyszem wycieczek czy podróży służbowych. Dość rzec, że podczas testów nie zawiódł, dzielnie wspierając działanie smartfona i tabletu na trasie z Poznania do Warszawy i Gdańska.

Na plus, poza dobrą wydajnością przemawia jeszcze atrakcyjne i minimalistyczne wzornictwo, wtyczka dołączona do zestawu pozwalająca na obsługę różnych portów – microUSB, USB 2.0, USB 3.0 oraz wejścia urządzeń od Apple, a także przydatna w charakterze drobnej latarki dioda LED i wyświetlacz LCD dzięki któremu zawsze widzimy jaką pojemność ma nasz bank energii i z jaką mocą ładujemy swoje urządzenia. W swojej półce cenowej jest to godne polecenia urządzenie, funkcjonalne, wydajne, praktyczne i ładne – co w przypadku banków energii nie jest takie oczywiste.

Ocena końcowa:

 • duża pojemność
 • dobra wydajność
 • wygląd i wykonanie
 • wyświetlacz LCD
 • ilość portów i funkcjonalny kabel w zestawie
 • przydatna dioda LED
   
 • dla niektórych, nieco za długie czasy ładowania

90%

Dobry Produkt

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  endrju_pl
  6
  Za mniejsze pieniądze mamy Xiaomi 10 000mAh z QuickCharge działającym w dwie strony. Ma mniejszą pojemność niż ten tutaj, ale ma połowę grubości(wymiary Xiaomi to 128.5 x 75 x 12.6mm). Panie autorze, prąd podaje się w amperach, a nie amperogodzinach.
  • avatar
   endrju_pl
   1
   Jednostki prądu nadal nie są poprawione. Bardzo profesjonalnie :(
   • avatar
    Pr3dator
    0
    Przy zakupie LG V8 dostałem gratis ten oto power bank + karte pamięci 256mb, pierwszy egzemplarz przyszedł uszkodzony, nie chciał się ładować, serwis od razu przysłał nowy model.
    Z perspektywy czasu mogę polecić. Bardzo szybko ładuje podłączane urządzenia. Jest duży , ciężki ale za to bardzo pojemny, w dalsze podróże jak znalazł!