Procesory

Płyta główna ASUS A68HM-PLUS

przeczytasz w 1 min.

W zestawie z AMD A8-7650K testujemy również płytę główną ASUS A68HM-PLUS. Jest to płyta formatu mATX z podstawką FM2+. Wyposażona jest w dwa banki pamięci (obsługa RAM do 2400 MHz) oraz sloty PCI Express x16, PCI Express x1 oraz jeden slot PCI. Producent zwraca uwagę na zastosowanie technologii 5x Protection oraz usprawnienia poprawiające jakość audio.

Na tylnym panelu znajdziemy dwa porty PS2, wyjścia obrazu HDMI, DVI oraz D-Sub, dwa porty USB 3.0 (ASMedia ASM1042 - dwa kolejne obsługiwane przez chipset można wyprowadzić na przedni panel obudowy), dwa porty USB, LAN (Realtek 8111GR) oraz trzy porty mini-jack do obsługi dźwięku (Realtek ALC887-VD).

Płyta oparta jest na nowym układzie logiki A68H. Od A78 różni go mniejsza ilość portów SATA (4) i USB 3.0 (2).

Podczas naszych testów najnowszy UEFI BIOS nosił numerek 0704.

ASUS UEFI BIOS jest jak zwykle przejrzysty i ładnie zaprejektowany. Nie należy się jednak po nim spodziewać funkcjonalności jak po droższych płytach dla entuzjastów, co widać dokładnie po możliwościach OC.

Tak jak wspominałem możliwości podkręcania płyty są dość ograniczone. Możemy zmienić mnożnik procesora oraz taktowanie pamięci RAM. Niestety, nie ma możliwości przetaktowania układu graficznego.

Sugerowana cena producenta to ok. 275 zł, płytę można aktualnie kupić w cenie około 280 zł.