Komputery

Współdziałanie, ekran i akcesoria

przeczytasz w 2 min.

Współpraca tabletu z komputerem

Akcesoria i współdziałanie

Transformer w nazwie odnosi się głównie do możliwości odłączenia ekranu i przełączenia się do systemu Android. Urządzenie pozwala jednak również na dalszą pracę w systemie Windows z wykorzystaniem połączenia zdalnego. Pierwszym krokiem jest skonfigurowanie działającego na komputerze serwera i zabezpieczenie połączenia hasłem. Pomaga w tym prosty kreator. Ważne, że oba urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci bezprzewodowej.

Akcesoria i współdziałanie

Następnie musimy uruchomić w systemie Android specjalną aplikację Splashtop Remote for AiO. Powinna ona automatycznie odnaleźć stację dokującą i pozwolić na połączenie się z nią. Teraz wystarczy wpisać wcześniej ustawiony kod zabezpieczający i możemy korzystać z ósemki tak, jakby ekran był fizycznie podłączony do komputera.

Akcesoria i współdziałanie

Pulpit zdalny działa tak dobrze, że trudno się zorientować, że tak naprawdę działamy w Androidzie. Opóźnienie jest minimalne, dotyk funkcjonuje znakomicie, a dźwięk dodatkowo jest przesyłany do głośników tabletu. Niestety korzystanie z tego trybu skutkuje widocznym pogorszeniem jakości obrazu, nawet przy szybkim połączeniu bezprzewodowym.

Ekran dotykowy

Akcesoria i współdziałanie

Producent zamontował w urządzeniu 10-punktowy ekran dotykowy. Jest on bardzo precyzyjny i wygodny w obsłudze. Niestety czasami potrafi nie zareagować na delikatniejsze dotknięcia, do czego jednak można się przyzwyczaić i nauczyć. Korzystać możemy z niego rzecz jasna w systemie Android, ale również w Windows 8, którego obsługa w ten sposób jest bardzo komfortowa. Pomijając oczywiście fakt, że przy takiej wielkości ekranu długotrwałe jego użytkowanie potrafi nieco zmęczyć.

Pomiar luminacji


215 cd/m2
-0,5%
 
198 cd/m2
-8,3%
220 cd/m2
+1,9%

198 cd/m2
-8,3%
 
216 cd/m2
100%
219 cd/m2
+1,4%

201 cd/m2
-6,9%
 
227 cd/m2
+5,1%
224 cd/m2
+3,7%

Równomierność rozkładu luminacji na powierzchni ekranu w przypadku tego ekranu była dobra.

Kąty widzenia

Kąty widzenia są poprawne. W czasie zmiany kąta patrzenia widać spadki jasności matrycy.

Kamerka internetowa i mikrofon

Akcesoria i współdziałanie

Zamontowana w urządzeniu kamerka o rozdzielczości 1 megapiksela nie jest niestety najlepszej jakości. Zdjęcia są nieco zaszumione i mało ostre. Sytuacja nie poprawia się również przy lepszych warunkach oświetleniowych, ponieważ większa ilość światła sprawia, że obrazy są zbyt jasne. Podczas nagrywania filmów natomiast postać jest rozmyta w momencie silniejszego poruszania. Przynajmniej odwzorowanie kolorów stoi na odpowiednim poziomie.

Dużo lepiej prezentuje się dołączony mikrofon. Świetnie radzi on sobie z dźwiękami otoczenia, nie szumi, a nagrany dźwięk jest czysty i wyraźny. Jedyne, do czego można się przyczepić to nieco niska głośność, ponieważ nagrana mowa jest zdecydowanie zbyt cicha.

Głośniki

Zarówno tablet jak i stacja dokująca wyposażone zostały w parę głośników, pierwszy 1.5 watowych, drugi dwukrotnie mocniejszych. Korzystają one również z technologii Asus SonicMaster oferującej naprawdę bogate brzmienie. Jak jest w rzeczywistości? Głośniki zapewniają odpowiednią głośność i całkiem dobrą jakość, jednak bez rewelacji. Narzekać można również na nieco płytki bas.