Drukarki i skanery

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Brother DCP-J105 InkBenefit to urządzenie wielofunkcyjne, które powinno przypaść do gustu osobom potrzebującym uniwersalnego sprzętu, z którego korzystać zamierzają głównie w domu lub w małej firmie. Drukowanie, skanowanie i kopiowanie przebiega zadowalająco szybko. Chyba że zdecydujemy się na najwyższą jakość wydruku. Wówczas czas oczekiwania na pojawienie się gotowego wydruku znacząco się zwiększa, wystawiając nas na próbę cierpliwości.

Brother DCP-J105

Jakość wydruku czarnobiałego stoi na wysokim poziomie. Do codziennego użytku w zupełności wystarcza najniższa jakość (oznaczona jako druk szybki). Jeśli jednak potrzebujemy dokładniejszych wydruków, można korzystać z pozostałych ustawień.

Jeśli chodzi o jakość wydruków kolorowych to jest ona poprawna. Pomiędzy poszczególnymi ustawieniami jakości jest bardzo duża różnica (zarówno w jakości, jak i wspomnianym już wcześniej czasie wydruku). Drukarka umożliwia także drukowanie zdjęć na papierze fotograficznym, ale nie określilibyśmy DCP-J105 jako urządzenia stworzonego do częstego drukowania zdjęć w domowych warunkach, lecz raczej do okazyjnego korzystania z tej funkcji.
Dużym plusem jest oczywiście łączność bezprzewodowa, dzięki której można drukować z urządzeń mobilnych.

 Opinia redakcji
 plusy:
dobra jakość wydruków czarno-białych
komunikacja bezprzewodowa
drukowanie z urządzeń mobilnych
szybkie i wysokiej jakości skanowanie
tryb kopiowania dokumentów
łatwa obsługa
niski koszt eksploatacji
 minusy:
brak automatycznego drukowania dwustronnego
brak obsługi pamięci masowych
stosunkowo głośna praca
długi czas wydruku w najwyższej jakości
Szacowana cena w dniu publikacji testu: ok. 419
 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Vieworld
  0
  nie wiem po co kupować j105 jak za tę cenę można dostać j152w czy nawet j552w... oczywiście tracimy wtedy współgranie produktów apple'a.. ale gdyby z tego powodu wybierać drukarkę to trzeba szukać koniecznie wtedy białej wersji
  • avatar
   Vieworld
   0
   sprostowanie: do w/w modeli można zakupić sprawdzone zamienniki po 5zł, jakość niższa niż oryginał ale zdjęć nawet na tych droższych nie polecam drukować (test tutaj zaprezentowany z twarzą to wyjaśnia) stąd lepszym wyjściem (ekonomiczniejszym) jest zakup modelu j552w chyba ze nie zalezy komus na szybkosci i dotykowych ekranie to za 50zł mniej czyli za 350zł mozna kupic j152w... oba modele nie maja tylko łącznosci z urządzeniami apple'a jak j105 czy j110 ale jak wczesniej wspomniałem.. "who cares"
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Do dcp j152W są też tanie tusze, ja co prawda za moje płacę 15zł/szt, mam złe przejścia z bardzo tanimi tuszami za 5zł, nie mówię że są złe może po prostu mi się trafiły kiepskie.Kupuję za taniochę Actisy i mi wystarczają, tym bardziej że i tak są tańsze od oryginałów i to sporo.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Drukarka dobra dla tych co drukują w miarę często bo inaczej połowa tuszu zejdzie na czyszczenie głowicy, które brother ma z automatu i w nocy musi być podłączony ciągle do prądu. Więc jeśli ktoś sporadycznie drukuje albo potrzebuje tylko czarny druk bez opcji skan i ksero to uważam, że jednak lepszym wyborem jest laserówka, która jest o wiele mniejsza i toner nie zasycha tak jak tusz, toner za 40 zł starcza nawet na 4000 stron wystarczy napełnić wkład, ale jeśli ktoś chce drukować na oryginalnych to koszty idą w górę niestety. Ale fakt jest, że z atramentowych brother to jedne z najlepszych i najtańszych w eksploatacji urządzeń.
     • avatar
      baael
      0
      najbardziej denerwujące w tej drukarce, to to że nie można ustawić przycisku skan z domyślną akcją, tylko trzeba się przebić przez całe drzewko decyzji...
      • avatar
       iTeth
       0
       Osobiście nie polecam. Często wciąga po 2 kartki i szybko zapychają się głowice a ich czyszczenie - nie zawsze skuteczne - zużywa ogromne ilości atramentu. Ja swój model odesłałem do sklepu.