Klawiatury

Aluminiowy T-Rex na wirtualnym polu bitwy

przeczytasz w 2 min.

California Access T-Rex CA-1404 tył

Przy rewelacyjnym wykonaniu i bardzo dobrej specyfikacji oraz cechach podnoszących funkcjonalność California Access T-Rex CA-1404, nie wolno zapomnieć o jednym, bardzo ważnym aspekcie tego urządzenia. Mianowicie, nie jest to sprzęt do pracy przy komputerze. Nie jest to nawet sprzęt, za pomocą którego wygodnie poprzeglądamy internet w środowisku systemowym czy porozmawiamy ze znajomymi na portalach społecznościowych. Nic z tych rzeczy, gdyż głośność klawiszy skutecznie to uniemożliwi.

Zastosowania tej klawiatury są oczywiste już po wyciągnięciu jej z pudełka. Ma ona służyć graczom. Ma służyć do grania, ma pozwalać nam na rozwinięcie skrzydeł podczas gry, a nie sprawiać, że czatowanie ze znajomymi będzie naszym głównym hobby. California Accesss T-Rex CA-1404 nie odnajduje się w pracy systemowej i jeśli zależy nam na ciszy podczas przeglądania Facebooka, lepiej wyposażyć się w niskoprofilową klawiaturę za kilkadziesiąt złotych i używać zamiennie z testowanym sprzętem.

California Access T-Rex CA-1404 profil

Klawiatura gamingowa służy do grania!

Gdy wiemy już, że California Accesss T-Rex CA-1404 nie sprawdza się jako klawiatura do pisania wiadomości e-mail czy czatowania z kubkiem kawy pod ręką, możemy włączyć naszą ulubioną grę i poświęcić się zabawie. Jak wówczas sprawdza się ten sprzęt? Sprawdza się świetnie! Neutralne ułożenie klawiszy, ich skok oraz precyzja sprawiają, że gra w szybkie internetowe strzelanki to czysta przyjemność.

Klawiatury mechaniczne jako ogół lubiane są przez graczy w takie tytuły, jak Counter-Strike: Global Offensive czy Warface, a także miłośników strzelanek FPS z serii Call of Duty oraz Battlefield. Zresztą, podobnych tytułów można wymienić mnóstwo – grunt polega na tym, że California Accesss T-Rex CA-1404 doskonale się w tego typu grach odnajduje. Praca klawiszy oraz ich delikatne wyprofilowanie są na tyle uniwersalne, że odpowiadać będą każdemu, a szybkie opanowanie obłożenia przycisków zwiększa szybkość reakcji już podczas gry.

California Access T-Rex CA-1404 USB

Podczas długich rozgrywek świetnie sprawdza się podkładka pod nadgarstki, która wyraźnie odciąża naszą oraz wielkość klawiszy, czyli coś, co bywa często bagatelizowane. W przypadku California Access T-Rex CA-1404 przyciski nie dość, że mają wysoki profil, to są dłuższe niż szersze, dobrze odnajdując się pod opuszkami palców. Na plus również zaliczyć można odpowiedniej wielkości klawisz Ctrl, który łatwo odnaleźć w rogach oraz szerokość spacji, w którą trafiamy kciukiem za każdym razem.

Przełączniki doskonale rozpoznają kliknięcia, działają tak precyzyjnie, jak powinny – klawiatura rozpoznaje wszystkie wciśnięte klawisze – a przy tym ich głośność nie drażni. Jest typowa dla klawiatur mechanicznych i po chwili używania podczas gry, rozpoznajemy różnice w dźwięku podczas całkowitego przyciśnięcia klawisza i częściowego kliku. Co jednak ważne, klawisze nie brzmią mechanicznie, ich odgłosy choć wyraźne i irytujące w środowisku systemowym, podczas gry stają się dla nas albo niesłyszalne, albo wręcz przydatne.