Klawiatury

Zabawa podświetleniem i podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

California Access T-Rex CA-1404 wygląd

Wielką zaletą California Access T-Rex CA-1404 jest jej podświetlenie, które zostało świetnie rozwiązane. Jest równomierne, co wynika z tego, że każdy klawisz podświetlony jest oddzielnie. Do rzeczy jednak. Otrzymujemy cztery warianty podświetlenia oraz cztery poziomy intensywności, począwszy od pełnej mocy, do 75%, 50% oraz 25%. Typu podświetlenia są już bardziej zaawansowane i warto poświecić im chwilę.

Klawiatura oferuje pełne podświetlenie z regulowaną mocą lub oświetlenie całkowicie wyłączone. To dwa spośród 5 trybów. Kolejnymi są oświetlenia częściowe i tak w pierwszym przypadku mowa o podświetleniu klawiszy: W, S, A, D, Spacja, Enter, strzałki kierunkowe oraz klawisze 2, 4, 6, 8 i Enter na sekcji numerycznej. W następnym trybie do wymienionych dołączają jeszcze: przyciski od 1 do 0, Tab, Caps, Shift, Ctrl oraz Alt.

California Access T-Rex CA-1404 podświetlenie

Ostatnim wariantem podświetlenia, zdecydowanie najbardziej efektowym, choć najmniej funkcjonalnym z perspektywy gracza jest ostatni tryb, w którym podświetlany do 1 sekundy włącznie jest tylko ostatnio wciśnięty klawisz. Wygląda to bardzo efektownie, ale podczas gry w ciemnym pokoju nie sprawdza się najlepiej: w takich warunkach lepszym wyborem jest jeden z dwóch trybów częściowego podświetlenia.

Podsumowanie

California Access T-Rex CA-1404 to godny polecenia sprzęt dla graczy, który w swoim przedziale cenowym stanowi konkurencję dla wielu uznanych firm. Konkurencję, z którą po prostu trzeba się liczyć. Klawiatura jest świetnie wykonana, posiada bardzo dobrze pracujące przełączniki oraz duże możliwości i cechy pożądane przez graczy, które w praktyce sprawdzają się świetnie. Sprzęt działa doskonale, bez najmniejszego zająknięcia, co sprawia, że jego drobne wady czy brak dedykowanego oprogramowania to niedostrzegalne detale.

California Access T-Rex CA-1404 detale

Dodając do funkcjonalności oraz charakterystyki pracy podświetlenie oraz podkładkę pod nadgarstki, łatwą obsługę możliwości multimedialnych czy nawet takie detale, jak panel do sterowania dźwiękiem i przyjemne otrzymujemy bardzo solidny sprzęt. California Access T-Rex CA-1404 to zdecydowanie jedna z najlepszych klawiatur w swojej klasie cenowej, a dzięki wykorzystanym rozwiązaniom i ogólnej jakości zasługuje na najwyższe noty.

Ocena końcowa:

 • doskonałe wykonanie
 • świetny skok klawiszy
 • uniwersalne wyprofilowanie przycisków
 • konfiguracja intensywności i typu podświetlenia
 • podstawka pod nadgarstki
 • ogólna charakterystyka pracy
   
 • mały klawisz Enter
 • małe stopki pod klawiaturą
 • brak dedykowanego oprogramowania

100%

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  progr3ssive
  5
  Po co publikować artykuły osób, które nie mają ewidentnie kompletnego pojęcia o czym piszą... Dławik ferrytowy jako "ciężarek", niebieskie switch'e jako nie nadające się do pisania za to świetne do grania, układ klawiatury jako wada... Są chyba pewne granice kompetencji autorów, które tutaj ewidentnie zostały przekroczone...
  • avatar
   st4lk3r
   3
   'na sklepowych pułkach'.
   Sięgacie dna...
   • avatar
    BluePandoraBox
    3
    trzeba być niezłym ignorantem by filtr ferrytowy nazwać ciężarkiem,
    Anti-ghosting nie sprawdza pisowni i nie kasuje niechcianych wciśnięć
    w tekście jest więcej takich kwiatków ale po pierwszych kilku linijkach miałem dość
    kto to pisał???
    ktoś kto w życiu nie miał styczności ani nawet nie czytał tekstów o klawiaturach dedykowanych graczom?
    stawiam na blondyna/ę z licencjatem wychowania fizycznego? :P
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     "Ma ona służyć graczom. Ma służyć do grania"

     Serio? Jakoś przez 3lata pracowałem na klawiaturze z przełącznikami Cherry MX-Blue (podobno najgłośniejszymi), tak była to klawiatura sygnowana jako "klawiatura gameingowa", było to cudowne doznanie.

     To że można sobie na niej pograć to jest dodatek, jeżeli chodzi o pisanie kodu, czy długich tekstów (dokumentacje, instrukcje) nic nie zastąpi dobrego mechanika, zresztą słabego też, hałas po miesiącu pracy jest niezauważalny.

     Polecam autorowi zacząć pisać trochę więcej na takich klawiaturach, to po 1, uniknie znikających literek w tekście, a do tego będzie w stanie się w końcu wypowiedzieć trochę szerzej, a nie szerzyć głupoty wśród ludzi.

     I jak patrzę na cenę to myślę że dokupię sobie do lapka taką klawiaturkę obecnie.
     • avatar
      pawluto
      1
      Powinna kosztować góra 160 zł - Jeśli więcej to jest już frajerstwo !
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       California Access to żenada na całej linii. ZEROWE wsparcie dla swoich produktów. Po wejściu na główną stronę i przejściu do dalszych sekcji, od razu kieruje nas na sklep uwaga.. KOMPUTRONIKA. Chciałbyś ściągnąć sterowniki do pada za 100zł z internetu? TWÓJ PROBLEM! Kup sobie napęd DvD (oczywiście z komputronika) jeżeli chcesz mieć cokolwiek pisane pod produkt, który właśnie zakupiłeś. Nigdy więcej.
       • avatar
        lelum
        0
        podświetlenie jest tylko w jednym kolorze ? czy przeoczyłem coś w recenzji.
        • avatar
         sieniu
         0
         Jakaś taka podobna do K70 (2014). Tylko wykonanie gorsze.
         • avatar
          Bo.o.t manager
          0
          Kupiłem, to mój pierwszy mechanik, od ponad 10 lat używałem klawiatury chickony kb-9810. Pierwsze wrażenia pozytywne, choć nawyki ze starej klawiatury dają mi się czasami we znaki. Maja kijową kontrolę jakości w zakładzie nie działa podświetlenie 2 klawiszy - 6 i * na numpadzie od samego początku.

          Z fajnych rzeczy mój Pingwin obsługuje bez kłopotu regulację głośności i inne klawisze funkcyjne. To takie uwagi po paru godzinach użytkowania w/w klawiatury. A i wkurzający jest mały enter, za to powinni konstruktorów do kamieniołomów zesłać ;-).