Drukarki i skanery

Podsumowanie

Canon Pixma MP490 to bardzo porządne urządzenie, a biorąc pod uwagę jego niewygórowaną cenę można powiedzieć, że naprawdę bardzo dobre. Za ok. 300 zł otrzymujemy dobrze wykonany i łatwy w obsłudze sprzęt.

Jeśli potrzebujesz niedrogiego uniwersalnego urządzenia drukująco-skanującego do domu, Canon Pixma MP490 jest bardzo dobrym wyborem. Produkt Canona sprawdzi się dobrze także w biurze. Oferuje jakość wydruków na w pełni zadowalającym pozoiomie, natomiast skany spodobają się użytkownik o niewygórowanych wymaganiach. 

Jeżeli nie jesteś osobą, która potrzebuje sprzętu z górnej półki, to Canon MP490 w zupełności spełni twoje oczekiwania, oferując dobrą jakość za niewielkie pieniądze. 

 

  Moja ocena
  plusy:
Łatwa obsluga
Możliwość pracy bez komputera
Dobra jakość druku
Niska cena druku fotografii
  minusy:
Brak dupleksu
Jeden pojemnik na papier A4 i 10x15
Brak możliwości druku na sztywnych materiałach
Głośny pobór papieru przy drukowaniu
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 300 zł
 

 

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gonzo
  Według mnie niemożność wymiany poszczególnych zbiorniczków jest wielkim minusem :/ Chyba lepiej dołożyć trochę więcej pieniędzy do drukarki która posiada osobne pojemniki niż za każdym razem wymieniać wszystko mimo, że wyczerpał się tylko jeden kolor :/
 • avatar
  Konto usunięte
  O ile w tego typu urządzeniach można od biedy przeboleć instalację softu o wadze 600mega, to na przykładzie drukarki HP (którą posiadam) stery i inne badziewie to jakieś 300mega a to zwykła sama drukarka bez skanera itp... trochę żal, bo kiedyś takie stery mieściły się na 1 dyskietce. niedługo napęd blue ray trzeba będzie kupować żeby zainstalować stery do drukarki, no chyba że będą dawali gratis :P
 • avatar
  Konto usunięte
  Sterowniki do tego urządzenia to "tylko" 20 mega do ściągnięcia ze strony producenta.
 • avatar
  Konto usunięte
  Prosiłbym o źródło cen tuszy do tej drukarki danych w artykule,oczywiście nie mówię tutaj o allegro.Przejrzałem kilka stron znanych sklepów lub sieci ceny są większe o 10zł lub więcej.Jest to wielki błąd w tym artykule.
 • avatar
  Konto usunięte
  Jestem szczęśliwym posiadaczem urządzenia wielofunkcyjnego HP F735 INK Advantage które kupiłem za 350zł a naboje kosztują 35zł :-)
 • avatar
  .Alx.
  Dla mnie wniosek jest jeden :
  NIGDY WIĘCEJ ATRAMENTU !!!

  Miałem kilka takich drukarek i w praktyce nie jest tak różowo, tusz się szybko kończy, wystarczy zostawić drukarkę na wakacje i po nich już nic nie wydrukujemy, bo dysze się zatkały.
  Zamienniki nie zapewniają za dobrej jakości, albo są to podróby, które w ogóle nie chcą drukować, bądź zalewają mechanizm.
  Dlatego zainwestowałem w KOLOROWĄ DRUKARKĘ LASEROWĄ, która nie ma powyższych wad, a przede wszystkim koszt wydruku jest TRZY RAZY NIŻSZY od tych wspomnianych w recenzji "...będzie kosztować niecałe 17 groszy". Trzeba być bogatym, żeby kupić tak "tanią" drukarkę...
 • avatar
  Konto usunięte
  Błąd w danych technicznych. Winno być: Wg danych producenta rozdzielczość wydruku 4800 dpi z technologią kropli atramentu o objętości 2 pl* lub rozdzielczość maks. 4800 x 1200 dpi. Rozdzielczość 9600 dpi mają urządzenia wielofunkcyjne od MP540 i wyższe.
  Sam niedawno stałem przed wyborem takiego urządzenia i nabyłem HP C4580. Za cenę niewiele większą mam WiFi a dobre zamienniki ActiveJet 19ml za 60pln ( w przeciwieństwie do tuszy 4ml HP F735 się nie rozmazują przy dotknięciu palcami).
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie wiem czy jest sens kupowanie tej drukarki za 300 zł. Za 50 zł więcej można dostać - Canon MP550. Lepszej jakości druk, jest szybsza. Posiada 5 oddzielnych atramentów (w tym jeden większy tylko do dokumentów), druga tacka na papier z frontu.

  Gdyby ta MP490 kosztowała z 260zł to jeszcze bym pomyślał... a tak to lepiej już chyba kupić albo MP270 albo tą MP550...