Zasilacze

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Zasilacze SFX nie cieszą się zbyt dużą popularnością, więc klienci nie mają tutaj zbyt dużego wyboru. Zainteresowanym taką konstrukcją śmiało możemy polecić model Chieftec Compact CSN-550C – możecie liczyć na bardzo dobre parametry, a przy tym na bardzo atrakcyjną cenę.

Chieftec Compact SFX CSN-550C

Compact CSN-550C to jeden z mocniejszych zasilaczy w formacie SFX, więc sprawdzi się jako podstawa niewielkiego i wydajnego komputera (np. do grania - takie maszynki cieszą się coraz większą popularnością). Co istotne, producent zadbał o długie i całkowicie modularne okablowanie, co powinno ułatwić składanie PC-ta.

Jeżeli chodzi o jakość wykonania, tutaj praktycznie nie mamy się do czego przyczepić. Zasilacz bazuje na dobrych komponentach, dzięki czemu cechuje się bardzo wysoką sprawnością energetyczną i stabilnymi napięciami wyjściowymi. Ewentualnie producent mógłby dopracować obroty wentylatora podczas uruchamiania, bo na początku są one zbyt wysokie i generuje to spory hałas.

Firma Chieftec przyzwyczaiła nas do produktów w dobrej cenie. Podobnie jest i tym razem, bo model Compact CSN-550C kosztuje około 300 złotych, więc w swojej kategorii jest najbardziej opłacalnym wyborem. Warto jednak zainteresować się ciut mocniejszym modelem Compact CSN-650C (650 W), który można dorwać kilkanaście złotych drożej. Niestety, na nowe zasilacze przysługują tylko 2 lata gwarancji, co właściwie jest największą wadą tych jednostek (gdyby nie to, mielibyśmy do czynienia praktycznie z idealnym produktem).

Ocena końcowa - Chieftec Compact CSN-550C

 • jeden z mocniejszych modeli w formacie SFX
 • dobra jakość wykonania
 • bardzo wysoka sprawność energetyczna
 • stabilne napięcia wyjściowe
 • całkowicie modularne okablowanie
 • bardzo atrakcyjna cena...

 • ...chociaż niewiele drożej można dostać model 650 W
 • głośny wentylator zaraz po włączeniu komputera
 • tylko 2 lata gwarancji

Dobry Produkt  Super Opłacalność

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  0
  Kupiłem ostatnio SeaSonic Focus Plus Gold 550W (SSR-550FX) za jedyne 299zł (proline)

  Full modularny, niesamowicie trzyma napięcia
  Do tego pracuje do 280W (efektywnie ok 300W) w trybie całkowicie pasywnym (mozliwosc ustalenia trybu przyciskiem), a w trybie aktywnym i tak niesłyszalny.
  a do tego 10 lat gwarancji.

  czego bym chciałwiecej? chyba niczego.
  Raczej ciężko o konkurencję.