Zasilacze

Nieźle! Ale zawsze może być lepiej

przeczytasz w 1 min.

Przetestowany przez nas zasilacz miał pretendować do wyższej półki, która powinna zainteresować najbardziej wymagających klientów. Jednostka rzeczywiście oferuje niezłe parametry, ale nie jest do propozycja idealna. Szkoda, bo do tej pory marka Chieftec wyróżniała się właśnie konkurencyjnością.

Chieftec Smart Power GP-650C - zasilacz

Jednostka oferuje obciążalność 650 W, więc sprawdzi się w wydajniejszych zestawach z pojedynczą kartą graficzną lub dwoma akceleratorami ze średniej półki. Montaż komponentów ułatwi długie, częściowo modularne okablowanie, aczkolwiek przydałoby się dodać jeszcze dwie wtyczki MOLEX – pozwoliłyby zachować kompatybilność ze starszym sprzętem.

Od strony technicznej jest dobrze. Zasilacz wykorzystuje całkiem udaną platformę, która zapewnia stabilne napięcia wyjściowe oraz bardzo wysoką sprawność energetyczną, a ponadto charakteryzuje się wysoką kulturą pracy. Szkoda tylko, że producent zdecydował się na wykorzystanie ciut gorszych komponentów względem zbliżonych modeli konkurencji.

Chieftec Power Smart GPS-650C 650 W ma u nas kosztować około 380 złotych, a więc teoretycznie nie tak dużo jak na oferowane parametry. Udzielana gwarancja trwa 3 lata, co stanowi mały progres w stosunku do innych model producenta (chociaż do konkurencji jeszcze trochę brakuje - ta potrafi dać 5, 7, a przy topowych jednostkach nawet 10 lat). Na tę chwilę propozycja Chiefteca jest niezła, ale byłaby lepsza, gdyby pomyślano o dłuższej gwarancji lub o nieco niższej cenie.

Ocena końcowa:

 • bardzo wysoka sprawność energetyczna
 • komplet zabezpieczeń
 • stabilne napięcia wyjściowe
 • cicha praca wentylatora
   
 • nie zaszkodziłoby dodać dwóch dodatkowych wtyczek MOLEX
 • jakość wykonania odbiega od konkurencyjnych modeli

Dobry Produkt

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  650 obciążona w teście tylko do 416W. A gdzie reszta?
  • avatar
   ciomasta
   2
   Nigdy więcej Chieftec nie kupię!
   Padł mi zasilacz 2 tygodnie po Gwarancji ;/
   • avatar
    Dudi4Fr
    1
    Zasiłka nawet ok ale bez fajerwerków. Tylko czy 80 Gold zasługuje na "bardzo wysoka sprawność energetyczna"? Przy tym co potrafi 80 Planinum, Gold wypada coś cienko a co dopiero przy Titanium.
    • avatar
     Armitage
     0
     Witam.

     Pytanie do redakcji.

     W tekście użyto 2-krotnie zdanie o treści: "jakość wykonania odbiega od konkurencyjnych modeli".

     Czy Szanowna Redakcja, jak już pisze takie zdanie, to czy mogłaby to sprecyzować i rozwinąć temat, podając konkretne przykłady ?

     Pozdrawiam
     Leszek