Wideorelacja - ASUS na Computex 2023
Komputery

Wideorelacja - ASUS na Computex 2023

przeczytasz w 1 min.

Jeszcze przed samym rozpoczęciem Computex 2023 odwiedziliśmy siedzibę ASUSa, do której zaproszono tylko wybranych dziennikarzy. Oto wideorelacja z tego, czego się tam dowiedzieliśmy o nowych produktach ASUS na 2023 rok.

Nie wszystko da się dobrze ukazać na zdjęciach, dlatego też, poza klasyczną relacją z siedziby ASUS na Tajwanie, przygotowaliśmy również relację w formie wideo. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z takim ujęciem nowości, jakie przygotował dla nas i dla Was ASUS na drugą połowę 2023 roku. 

Wideo relacja z siedziby ASUS na Tajwanie - nowości z Computex 2023:

Co tu dużo mówić - komputery bez kabli widocznych przez przeszklony bok, to oczywista przyszłość branży PC. Wymóg zastosowania obudowy i płyty głównej tego samego producenta, co karty graficznej, tylko pozornie jest ograniczeniem - zwykle ostatecznie i tak w ten sposób dobiera się podzespoły w zestawach nastawionych na wygląd. Zresztą, jak tylko reszta branży podchwyci pomysł zaprezentowanym nam przez ASUSa, to pewnie będzie można łączyć obudowy i podzespoły różnych producentów. 

ASUS PC bez kabli

Z drugiej strony dziwi nas próba wskrzeszenia przez ASUSa netbooków - fakt, że legendarne już Eee PC miały swoje 10 minut popularności, ale ta bardzo słusznie przeminęła i ich miejsce zajeły (również prezentowane przez ASUSa) Chromebooki. Jednocześnie zaskoczyło nas, jak bardzo wymagające wobec sprzętu stały się pozornie najprostsze czynności, takie jak przeglądanie Internetu czy oglądanie wideo - ostatecznie zaproponowane przez ASUS laptopy, pomimo że ekstremalnie budżetowe, oferują wielokrotnie wyższą wydajność od tych pierwszych netbooków, a mimo tego zwyczajnie sobie nie radzą. 

ASUS ultra tanie laptopy

Nie dało się również przejść obojętnie obok mini rewolucji jaką zpowiada w świecie bizensowym seria ASUS ExpertWiFi, ale tu już nie będziemy powtarzać tego, co znajdziecie w głównej relacji (linowanej na górze strony). Dajcie znać, co Was najbardziej zaskoczyło spośród nowości od ASUS i na co teraz czekacie z zapartym tchem. 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  A mnie interesuje AIO z zewnętrzna pompa, te z waszego zdjęcie, a słowa o nim nie ma
  • avatar
   holdmybeerandwatch
   1
   Asus nie tylko zaprasza wybranych dziennikarzy, bo żeby uznali gwarancję też trzeba być wybranym. Wojtku mogłeś się spytać, czemu asus olewa użytkowników i ich sprzęt na gwarancji.
   • avatar
    brettsinclairdannywilde
    -1
    Bez wtyczkowe GPU ma jedną poważną wadę, co jeżeli ktoś zapragnie włożyć kilka kart do komputera ? Scenariusz jak najbardziej realny w dzisiejszych czasach, a obawiam się że wtedy i tak nie obejdzie się bez podłączania kabli, bo przepuszczanie tak dużej mocy z kilku GPU przez cienkie ścieżki płyty głównej i dodatkowe (w sumie niepotrzebne źródło oporności) luty nie napawa optymizmem, po za tym za każdym złączem PCIE musiałoby być złącze zasilania do karty co dodatkowo komplikuje projekt płyty głównej. Koncepcja fajna, ale moim zdaniem tylko do zamkniętych, designerskich projektów.