Obudowy

Corsair Carbide 300R – wygląd zewnętrzny

przeczytasz w 2 min.
ModelCorsair Carbide 300R
TypMidi Tower
Wymiary (wys. x szer. x dł.)485 x 210 x 450 mm
KolorCzarny
MateriałyStal 0,7 mm, siatka mesh, tworzywo ABS, akryl
Złącza na panelu I/O2x USB 3.0, 2x HD audio
Kompatybilne płyty głównemini-ITX, mATX, ATX
Miejsca na karty rozszerzeń7
Maksymalna długość kart rozszerzeń290/410 mm
Maksymalna wysokość chłodzenia CPU160 mm
Miejsce pod tacką na płytę główną22 mm
Zewnętrzne zatoki 5,25 cala3
Zewnętrzne zatoki 3,5 cala0
Wewnętrzne zatoki 3,5 cala4
Wewnętrzne zatoki 2,5 cala4 (konwertowane z 3,5 cala)
Fabrycznie zamontowane wentylatory140 mm – przód
120 mm - tył
Dodatkowe miejsce na wentylatory120/140 mm - przód
2x 120/140 mm – góra
2x 120/140 mm – lewy bok
DodatkowePrzezroczyste okno na lewym boku

Druga obudowa firmy Corsair dotarła do nas w szarym pudle, na którym znalazła się jej podstawowa specyfikacja. Na dodatkowe wyposażenie składa się komplet śrubek montażowych, kilka opasek zaciskowych oraz instrukcja obsługi (nietłumaczona na język polski).

Corsair Carbide 300R

Producent poleca ten model graczom, niemniej jednak nie jest on zbyt efektowny. Przedni panel podzielono na dwie części. Na dole zainstalowano kratkę wentylacyjną z perforowanej blachy, a na górze trzy zaślepki dla zatok 5,25 cala. Cały frontowy plastik został wystylizowany na szczotkowane aluminium, dzięki czemu cała obudowa wygląda całkiem elegancko. Na samej górze znalazł się panel I/O z dużym przyciskiem do włączania komputera, mniejszym do jego restartowania (obydwa podświetlane białymi diodami), dwoma portami USB 3.0 oraz wejściem i wyjściem HD audio.

Corsair Carbide 300R

Większą część górnej ścianki stanowi perforowana blacha, do której można przymocować dwa wentylatory typu 120 lub 140 mm. Nie została ona zamocowana zbyt stabilnie, przez co może przenosić drgania.

Corsair Carbide 300R

Corsair Carbide 300R

Prawy bok jest pełny, natomiast w lewym zamontowano spore okno – zwolennicy eksponowania swoich podzespołów powinni być więc zadowoleni. Oczywiście obydwie ścianki mocowane są za pomocą szybkośrubek. W razie potrzeby istnieje możliwość zamontowania na oknie dwóch wentylatorów o średnicy 120 lub 140 mm – miejsca na nie zostały wyłożone podkładkami antywibracyjnymi. W ofercie producenta można również znaleźć tańszą wersję obudowy bez okna.

Corsair Carbide 300R

Tył modelu Carbide 300R podzielono na trzy części. Na górze znalazł się otwór na zaślepkę tylnego panelu płyty głównej, lekko wybrzuszony grill na wentylator typu 120 mm o strukturze plastra miodu oraz trzy wyłamywane przepusty do wyprowadzenia węży układu chłodzenia cieczą. Niżej umieszczono siedem zaślepek na karty rozszerzeń oraz prostokątny otwór wentylacyjny (również o strukturze plastra miodu), natomiast na samym dole miejsce na zasilacz.

Corsair Carbide 300R

Na dole zamontowano dwa plastikowe podesty, do których przymocowano paski gumy pełniące rolę nóżek. Miejsce na zasilacz zostało osłonięte siateczkowym filtrem przeciwkurzowym – do jego wyjęcia nie jest wymagane podnoszenie lub przechylanie obudowy.