Crysis 3 - test procesorów z różnych segmentów
Procesory

Crysis 3 - test procesorów z różnych segmentów

przeczytasz w 1 min.

Crysis 3 - test procesorów. Jaki procesor pozwoli na komfortową rozgrywke w Crysis 3?

Crysis 3 nie zawiódł oczekiwań jeśli chodzi o zaawansowanie technologiczne silnika graficznego. Apetyt gry na moc obliczeniową jest ogromny, co wykazały nasze recenzje Optymalne karty graficzne w Crysis 3 oraz Gramy w Crysis 3 na laptopach. Dzięki nim wiemy, że Crysis 3 ma bardzo wielkie zapotrzebowania na wydajność układu graficznego. Nadeszła pora na sprawdzenie, jak na działanie gry wpływa rodzaj zastosowanego procesora.

Crysis 3 na ośmiowątkowym procesorze

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że procesory Intela zwykle lepiej sprawdzają się w zastosowaniach rozrywkowych w stosunku do konstrukcji AMD. Oczywiście wiele zależy od konkretnej gry - choćby nasz rodzimy Wiedźmin 2 bardzo dobrze korzystał z możliwości procesorów AMD FX (zwłaszcza ośmiowątkowych). Tymczasem jeszcze przed premierą Crysis 3 niczym grom z jasnego nieba spadła wiadomość, że procesory AMD spisują się w niej lepiej od konstrukcji Intela. Czyżby gra stanowiła zapowiedź zmian?

W testach Crysis 3 wykorzystaliśmy sześć procesorów, z czego trzy to konstrukcje Intela, a trzy to modele AMD. Z miejsca możemy powiedzieć, że gra bardzo dobrze wykorzystuje wielordzeniowe procesory. Dwa rdzenie to zbyt mało by w pełni cieszyć się płynną rozgrywką w trzecią część Crysisa. Nie będziemy was dłużej trzymać w niepewności i zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów.