Gry

Tryb turniejowy

przeczytasz w 2 min.

CS:GO

Kiedy już zaznajomimy się z podstawowym arsenałem, mechaniką gry i elementami strategii przychodzi czas na tryb turniejowy. Od tego jak nam idzie w trybie turniejowym zależy nasza ranga w rankingu globalnym. Wchodząc do świata meczy turniejowych mamy szansę budować swoją karierę e-sportową! Większość turniejów ligowych przebiega na tych samych zasadach co mecze rankingowe. Rozgrywka składa się z 30 rund, a każda runda trwa dwie minuty. Przeciwko sobie stają dwie frakcje: terroryści i antyterroryści. W każdej drużynie gra pięć osób. Uwaga! W tym trybie za opuszczenie meczu grożą nam kary! Wygrywa drużyna, która zdobędzie 16 punktów. Mecz może zakończyć się także w sytuacji remisowej 15:15.

Cache map

Mapy zostały podzielone na dwie sekcje. Pierwsza dotyczy rozgrywki w której naszym celem jest rozbrojenie, lub podłożenie bomby. Tutaj należą mapy Mirage, Overpass, Cache, Nuke, Inferno, Train i Cobblestone. Druga sekcja to mapy gdzie naszym celem jest uwolnienie zakładników (co najmniej jednego z dwóch), lub zabicie antyterrorystów (jeśli gramy po stronie terrorystów).

Tryb turniejowy to poważna sprawa. Tutaj już nie możemy sobie pozwolić na działania indywidualne. Niezwykle istotna jest komunikacja w drużynie. Warto więc zaznajomić się z podstawowymi pojęciami w grze, a także podszkolić swój angielski (chociaż nie jest to wymogiem, na serwerach spotkamy bardzo dużo Polaków).

Po której stronie grać? W zależności od wybranej frakcji mamy dostęp do innej broni i inne możliwości rozgrywki. Można powiedzieć, że na początek gra po stronie terrorystów jest nieco tańsza. W każdej roli musimy podjąć się trochę innej strategii.

Terroryści mają za zadanie obronić miejsce podłożenia bomby, lub nie dopuścić do wyprowadzenia zakładników. Antyterroryści wręcz przeciwnie - za wszelką cenę ją rozbroić, lub uwolnić ofiary.

Bardzo ważnym elementem gry jest ekwipunek. Nie zdobywamy go na stałe, więc warto nauczyć się rozsądnie z niego korzystać. Warto ściągnąć dodatkowo mapę treningową, na której możemy zapoznać się ze wszystkimi rodzajami broni. Każda broń ma inną celność, odrzut czy poziom szybkostrzelności.

CS:GO knife

Skoro już jesteśmy przy broni, warto oduczyć się nawyku przeładowywania. Mamy bowiem tylko określoną liczbę naboi dla danej broni, przy nierozsądnym gospodarowaniu nimi, skończymy machając nożem. Co więcej wymiana magazynka zajmuję dużo czasu i jest stosunkowo głośna - nie dość, że przez czas przeładowywania jesteśmy bezbronni, to jeszcze łatwiej w nas trafić.

Jeśli chcesz być najlepszy podglądaj profesjonalistów. Codziennie na całym świecie rozgrywane są dziesiątki turniejów. Warto pooglądać jak grają profesjonalni gracze. Warto jednak wziąć pod uwagę, że drużyny parające się e-sportem grają ze sobą od lat i pewne zachowania na mapie mają dokładnie przećwiczone. Nie popadaj więc we frustrację, że nie jesteś w stanie czegoś zrobić. To tylko gra:)