Kamerki internetowe

Z opcją na przyszłość - i co dalej?

Mamy już skonfigurowaną kamerę DCS-932L. Ustawiliśmy jakość obrazu, detekcję ruchu, powiadomienia mail. W jaki sposób wykorzystać możliwości kamery? Najprostsze rozwiązanie, które możemy zrealizować bez dodatkowych konfiguracji jest uruchomienie podglądu na żywo.

D-Link DCS-932L

W przypadku takiego rozwiązania obraz z kamery IP jest przekazywany bezpośrednio na stronę WWW, do usługi mydlink lub do mobilnej aplikacji mydlink.

D-Link DCS-932L

D-Link DCS-932L

D-Link DCS-932L

Oprócz możliwości przekazywania obrazu na żywo oraz wysłania zrzutów ekranu na serwer FTP lub na adres mail nie mamy możliwości ustawienia rejestracji obrazu w postaci zapisów filmowych. Dlatego też dużo lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie dołączonego do kamery D-Link DCS-932L oprogramowania w postaci prostego serwera D-ViewCam. Aplikacja jest pakietem programów, które stanowią jednolity system obrazowania, obserwacji, nagrywania i odtwarzania obrazu.

D-Link DCS-932L

D-ViewCam jest narzędziem, które przeobraża komputer w prosty serwer sieciowej rejestracji NVR. Dzięki aplikacji możemy zarządzać do 32 kamerami IP.

D-Link DCS-932L

Główne okno zawiera po prawej stronie panel administracyjny pozwalający na zarządzanie widokiem kamer a także sterowanie kamerami wyposażonymi w głowicę PTZ (kamery z ruchomą głowicą). Pod panelem z obrazami kamer znajdziemy zestaw przycisków umożliwiający przełączanie się pomiędzy poszczególnymi aplikacjami systemu D-ViewCam. Jest wśród nich podgląd nagrań kamer.

D-Link DCS-932L

Oprócz funkcji oglądania nagrań mamy możliwość zapisu ich do formatu AVI, zapisu stop klatki czy też utworzenia kopii zapasowej na nośnik optyczny.

D-Link DCS-932L

Przy pomocy Schedule Configuration w wygodny sposób dostosujemy harmonogramy nagrywania obrazy.

D-Link DCS-932L

D-Link DCS-932L

Jeśli stosujemy system D-ViewCam do obsługi monitorowania możemy także ustawić w nim alarmy związane np. z detekcją ruchu czy utratą sygnału z kamery. Te ustawienia wykonamy w Event and Action Configuration.

D-Link DCS-932L

Przycisk Settings to cały zestaw ustawień. Począwszy od możliwości tworzenia użytkowników i ustawienia dla nich określonego dostępu do funkcji rejestratora aż po aktywację i konfigurację określonych modułów programowych czy też podgląd logów systemowych.

D-Link DCS-932L

D-Link DCS-932L

Uzupełnieniem desktopowej wersji systemu D-ViewCam jest mobilna aplikacja pozwalająca na podgląd obrazu z kamer IP

D-Link DCS-932L

Najbardziej rozbudowanym systemem monitorowania a jednocześnie najbardziej kosztownym ale za to uniwersalnym będzie wyposażenie go w sprzętowy rejestrator NVR, np. model D-Link DNR322L. Pozwala on na przejęcie obsługi systemu monitoringu, nagrywania, edycji wideo i kopii zapasowych przez niewielkie energooszczędne urządzenie.

D-Link DCS-932L

W jaki sposób w pełni wykorzystać rejestrator NVR DNR-322L opisywaliśmy w jednym z poprzednich artykułów dotyczących monitorowania przy użyciu kamer IP.

Podsumowanie

Ten produkt znajdziesz w sklepie benchmark.plKamera D-Link DCS932L pomimo swej prostej konstrukcji oferuje bardzo szerokie możliwości konfiguracji oraz rozbudowy. Prosty mechanizm podłączenia, intuicyjna obsługa a także dołączone oprogramowanie D-ViewCam pozwalają na rejestrację obrazu w dowolnym czasie. Z kolei usługa mydlink ułatwi zarządzanie kamerami spoza naszej sieci LAN. Zakup jednej kamery D-Link może być pierwszym etapem do zbudowania uniwersalnego i skalowalnego systemu monitorowania IP.
 

  Podsumowanie
  plusy:
bogate możliwości konfiguracyjne
bardzo intuicyjny kreator instalacji
dodatkowe oprogramowanie D-ViewCam
  minusy:
jakość obrazu przy rejestracji w świetle dziennym
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 380 zł
dobry produkt benchmark.pl

 

Przeczytaj także:
D-Link DIR-505 - mikrorouter z maksi możliwościami D-Link DIR-605L Cloud Router - test, cena, opinie D-Link DIR-826L - test, cena, opinie
D-Link DIR-505 - mikrorouter z maksi możliwościami D-Link DIR-605L Cloud Router - test, cena, opinie D-Link DIR-826L - test, cena, opinie

 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wormadam
  10
  ...ciągle to biedne VGA :/
 • avatar
  markozpl
  1
  Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale za niższą cenę mamy super wypasioną kamerę na USB full HD z bardzo jasnym obiektywem.

  Rozumiem że np. za 99 zł można by było zintegrować ją z modułem wifi i mielibyśmy za 370 zł mega kamerę wifi.

  a jakość którą tutaj pokazano woła o pomstę do nieba.
  to nie 640 a max 320 i w beznadziejnej kompresji!!!

  Dla wszystkich którzy chociaż raz musieli skorzystać z nagrania z kamery jest oczywiste że taka jakość do niczego się nie przyda!!!!!!!!!!!!
 • avatar
  Wenezo
  0
  Nie tyle VGA jest problemem, co biedna optyka tego sprzętu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  Po cholere to komu? Co mam sie monitorować jak siedzę na golasa? Czy może siostrę w łazience? Głupota jakich mało. Może jak się mieszka w więcej osób na stancji czy akademiku to zdaje egzamin. Wtedy od razu wiadomo kto ci podpieprzył mleko z lodówki, ale tu się pojawia kolejny problem. Jak studenci pomyślą ile alkoholu mają za 1 taką kamerę to na pewno jej nie kupią.
 • avatar
  endrju_pl
  0
  Rolę prostej kamerki może pełnić prosty telefon z androidem za stówkę z kawałkiem.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  380 zł ??? Chyba 38zł.
 • avatar
  chibi90
  0
  jakby byly po 99 zlotych kupilbym ze 100 :D
  poleci ktos jakas kamere ip do 200 zlotych?