Routery

Testy, zasięg i ocena

przeczytasz w 2 min.

D-Link DIR-505, podobnie jak kilka innych mikrorouterów, ma wbudowaną wewnętrzną antenę sieci WiFi. Pomimo tego bez trudu radzi sobie z pokryciem sygnału w typowym mieszkaniu "z wielkiej płyty". Sygnał jest równomierny na całej powierzchni. Jedynie w najdalszych częściach mieszkania obserwujemy nieznaczny spadek poziomu sygnału.
Niemniej w żadnym stopniu nie ogranicza to komfortu korzystania z zasobów sieci lokalnej czy internetu. Również prędkości kopiowania plików pomiędzy klientami bezprzewodowymi (DIR-505 oferuje prędkość do 150 Mbps) i przewodowymi nie budzą zastrzeżeń i oscylują w granicach 30-48 Mbps, w zależności od wielkości kopiowanych plików i rodzaju połączenia.

Dlink DIR-505

Podsumowanie

D-Link DIR-505

kup Synology DiskStation DS212D-Link DIR-505 All-in-One Mobile Companion to jedno z najmniejszych tego typu rozwiązań na rynku. Nie spotkałem jeszcze tak zminiaturyzowanej konstrukcji, która miałaby w sobie tak zaawansowane możliwości sieciowe i konfiguracyjne, a przy okazji cechowała się wysoką stabilnością i łatwością konfiguracji.

Trzy tryby pracy pozwalają skonfigurować i dostosować urządzenie do własnych potrzeb i sytuacji. Szkoda tylko, że zabrakło obsługi modemu USB 3G. Byłoby to doskonałe uzupełnienie zaawansowanych możliwości tego niewielkiego urządzenia.

 D-Link DIR-505
 

plusy:
prostota obsługi i wysoka konfigurowalność
wszechstronne możliwości - 3 tryby pracy
bardzo stabilna praca
mikroskopijne rozmiary!
możliwość ładowania innych urządzeń poprzez USB

 

minusy:
nieco wolne kopiowanie plików na dyski NTFS
brak obsługi modemów USB 3G.

Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 230 zł
dobry produkt benchmark.plsuper design benchmark.pl
Przeczytaj także:
8level WRT-150 i WRT-300 - test, cena, opinieSynology DS212 - test, cena, opinieMonitoring mobilny - aplikacje D-Link dla iPhone'a i Androida
8level WRT-150 i WRT-300 - test, cena, opinieSynology DS212 - test, cena, opinieMonitoring mobilny - aplikacje D-Link dla iPhone'a i Androida

 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suntzu
  2
  Ale qwa profesjonalny art....
  Cały test w info-grafice. Po pierwsze, nie ma tutaj informacji technicznych. Np. nie napisaliście o tym, że co prawda funkcja repeater-a jest to jednak działać poprawnie nie będzie.

  Do jej poprawnego działania wymagana byłaby druga karta sieciowa zintegrowana. Jest ponad dwukrotny spadek prędkości. O tym jednak autor nie wie, bądź nie chce wiedzieć. To tak jak OpenCL na Radeonach 48xx, niby jest, ale co z tego?

  Po drugie jak wiemy routery różnie współpracują z różnymi kartami sieciowymi. Też nie ma info jaka była karta sieciowa i jakie transfery na xyz....

  Nie ma też info, czy w eterze nie było zakłóceń, ale jako, że ni ma testu jako tako wydajności to nie ma też potrzeby dawania takiej informacji

  Moi mili wybieracie 4-5 różnych lokalizacji.
  1-> A ten sam pokój, 2, Pokój Obok, 4 ściany, 4 różnica poziomów, 5 idziemy dalej. Tak ustawić lokalizacje, by w skrajnej nie było zasięgu ( z pewnością, któryś router wykaże zasięg, ale ten raczej ma mały).

  Robicie testy 1 streaming, 2, 3 jako, że mamy karty, które potrafią to.

  Podajecie testy, dla Intela, broadcom-a, Artheos. Testujecie funkcje routera.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Czy ten d link jest szybszym ruterem od livebox 2.0?