Wideorejestratory

Jedziemy, nagrywamy, oglądamy

przeczytasz w 2 min.

Obsługa i ogólne wrażenia

Po włączeniu, któremu towarzyszy mało przyjemny dźwięk, urządzenie każe nam wybrać język oraz strefę czasową i jednostki prędkości. Zaraz po włączeniu urządzenia pokazuje nam się ekran podglądu, na dole którego miga ikonka wyszukiwania sygnału GPS - miga krótko, bo rejestrator szybko odnajduje nasze położenie.

DOD LS470W GPS

Podczas podglądu, w lewym górnym rogu widzimy czułość ISO dostosowującą się do warunków oświetleniowych, w prawym górnym zaś stan naładowania baterii oraz ikonkę karty pamięci. Prawy dolny róg pokazuje nam datę, godzinę, a spód - znacznik mikrofonu, EV i potencjalną długość nagrania.

Po wejściu do Menu w pierwszej zakładce możemy zmienić ilość klatek na sekundę, ustawić cykl nagrywania, poziom naświetlania, nagrać plik audio, skonfigurować ustawienia G-Sensora, strefę czasową, jednostki prędkości czy takie funkcje, jak ostrzeżenie przed zmęczeniem kierowcy lub analizę jazdy. Druga zakładka daje dostęp do takich opcji, jak ustawienia daty i godziny, języka czy jasności oraz do wymazania karty pamięci.

DOD LS470W GPS - menu_1

Jak oceniamy samą obsługę? Przede wszystkim DOD LS475W jest właściwie bezobsługowy, sam się włącza i wyłącza. Dopóki go nie zdemontujemy to po jednorazowym ustawieniu konkretnych opcji nie będziemy mieli potrzeby do niego sięgać. Jeśli już jednak chcemy coś przestawić, to jest to wszystko banalnie proste i po kilku chwilach urządzenie nie ma przed nami żadnych tajemnic.

DOD LS470W GPS w samochodzie

Nagrania na rewelacyjnym poziomie

Bardzo dobre wykonanie, świetna funkcjonalność i prosta obsługa, czy coś mogłoby zepsuć czającą się za rogiem wysoką ocenę? Tylko niska jakość nagrań. W przypadku DOD LS475W nie ma się jednak czym martwić. Mało tego, można się tylko cieszyć.

Wideorejestrator nagrywa filmy na takim poziomie, że można by uznać, że wcale nie zostały nagrane za pomocą samochodowej kamery. Żywe kolory, dzika płynność obrazu i wysoka szczegółowość - oto typowe cechy nagrać z tego rejestratora. W zasadzie, nie ma tu czego dodawać, jest po prostu rewelacyjnie.

Złego słowa nie wypada powiedzieć również o nagraniach nocnych lub wykonywanych przy niesprzyjających warunkach. Ziarnistość jest na bardzo dobrym poziomie, podobnie jak ilość detali i ogólna jakość filmów. Dobrze oprogramowany sensor wraz z jasnym obiektywem “robią robotę”, jak to się młodzieżowo mawia.

Podsumowanie

DOD LS475W nie jest tanią kamerą samochodową. Te najtańsze, a zdatne do użytku kosztują przecież mniej niż 300 złotych. Testowany rejestrator to zaś wydatek rzędu niespełna 1000 złotych. Czy cenę usprawiedliwiają możliwości tego sprzętu? Zdecydowanie tak, gdyż o jego zaletach pisać można naprawdę długo.

DOD LS470W GPS jakość nagrań

Doskonała jakość nagrań tak w dzień, jak i w nocy. Sprawnie działający odbiornik GPS, G-Sensor, zabezpieczanie zarejestrowanych filmów, łatwa obsługa i właściwie bezobsługowa praca na co dzień. Jedyną ingerencją, którą musimy wykonać jest włożenie karty pamięci i następne ustawienie daty, godziny i innych szczegółów.

Z jednej strony DOD LS475W wykonuje te same zadania, co tańsze urządzenia. Z drugiej jednak, potrafi znacznie więcej, a jakość nagrań jest tak dobra, że można wykorzystać go jako kamerę podczas imienin u cioci lub wujka. Dodając do tego GPS i inne wymieniane zalety, otrzymujemy urządzenie praktycznie idealne, będące dokładnie tym, czym powinny być wideorejestratory.

DOD LS470W GPS ustawienia menu

Wady? Aż głupio to napisać, ale wad nie zarejestrowałem. Miałem tylko jeden problem, gdy kamera nie chciała nagrywać filmów na włożoną kartę pamięci. Zbuntowała się i zawiesiła. Zmieniłem kartę, użyłem przycisku do resetu urządzenia i problem zniknął na dobre. Ujmując rzecz krótko - ta kamera działa bezproblemowo i dobrze. Jest zupełnie szczerze godna polecenia.

Ocena końcowa:

 • jakość nagrań w dzień i w nocy
 • GPS
 • łatwa i przyjemna obsługa
 • praktycznie bezobsługowa praca
 • długi przewód zasilający
 • mały, ale solidny uchwyt
   
 • cena? (dla niektórych pewnie tak)

100%

Dobry Produkt

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  shadowman333
  3
  Te rejestratory DOD często widać jako polecane, a jakość wcale nie jest jakaś super. Do tego są wielkie i dużo zasłaniają. Podejrzewam, że większość z tych testów jest sponsorowana.
  • avatar
   deel77
   2
   Chyba testujący nie widział dobrej jakości, bo ta zaprezentowana jest zła (a to że na rynku są gorsze nie ma znaczenia).
   • avatar
    Armo11
    2
    To drugie nagranie to w nocy czy o zmierzchu?

    Tak wygląda NOCNE nagranie z rejestratora za 350 pln:
    https://www.youtube.com/watch?v=4fPfRsN3Rrg

    Czy nagranie z DOD LS475W jest 3 razy lepsze tak jak jego cena 3 razy wyższa?
    • avatar
     Muciekk
     1
     Na nagraniu w dzień wycieraczki do wymiany :-P Powiem szczerze że jakość nagrania za taka cenę nie powala raczej, już w nocy wypada lepiej ale po cenie wymagałbym więcej :)
     • avatar
      Zircon1987
      0
      Lepiej kupić Viofo A119 za 400zł, a jakość o niebo lepsza.
      • avatar
       abukiewicz
       0
       "testowany rejestrator to zaś wydatek rzędu niespełna 1000 złotych" - W którym sklepie ? bo wszędzie co widziałem to w okolicy 1100 zł
       • avatar
        0qwer0
        0
        wolę kamerkę z kondensatorem zamiast aku.. a test bardzo powierzchowny moim zdaniem, ale ok
        • avatar
         JAZ99
         0
         Kąt widzenia tylko 145 stopni - według mnie odpada, lepszy już taki za 300 złotych bez bajerów, ale z kątem widzenia 170 stopni. Zbyt dużo pieszych zaczyna szukać okazji do zarobku.
         Ja mam taki umieszczony na wysokości lusterka wstecznego - wcześniej nagrywałem na NOTE 3 z Yanosikiem i to uratowało mi trochę kasy, gdy młody nietutejszy parł do zawrotki przez cztery pasy prawie pustej drogi na nic nie oglądając się :(

         Nagranie z NAVITEL MSR 700
         https://www.youtube.com/watch?v=WikGFLc_8a8

         Jeśli nie przenosimy kamerki między samochodami, to takie mocowanie na klej jest super skuteczne.
         • avatar
          eros86
          0
          jeśli chodzi o cenę to ja kupiłem za 1079 w sklepie solve24 - wyświetliła mi się ich reklama na FB - trzeba użyć kodu DODwSOLVE24 - kod z okazji wprowadzenia kamer DOD do oferty
          • avatar
           eros86
           0
           P.S. kod na 60zł więc warto a i cena wyjściowa była okazyjna
           • avatar
            lehmajster
            0
            60fpsów widać ale na tym kończą się przyjemności kamerka nagrywa tak samo jak nie gorzej jak truecam a7s - mam go więc mam dobre porównanie :| a cena przecież jest zupełnie inna
            • avatar
             PC3.06GHz
             0
             A gdzie data, godzina i szybkość? Nie widzę tego na filmie.
             To jakaś lipa.
             • avatar
              Igor Sajek
              0
              Polecam ten wideorejestrator! Świetna jakość nagrań, a dodatkowo ma wbudowany GPS.