Wideorejestratory

Wrażenia z użytkowania

przeczytasz w 2 min.

Wygodna obsługa

Przy pierwszym uruchomieniu urządzenia musimy ustawić język, datę i choćby miarę prędkości: kilometry lub mile na godzinę. Gdy już się z tym uporamy, ustawiamy rodzielczość filmów i inne parametry, to DOD LS500W zaczyna pracować już bez szczególnej ingerencji z naszej strony. Wystarczy przekręcić kluczyk w stacyjce.

Na wyświetlaczu, podczas podglądu widzimy w górnym lewym rogu wartość ISO, w prawym górnym - stan naładowania akumulatora, a na dole od prawej strony: datę, godzinę, ikonkę EV, mikrofonu i odbiornika GPS oraz czas trwania nagrania.

DOD LS500W menu_1

Urządzenie ma dwupoziomowe menu. W pierwszym ustawiamy rozdzielczość, długość cyklu nagrywania, naświetlanie, rotację ekranu - parametry wpływające bezpośrednio na nagranie. W drugiej zakładce menu mamy dostęp do ustawień urządzenia, od daty i godziny po jasność ekranu. Sama obsługa jest banalna i w zasadzie poza jego skonfigurowaniem podczas pierwszego uruchomienia, odbywa się bez naszego udziału. Kamera sama się włącza i sama wyłącza, gdy odpalimy auto.

DOD LS500W menu_2

Doskonała jakość

Jak przystało na klasę testowanego urządzenia, o jakości nagrań można powiedzieć same dobre słowa. Niczego innego zresztą nie należało się spodziewać, gdyż produkty wysokiej klasy, jakie oferuje DOD zdążyły już przyzwyczaić do tego, że w kategorii jakości nagrań są absolutnym topem wśród dostępnych na rynku wideorejestratorów.


Nagranie dzienne z głównej kamery


Nagranie dzienne z dodatkowej kamery

Filmy są płynne i szczegółowe, a do tego mają żywe kolory. Dzięki automatycznie ustawianej czułości ISO i jasnemu obiektywowi na nocnych nagraniach widać bardzo dużo, a podczas dnia kamerce nie są straszne tunele na trasie - szybko zmienia ona swoje ustawienia, przez co zarówno w słońcu, jak i w ciemnym tunelu jakość obrazu utrzymana jest na dobrym ziomie.


Nagranie nocne z głównej kamery


Nagranie nocne z dodatkowej kamery

Klasyka na bogato

DOD LS500W to niemal doskonały wideorejestrator. Tak w kategorii ogólnej, jak i w pewnej podgrupie produktów wyposażonych w dodatkowy moduł kamery. Przemawia za nim jakość nagrań, funkcjonalność oraz praktycznie bezobsługowa charakterystyka pracy.

DOD LS500W druga kamera

Czy ma minusy? Na pewno wspomnieć trzeba o tym, że nie jest to sprzęt tani. Z drugiej strony, to nie kamera dla niedzielnych kierowców, ale dla osób podróżujących dużo i często przebijających się przez miejskie, zakorkowane ulice. Jeśli zatem spojrzymy na DOD LS500W jak na sprzęt dla profesjonalistów, a na pewno dla wymagających użytkowników - możemy polecić go z czystym sumieniem.

Ocena końcowa:

 • doskonała jakość nagrań
 • odbiornik GPS
 • zaawansowane funkcje
 • niemal bezobsługowa praca
 • dodatkowa kamera (obracana)
   
 • dodatkowa kamera mocowana taśmą montażową

90%

Dobry Produkt

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  n526381
  1
  > dodatkowy ciężarek do kabli
  Proszę autora, ten ciężarek do kabli nazywamy „filtrem ferrytowym”. Jest to filtr dolnoprzepustowy, na kablu służy do wycinania zakłóceń, szumów o wysokiej częstotliwości. Po ludzku – umożliwia użycie dłuższego kabla niż bez hm... ciężarka.
  • avatar
   12345ar
   0
   Kopia Blackvue . Oryginał produkuje już model z kamerą 4K , a Blackvue Cloud jak na razie nie do skopiowania.