Gry komputerowe

Left 4 Dead 2 – apokalipsa po raz drugi

przeczytasz w 1 min.

Wymagania
wiekowe:
18+
Producent: Valve Software
Wydawca:Valve Software
Dystrybutor PL:Electronic Arts Polska
Gatunek:strzelanina FPS
Tryb Gry:single/ multi
Cena

120 zł (PC)
200 zł (X360)

Premiera:17 listopada 2009
Premiera PL:20 listopada 2009
Demo gry:tak ( w usłudze STEAM)

Odkąd Valve na dobre zajęło się sieciowymi strzelaninami FPS, każda kolejna ich produkcja przekonuje, że prawdziwa siła tkwi w zabawie wieloosobowej. Team Fortress 2, Left 4 Dead, a teraz Left 4 Dead 2 udowadniają, że dobra gra nie musi być wcale majstersztykiem graficznym. Liczy się przede wszystkim grywalność, a tego żadnej z produkcji Valve z pewnością nie brakuje.
 

Projekt Left 4 Dead 2 nie miał szczęśliwego startu. Ogłoszenie, że w produkcji znajduje się druga odsłona gry nie zostało przyjęte zbyt entuzjastycznie. Gracze zarzucali twórcom, że nie spełnili obietnic o pełnym wsparciu społeczności tworzącej się wokół pierwszej części Left 4 Dead i porzucili pierwotny projekt na rzecz kontynuacji gry. Zdaniem niektórych był to typowy skok na kasę. I coś w tym pewnie jest, skoro zapowiedź Left 4 Dead 2 pojawiła się niecałe 7 miesięcy po premierze pierwszej jej części.
 

Pomimo początkowych problemów Valve udało się w pewien sposób powstrzymać sieciowy bojkot Left 4 Dead 2 i premiera gry odbyła się bez większych problemów. Co więcej, znów okazało się, że firma Gabe’a Nevella jest niczym król Midas – czego tylko dotknie, od razu zmieni się w złoto. Left 4 Dead 2 w ciągu pierwszych dwóch tygodni sprzedaży trafiło w ręce ponad 2 milionów graczy, pokonując tym samym wynik osiągnięty przez pierwszą część gry.

W czym tak naprawdę tkwi sukces tej produkcji? Wydaje się, że to przecież najzwyklejsza strzelanina FPS, w której pistolety mają nieograniczoną ilość amunicji, a trup ściele się gęsto. Co jest takiego szczególnego w likwidacji niekończących się hord żywych trupów?