Laptopy

Podsumowanie - czy warto kupić?

przeczytasz w 2 min.

Dream Machines G1660Ti-17PL26 to przykład interesującego laptopa, który skupia się na istotnych aspektach gamingowego modelu, czyli wydajności w grach i...cenie. Zbudowany na bazie kadłubka Clevo NH70RC nie przyciąga uwagi efektownym designem. Wręcz przeciwnie, znajdziemy tutaj stonowaną stylistykę utrzymaną w ciemnej kolorystyce.

Jakość wykonania jest niezła, aczkolwiek kilka niedociągnięć się znalazło, np. uginająca się pokrywa ekranu i panel roboczy. Mamy za to do dyspozycji wygodną klawiaturę i dużą liczbę złączy, więc ogólny bilans jest na plus.

Dream Machines G1660Ti-17PL26

Sporym atutem laptopa jest nowa karta graficzna Nvidia Geforce GTX 1660Ti. Testy pokazały, iż w parze z procesorem Intel Core i7-9750H oferuje ona wydajność na poziomie plasującym się pomiędzy GTX 1070 a RTX 2060 (w zależności od danego benchmarka oraz konkretnej gry, wyniki poszczególnych kart potrafią się jednak mocno różnić, co widać na wykresach testowanych laptopów).

Niemniej oznacza to, że spokojnie możemy grać we wszystkie najnowsze gry w natywnej rozdzielczości Full HD, zazwyczaj w najwyższych możliwych ustawieniach graficznych. Czasem jedynie warto obniżyć je do poziomu wysokiego, aby jeszcze zwiększyć płynność animacji.

Czy zatem warto kupić tego laptopa? Na samym początku artykułu założyłem, że laptopy Dream Machines potrafią mocno konkurować ceną w odniesieniu do bardziej znanych producentów i zdanie to podtrzymuję.

Dream Machines G1660Ti-17PL26

Dream Machines G1660Ti-17 cena

Aby nie być gołosłownym, przyjrzyjmy się, co można znaleźć w ofercie sklepów w przedziale cenowym 5700-6500 zł. Dlaczego taki akurat zakres? W dniu testu Dream Machines G1660Ti-17 w wersji bez systemu z 16 GB RAM i dyskiem SSD 1 TB wyceniony został na 5799 zł, a wariant z Windowsem to dodatkowe 600 zł.

Generalnie w tej kwocie dominują laptopy ze znacznie słabszą grafiką GTX 1060 (są nawet modele z GTX 1050Ti), co czyni testowanego laptopa atrakcyjną propozycją, gdyż GTX 1660Ti jest znacznie wydajniejszym układem. Z kolei za laptopa wyposażonego w RTX 2060 trzeba już dopłacić co najmniej kilkaset złotych (a częściej ponad tysiąc). I raczej nie można liczyć na dysk SSD o pojemności aż 1 TB, czy 16 GB RAMU.

Jeśli 17,3-calowy ekran nie jest dla nas priorytetem, to w tej półce cenowej możemy ewentualnie zdecydować się na laptopa z wyświetlaczem 15,6 cala. Ofert laptopów z takim ekranem, w podobnej konfiguracji jest już znacznie więcej. Siedemnastki oznaczają już większy wydatek.

Wszystkie znaki wskazują zatem, że decydując się na zakup Dream Machines G1660Ti-17PL26 dobrze wyda się swoje ciężko zarobione pieniądze, gdyż w tym przedziale cenowym oferuje on po prostu całkiem sporo.

 

Dream Machines G1660Ti-17 ocena końcowa:

 • wydajne podzespoły
 • płynna rozgrywka w FHD w wysokich detalach
 • szeroki zestaw złączy
 • wygodna klawiatura
 • jasny ekran
 • dysk SSD o pojemności 1 TB
 • atrakcyjna relacja ceny do możliwości
   
 • głośna praca układu chłodzenia
 • uginająca się miejscami obudowa
 • przeciętna jakość dźwięku

86%

Dobry produkt

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  immpyrc
  3
  Mnie się bardziej podobała poprzednia wersja strony.
  • avatar
   mutissj
   1
   zmieńcie stronę na poprzednią
   • avatar
    pawluto
    -2
    Zawsze mnie śmieszy coś takiego jak "laptop dla graczy"...
    Ekran 17 cali...mizerna klawiatura...Średnie parametry...i wysoka cena...
    • avatar
     Jtm8_
     -3
     ze względu na procesor laptop może byc porównywalny z gtx 1070 starszej generacji i7 6700/7700 w grach
     Jednak na nowszym procesorze może się okazać że stara gtx 1070 za znacznie mniej będzie o wiele lepszym wyborem nawet z i7 6700.
     Jedyny powód kupienia 1660ti to temperatury laptopa lub trwałość bo to mniejszy uklad. Do gier zdecydowanie jest to przeplacony sprzęt i lepiej kupić zwyczajny laptop z gtx 1080, lub dopłacić do rtx 2070.