Procesory

Podsumowanie testów. Podkręcanie. Ocena końcowa

przeczytasz w 1 min.

Na załączonych wykresach jasno widać, że tam gdzie można było się spodziewać wzrostu wydajności; taki wzrost otrzymaliśmy. Bardzo ładnie obrazują to wyniki x(CPU) Cinebench R12, gdzie Phenom X3 jest w stanie nawiązać walkę z Core 2 Duo E6750 i E8200. Podobnie ma się sprawa w testach CPU 3D Marka 2006 oraz SiSoft Sandry pomijając testy SSE, w których ten ostatni program bardzo mocno faworyzuje Intela. Tam gdzie z góry było wiadomo, że rewelacji nie będzie, rewelacji nie ma. Mowa oczywiście o Crysis. Gry niestety nadal nie zbyt dobrze korzystają z wielu rdzeni.


Podkręcanie

Osobny komentarz należy się wynikom podkręcania Phenoma. Na załączonych wynikach wyraźnie widać, że nie jest najlepiej. Procesor udało się podkręcić o raptem 400MHz. Pamiętajcie jednak, że nasz egzemplarz to próbka inżynieryjna wyprodukowana w pierwszym tygodniu produkcji procesorów. Mając na uwadze "samo uczącą" się linie produkcyjną AMD, można mieć nadzieje, że sklepowe egzemplarze będą sprawowały się w tej dziedzinie nieco lepiej. Sprawdzimy to oczywiście, jak tylko będzie można zdobyć handlową wersję do testów.


Ocena końcowa

Kto zatem skorzysta z trzeciego jądra? Przede wszystkim osoby, używające aplikacji zdolnych wykorzystać potencjał wielordzeniowych procesorów; a więc wszyscy odbiorcy tzw. stacji roboczych. Tam Phenom X3 ma szansę zawalczyć z C2D. W komputerze do grania, przynajmniej na chwilę obecną lepiej zainwestować w procesor Intela. Oczywiście wkrótce może się okazać, że ta tendencja się zmieni, ale na to potrzeba woli programistów gier.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  assistant
  0
  I gigabyte odblokowuje czwarty rdzeń :>

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login