Gadżety

Podsumowanie

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 1 min.

E-papierosy są sprytnymi urządzeniami, które niwelują wiele niedogności związanych z paleniem tytoniu. Przede wszystkim mówimy o braku przykrego zapachu i substancji smolistych. Mogą one być pomocne przy rzucaniu palenia, chociaż oczywiście nikt nie da na to gwarancji, bo to zależy od samego palacza.

Przypominamy, że e-papierosy nie są zabawką i są przeznaczone dla osób dorosłych. Liquidy do e-papierosów w większości przypadków zawierają uzależniającą nikotynę, a ich wpływ na organizm jest sukcesywnie badany, m.in. przez eSmoking Institute. Nie można mówić, że e-papierosy są "zdrowsze", są jednak mniej szkodliwe od palenia klasycznego tytoniu (brak substancji smolistych) - a już na pewno mniej uciążliwe, ze względu na brak przykrego zapachu. Zwolennicy tego rozwiązania podkreślają również, że korzystanie z e-papierosa jest mniej obciążające dla portfela od palenia papierosów.

Teoretycznie zakaz palenia nie obowiązuje e-papierosów, jednak bywa z tym różnie. Z pewnością w miejscach publicznych (kluby, kina, restauracje) możecie być poproszeni o nie używanie e-papierosa. O tym czy e-papierosa można używać na pokładzie samolotu, decydują linie lotnicze. Niektórzy przewoźnicy zabraniają jego używania na pokładzie, jednak zezwalają na posiadanie w bagażu podręcznym. Jeszcze inne linie wręcz sprzedają jednorazowe e-papierosy na pokładzie. Zwykle używanie e-papierosa na pokładzie samolotu nie jest wskazane, najlepiej zasięgnąć informacji u załogi i dostosować się do reguł panujących na pokładzie.

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  COD418
  13
  Dla osób dorosłych i palących to dobre urządzenie, ale jak widzę gimbów na mieście zaciągającym się tym to mi się nie dobrze robi.
  • avatar
   chibi90
   11
   Paliłem, to w 2010 roku. zasada działania się nie zmieniła. Znudziło mi się i rzuciłem palenie i zostałem sportowcem :D
   • avatar
    pongo
    2
    Ohyda i syf. Elektroniczny czy tradycyjny to dla mnie syf. Szczerze współczuję osobom uzależnionym. Ale wielu rzuciło, wy też macie szansę.
    • avatar
     Wasek
     1
     Posiadam e-papierosa od roku. Kilka ciekawych faktów. Jeżeli ktoś pali paczkę dziennie to e-papieros za 300 zł zwróci się w jeden miesiąc. Jeżeli chodzi o trucie się dymem jak to jest napisane w pierwszym komentarzu to bym się kłócił. Tak na prawdę nie wiem co wdycham z liquidem tak samo jak z dymu ponieważ w obu przypadkach jest masę chemii. Wiem jedno. E-papieros nie śmierdzi, jest wygodniejszy oraz zaoszczędza się bardzo dużo pieniędzy. No i oczywiście wybór smaków jest ogromny nie tak jak przy papierosach. Kiedyś można było rozpoznać smak papierosa przy zamkniętych oczach, teraz wszystkie "smakują" tak samo.
     • avatar
      gtr76
      0
      Generalnie dla mnie używającego od dłuższego czasu taką "zabawkę" artykuł niekompletny (brak niektórych typów, liqiudów itp)
      Niemniej fajnie, że o tym napisaliście.
      Uważam, że lepiej korzystać z "E", niż truć się dymem z tradycyjnych papierosów (kiedyś paliłem ponad paczkę dziennie).
      Ogólnie plusik!
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       steelek - nie wiem skąd wziąłeś te bzdury. W e-fajce nic się nie pali.

       A autorzy artykułu, to chyba nie bardzo są w temacie, jak piszą, że zaciągam się parą wodną:)

       Sam jestem e-palaczem i nie ludzę się, że e-palenie nie jest szkodliwe. Nikotyna sama w sobie jest szkodliwa dla układu krwionośnego. Jedno jest pewne - przerzutka z analogów na ele znacznie zmniejszy ryzyko raka.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Sam korzystam z Milda Master i polecam. Całkiem dobra e-fajka na początek przygody z tego typu uspakajaczem. ;) 99 zł szybko sie zwraca gdy przesiądziemy się z ~12 zł za paczkę.
        • avatar
         Ropasiak
         0
         I żadnych mechaników? O.o
         • avatar
          pongo
          0
          Ohyda i syf. Elektroniczny czy tradycyjny to dla mnie syf. Szczerze współczuję osobom uzależnionym. Ale wielu rzuciło, wy też macie szansę.