Elex - Radeon RX Vega 56 vs GeForce GTX 1070
Karty graficzne

Elex - Radeon RX Vega 56 vs GeForce GTX 1070

przeczytasz w 1 min.

Krótki test najnowszej gry twórców Gothica, czyli Piranha Bytes. Zakłady otwarte, można obstawiać wygraną.

Piranha Bytes (tak, to Ci kolesie od Gothica i Risena) wracają z kolejną produkcją, tym razem łączącą fantasy z science-fiction. Co wyszło z tego mariażu? Tego dowiecie się niebawem z naszej recenzji. Tymczasem sprawdźmy działanie gry, na dwóch kartach graficznych - jednej z obozu AMD, a drugą z NVIDII.

Z technicznej punktu widzenia... szału nie ma. Oprawa graficzna jest zaledwie poprawna, część efektów razi archaicznymi rozwiązaniami, a animacje postaci są "drewniane". Firma ta przyzwyczaiła nas, że jej gry na premierę pełne są bugów i niedociągnięć - nie inaczej jest tym razem.

Chcieliśmy, podobnie jak robiliśmy to poprzednio z kartami Radeon RX 480 i GTX 1060, porównać dwie najciekawsze karty, tym razem z wyższego segmentu. Padło oczywiście na GeForce GTX 1070 oraz na Radeona RX Vega 56, które POWINNY być konkurentami cenowymi. Słaba dostępność kart Vega powoduje jednak, że ich ceny sklepowe w Polsce na dziś dzień mogą być zawyżone. Rozglądając się po sklepach internetowych widać jednak, że sytuacja powoli wraca do normy.

W testach wykorzystaliśmy karty:

  • Gigabyte Radeon RX Vega 56 8 GB
  • MSI GeForce GTX 1070 Aero OC

Cóż, pojedynek czas zacząć! Czy Elex lepiej działa na kartach "Czerwonych", czy "Zielonych"? Wyniki i galeria z gry w rozdzielczości 3840 x 2160 już na kolejnych stronach.