Odtwarzacze

Podsumowanie

przeczytasz w 3 min.
 

odtwarzacze HD
zobacz inne testy
» WD Elements Play
» Asmax Playbox HD
» THOR HD
» QNAP NMP-1000P
» Ferguson Ariva HDplayer 210
» LG DP1W Portable Theater Wi-Fi
» 4World Mini Media Box

Ariva HDplayer 110 okazał się dobrym odtwarzaczem HD. Mimo że jest prawie o połowę mniejszy od modelu 210, w większości przypadków mu nie ustępuje. Ma identyczny zestaw portów wyjściowych dla sygnału audio i wideo oraz zewnętrznych portów, do których podpiąć możemy szereg różnych urządzeń z interfejsem USB oraz trzy rodzaje kart pamięci – SD (w tym SDHC), MMC i MS.

Pochwalić się może również ogromną zaletą w postaci bardzo efektownego, intuicyjnego i szybko działającego menu ekranowego, w którym odnaleźć można większość opcji dostępnych w droższym modelu.

Skrzyneczka obsługuje większość popularnych i szeroko stosowanych formatów plików wideo, audio i graficznych. Płynność odtwarzania obrazu wideo, włącznie z animowanymi efektami powiększania zasługuje na pochwałę. Odnosi się to również do pokazu slajdów i odtwarzania muzyki. Przyjemność codziennego użytkowania Arivy jest wysoka.

Oczywiście nie obyło się bez potknięć. Do nich zaliczyć możemy przede wszystkim występujące od czasu do czasu problemy z otwieraniem plików z napisami i brak możliwości odtwarzania niektórych plików FLV, co nie zostało wyraźnie zaznaczone przez producenta.

Plusów jest jednak zdecydowanie więcej niż minusów, więc w cenie około 340 złotych jest to pozycja, na którą warto zwrócić uwagę.

 

 Ocena:
Możliwości:zadowalający
Wideo:dobry
Audio:dobry
Zdjęcia:dobry
Obsługa:dobry plus
Wykonanie:dobry
Opłacalność:dobry
Ogólna ocena:
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 340 zł
 

 

Polecamy także:

Przegląd odtwarzaczy HD: Asmax Playbox HD

QNAP NMP-1000P - odtwarzacz multimedialny HD

Testy monitorów LCD: BenQ VW2420H i BL2400PT

 

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BelbedonHD
  0
  Kupiłem ten odtwarzacz półtora roku temu rodzicom na prezent. Odtwarza praktycznie wszystko bez zająknięcia, jest bardzo intuicyjny w obsłudze - co może być cenną zaletą dla osób, które nie są biegłe w obsłudze tego typu urządzeń.
  Pilot faktycznie jest średni, ale można się do niego przyzwyczaić.
  Dodam jeszcze że spotkałem się z negatywnymi opiniami o serwisie Fergusona - mój kontakt był bardzo pozytywny, pewnego dnia sprzęt "zawiesił się" podczas bootowania, nie pomagało nawet flashowanie. Oddałem go na gwarancję, po dwóch tygodniach miałem sprzęt z powrotem z wymienioną płytą główną.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   tak się zastanawiam czy ktoś czyta z redakcji to co my piszemy, czy tylko pozytywne opinie, a złe to macie jakiś filtr w przeglądarce który je zamazuje??? (czyżby IE9 :P)

   GWARANCJA PRODUCENTA - JEST NA ROK
   można to sprawdzić na stronach producenta, a nie wpisywać
   BRAK DANYCH
   tak jak w poprzednio opisywanym Fergusonie co już raz Wam wytknąłem przy poprzedniej recenzji ich sprzętu
   • avatar
    piotrek8x
    0
    Czy ten Ferguson odtwarza RMVB? Szkoda że nie robią takich urządzonek razem z tunerem tv;)
    • avatar
     dartom
     0
     Jak dla mnie zbędna skrzynka w mieszkaniu. Każdy prosty odtwarzacz dvd ma teraz wejście usb gdzie odtwarzam masę filmow a koszt ok. 100 zł...
     problem z wyjściem hdmi, ale do domowego ogladania wystarczy zwykłe dvd.
     oczywiście że fajnym rozwiązaniem byłoby wypuszczanie takich urządzeń z tunerem tv cyfrowej naziemnej, ale na czymś trzeba zarabiać - więc wypuszcza się te skrzynki osobno!
     • avatar
      reedd
      0
      Podobnie nie rozumiem sensu takich sprzętów, jak nie tv to odtwarzacz ma usb mozna podłączyć dyski, pendraki itp...