Zrób Smart TV ze starego TV dzięki Ferguson FBOX ATV
Tunery TV

Zrób Smart TV ze starego TV dzięki Ferguson FBOX ATV

przeczytasz w 7 min.

Jak zrobić Smart TV ze starego telewizora LCD? Okazuje się, że to prostsze niż może się wydawać. Wystarczy kupić tani dodatek o nazwie Ferguson FBOX ATV i podłączyć go do starego TV lub monitora przez HDMI. To wszystko! Macie internet, filmy 4K i muzykę w zasięgu pilota.

Ocena benchmark.pl
 • 4,7/5
Plusy

- przekształca zwykły TV w Smart TV,; - obsługa filmów 4K,; - HDR w Full HD i 4K (Netflix tylko FHD),; - szybkie działanie systemu,; - płynne odtwarzanie filmów 4K i muzyki,; - obsługa napisów w j. polskim,; - wyjście optyczne dla dźwięku,; - wiele zaawansowanych funkcji (Linux, serwer, zdalna obsługa itp),; - małe wymiary i niska waga,; - mały pobór energii elektrycznej,; - duży, pełnoprawny pilot w zestawie,; - możliwość podłączenia klawiatury przez Bluetooth,; - możliwość instalowania dodatkowych aplikacji ze Sklepu Play (Android TV) oraz spoza sklepu (pliki APK),; - strumieniowanie muzyki (np. ze Spotify),; - dwa porty USB (3.0 + 2.0),; - niska cena.

Minusy

- mała pojemność pamięci wbudowanej (na szczęście jest miejsce dla microSD).

Jak zmienić TV w Smart TV?

Kupno nowego, dobrego telewizora typu Smart TV to spory wydatek, na który nie każdą osobę stać. Nawet tańsze i starsze modele mogą kosztować ponad dwa tysiące złotych, a nowe... to już 5, 7, a nawet ponad 10 tysięcy. Na szczęście jest sposób by zyskać wiele funkcji Smart TV, bez konieczności zmiany telewizora. W dodatku za naprawdę małe pieniądze. Przedstawiamy Ferguson FBOX ATV - małą skrzyneczkę, która potrafi wielkie rzeczy.

Zacznijmy od ceny, bo jest to kwestia kluczowa, jeśli chcemy osiągnąć maksimum funkcjonalności, za minimum pieniędzy. Ferguson FBOX ATV kosztuje około 300 zł, ale jeśli trochę poszperacie, to kupicie go nawet taniej. Miałem okazję spędzić z ATV kilka tygodni i powiem Wam jedno - za te pieniądze kupiłbym go bez żadnego zastanawiania się.

Ferguson FBOX ATV - test i recenzja

Można go podłączyć do starszego telewizora LCD z wyjściem HDMI (a w razie konieczności nawet przez cinch) i oglądać filmy na YouTube, Netflix, IPLA, Plex i innych „plejerach”. Nic nie stoi też na przeszkodzie byśmy odtwarzali filmy z plików, razem z napisami. To samo dotyczy muzyki - online (np. Spotify) lub pliki. Mamy pełną swobodę.

Powód jest prosty - ATV to skrót od Android TV. Innymi słowy FBOX zarządzany jest przez ten sam system, który większość z nas ma na swoim telefonie. Mamy dostęp do sklepu z aplikacjami, a po włączeniu opcji instalacji z nieznanych źródeł można też instalować programy (APK), których nie ma oficjalnie w sklepie. Oczywiście trzeba z tym uważać, żeby przypadkiem nie złapać wirusa na „Andka” ;).

Ferguson FBOX ATV - jak ze starego TV zrobić Smart TV

Ogromną zaletą jest obsługa wielu formatów multimedialnych, w tym filmów 4K. Wideo 4K 60 kl/s około (70 Mb/s) i 4K 30 kl/s (50 Mb/s) nie robiło na Fergusonie żadnego wrażenia. Muzyka w 24-bitowych plikach AIF o przepływności około 2 Mb/s - też bez problemu.

Ferguson FBOX ATV - test

Ferguson FBOX ATV świetnie spisuje się jako dyskretny dodatek do telewizora. Urządzenie jest bardzo małe. Ma niecałe 2,5 cm wysokości oraz 10 cm szerokości i długości. Na stoliku lub szafce RTV nie zajmuje miejsca praktycznie wcale.

Czarna obudowa nie rzuca się w oczy, a matowa powierzchnia jest odporna na zarysowania (np. w czasie odkurzania).

Ferguson FBOX ATV - jak tanio zrobić Smart TV ze starego telewizora

Ergonomia na medal

Mimo niewielkich wymiarów producentowi udało się zaprojektować obudowę w przemyślany sposób. Wszystkie najważniejsze porty wejściowe umieszczono bowiem nie z tyłu, lecz na bokach, by ułatwić korzystanie z nośników pamięci.

Po lewej stronie mamy szczelinę dla karty microSD do 2TB pojemności, więc w praktyce na każdy dostępny obecnie nośnik tego typu. Karta micro SD nie wystaje poza obudowę, więc doskonale pełni funkcję stałej pamięci, na której można instalować programy i przechowywać multimedia.

Ferguson FBOX ATV - slot microSD

Widoczne są też szczeliny służące do chłodzenia podzespołów elektronicznych. Drugi zestaw szczelin znajduje się na dole. Taki układ sprawia, że powietrze ma w miarę swobodny przepływ i efektywnie obniża temperaturę we wnętrzu. FBOX ATV stoi na czterech, małych, gumowych podkładkach.

Ferguson FBOX ATV - dół

Na prawym boku z kolei umieszczono dwa porty USB - 1x szybkie USB 3.0 i 1x USB 2.0. Dzięki temu możemy podłączyć szybki pendrive lub przenośny dysk i odtwarzać nawet bardzo wymagające filmy oraz szybko kopiować pliki.

Ferguson FBOX ATV - USB 3.0

Najważniejsze wyjścia wbudowano z tyłu. Mamy tutaj:

 • AV - analogowe wyjście dla dźwięku i obrazu (można podłączyć bardzo stary sprzęt przez RCA)
 • SPDIF - wyjście optyczne dla dźwięku
 • HDMI - najpopularniejszy sposób na przesyłanie cyfrowego obrazu i dźwięku
 • RJ45 - gniazdo sieci przewodowej Ethernet (do 100 Mb/s)
 • gniazdo zasilacza (5V)

Ferguson FBOX ATV - złącza - HDMI, optyczne, LAN

Konfiguracja

Podłączanie i wstępna konfiguracja urządzenia jest bardzo prosta. Nie powinna sprawić kłopotu nikomu, kto choć raz konfigurował telefon z Androidem. Tak naprawdę jest to jeszcze prostsze, bo FBOX ATV nie wymaga wykonania aż tylu kroków.

Podłączamy skrzyneczkę do zasilania, potem do telewizora przez HDMI. Wybieramy język, wpisujemy hasło do sieci Wi-Fi (lub podłączamy przewód Ethernet), a potem logujemy się na własne konto Google. Nie ma czym się przejmować - poradzicie sobie.

Ferguson FBOX ATV - zrób smart tv ze starego telewizora

System

Ferguson FBOX ATV jest zarządzany przez system Android TV. W praktyce jest to klasyczny „Andek”, ale z silnie zmienionym interfejsem, dostosowanym do dużych wyświetlaczy (telewizorów i monitorów) i obsługi za pomocą pilota lub innego kontrolera.

Interfejs został przetłumaczony na język polski w zdecydowanej większości. Znalazłem jednak kilka opcji, które były po angielsku. Wersja systemu dostępna obecnie to 7.0, ale otrzymałem od producenta informację, że trwają już prace nad nowszą wersją Androida dla FBOX ATV. Niezależnie od tego, wersja 7.0 działa dobrze i poza aktualizacjami zabezpieczeń Androida, nie brakuje jej żadnej funkcjonalności.

Standardowo Android TV serwuje nam duże, wyraźne kafelki z polecanymi multimediami (zazwyczaj filmami z YouTube), a nieco niżej z aplikacjami. Wśród standardowych programów dostępnych od razu po pierwszej konfiguracji znalazłem przede wszystkim YouTube, Chrome, Android TV Remote (pilot), Netflix, Plex, Sklep Play, Miracast, Media Center, Aptoide, Aptoide TV i kilka mniejszych apek.

Ale... w ciągu kilkunastu minut od momentu pierwszej konfiguracji miałem już zainstalowanych garść innych programów, oczywiście głównie do filmów i muzyki. Wszystko to ze sklepu Play lub plików apk.

Łatwa obsługa za pomocą pilota

Poruszanie się po interfejsie jest wygodne dzięki pilotowi dołączonemu do zestawu. Warto jednak dodać, że nie jest to mały pilocik, jakie często dodawane są do konkurencyjnych, chińskich „box’ów”, lecz duży, pełnoprawny pilot z klawiaturą numeryczną, przyciskami multimedialnymi, kierunkowymi, do regulacji głośności, a także (często używanym przeze mnie) klawiszem funkcyjnym, do którego przypisałem w systemie opcję wykonywania zrzutów ekranowych.

Ferguson FBOX ATV - pilot

Klawiatura? Bez problemu!

Co prawda klawiatura nie jest dołączona do opakowania (w tak niskiej cenie trudno tego wymagać), ale ja Fergusona ATV sparowałem z klawiaturą Bluetooth Logitech K380. Połączyła się szybko, działała bezproblemowo i radykalnie przyspieszała wpisywanie dłuższych nazw w YouTube, wyszukiwarkę Google lub pasek adresu przeglądarki Chrome.

Ferguson FBOX ATV - przystawka do TV

Moim zdaniem obsługa systemu jest jeszcze wygodniejsza za pomocą klawiatury, niż pilota, choć oczywiście dotyczy to podstawowych funkcji (np. zwykłe poruszanie się po interfejsie i włączanie / wyłączanie aplikacji).

To samo dotyczy przeglądarki internetowej. Można przewijać strony szybciej za pomocą klawiszy kierunkowych (jeszcze szybciej, gdy przytrzymamy „Alt”). Otwieramy linki Enterem, cofamy Ecapem, a jeśli chcemy od razu zamknąć aplikację wciskamy klasycznie Alt+F4. Tylko poruszanie się po linkach za pomocą Tab’a jest nieprzyjemne, bo przeglądarka nie podświetla zaznaczonych linków. Klawisze multimedialne do regulacji głośności i odtwarzania/pauzowania też działały.

Ogólnie rzecz ujmując obsługa jest znacznie szybsza niż za pomocą samego pilota. Dotyczy to nie tylko poruszania się po interfejsie, ale przede wszystkim wpisywania tekstu.

Android + Linux

Ferguson FBOX ATV może mieć zainstalowane dwa systemy operacyjne Android TV + Linux i (uwaga!) oba mogą działać jednocześnie. Nie trzeba bawić się w bootowanie do jednego, a potem do drugiego - mamy je pod ręką w tym samym czasie. Można np. na Linuksie ściągać coś z torrenta (oczywiście w pełni legalnie!) do katalogu, który jest obserwowany przez Plex na Androidzie. Wszystko się indeksuje na bieżąco, a my nie tracimy czasu i nerwów.

Uważam jednak, że dwa systemy operacyjne na takiej skrzyneczce TV, to nie jest funkcja dla każdego. Tak naprawdę większość typowych użytkowników zadowoli się w stu procentach Androidem TV, a o Linuksie nawet nie pomyśli. Dlatego nie traktuję tego jako dużej realnej zalety, choć oczywiście dla geeków, będzie to nie lada gratka.

YouTube 4K, Netflix, HDR, Spotify

Linux to fajny bajer, ale większość osób i tak kupi tę skrzyneczkę, by móc szybko i wygodnie oglądać filmy na TV lub monitorze oraz słuchać muzyki na aktywnych kolumnach lub kinie domowym. Tutaj w zasadzie nie mamy na co narzekać.

Włączamy sobie Netfliksa, możemy oglądać nawet z HDR’em (w Full HD). Obsłuży też bez problemu YouTube 4K i oczywiście wspomniane już wyżej filmy z plików (4K + napisy + dźwięk wielokanałowy z Dolby Atmos). W razie potrzeby możemy nawet wysłać coś na TV ze smartfona bezprzewodowo przez Miracast. Generalnie - jest dobre.

Nie ma problemów z szybkością połączenia. Ferguson FBOX ATV ma dwuzakresowe Wi-Fi MIMO (2,4 + 5 GHz), pracuje nawet w standardzie „ac”. W obudowie umieszczono dwie anteny. Siła sygnału jest dobra, podobnie jak stabilność połączenia. Jesli mamy dobry router Wi-Fi w domu i w miarę szybki internet, to nie będziemy mieli absolutnie żadnych problemów z odtwarzaniem filmów 4K z internetu.

Niskie zużycie energii

Warto też dodać jedną bardzo ważną rzecz. Testowany sprzęt w czasie odtwarzania filmów 4K zużywa około 3-3,5W energii. To naprawdę bardzo mało. Mamy pewność, że ciągłe działanie sprzętu przez dłuższy czas nie przysporzy nam dużych wydatków. Jest to skrzyneczka dla oszczędnych, zużywająca bardzo mało prądu.

Na koniec dla entuzjastów danych technicznych wrzucamy jeszcze skróconą specyfikację FBOX ATV:

 • Procesor: HiSilicon HI3798M V200, 4 rdzenie, ARM Cortex-A53, Mali-450
 • RAM: 2 GB DDR4
 • Pamięć masowa (wbudowana): 8 GB + opcjonalna microSD
 • Karta microSD: do 2 TB (testowaliśmy z kartami 64 i 128 GB)
 • Bluetooth: 4.0
 • Wi-Fi: DualBand 2,4/5GHz 802.11a/b/g/n/ac MIMO, 2 anteny
 • Ethernet: RJ45 10/100 Mb/s LAN
 • Porty: 1x USB 3.0, 1x USB 2.0, AV, HDMI 2.0, S/PDIF, Micro SD (up to 128GB), DC 5V
 • Wyjście HDMI: standard HDMI 2.0a TX with HDCP 2.2, 4K 10bit UHD @60Hz up 4096x2160px, 1080p/i, 720p/i, 576p/i, 480p/i
 • Oprogramowanie: dwa systemy, Android TV 7.0 (z przyszłymi aktualizacjami) + Linux Debian
 • Formaty wideo: MKV(h.264, HEVC/h.265), WMV, MP4, RM, RMVB, TS, AVI, VOB, MOV (h.264, HEVC/h.265), ASF, 3GP,
 • Formaty audio: MP3, WMA, AAC, OGG, OGA, FLAC, ALAC, AIF (i inne), Dolby Digital 5.1, 7.1, Dolby Atmos 9.1.2

Podsumowanie

Typowy śmiertelnik, taki jak ja kupuje „TV boksa”, by oglądać filmy i słuchać muzyki. Jak najszybciej, jak najłatwiej i jak najtaniej. Pod tym względem Ferguson FBOX ATV wypada znakomicie.

Jest to mała, niepozorna skrzyneczka, która przerobi stary TV na Smart TV. Za relatywnie małe pieniądze dostajemy Netfliksa, YouTube’a 4K, odtwarzanie filmów 4K z plików (z dźwiękiem przestrzennym i napisami), strumieniowanie muzyki np. ze Spotify i wiele innych cech sprzętu typu Media Center. Możemy postawić serwer lub połączyć się z nim, obsługiwać ATV zdalnie, wyświetlać obraz bezprzewodowo przez Miracast, przeglądać internet, a wszystko to obsługiwać wygodnie z kanapy, za pomocą pilota lub klawiatury i wyświetlać na dużym ekranie.

Ferguson FBOX ATV - jak oglądać filmy z YouTube i Netflix na starym telewizorze

Ferguson FBOX ATV kosztuje około 300 zł. Warto go kupić, jeśli nie chcecie wydawać pieniędzy na nowy telewizor. Można go podłączyć zarówno do TV, jak i monitora, a dźwięk przekazać np. przez światłowód do kina domowego.

Ocena końcowa:

 • przekształca zwykły TV w Smart TV
 • obsługa filmów 4K
 • HDR w Full HD i 4K (Netflix tylko FHD)
 • szybkie działanie systemu
 • płynne odtwarzanie filmów 4K i muzyki
 • obsługa napisów w j. polskim
 • wyjście optyczne dla dźwięku
 • wiele zaawansowanych funkcji (Linux, serwer, zdalna obsługa itp)
 • małe wymiary i niska waga
 • mały pobór energii elektrycznej
 • duży, pełnoprawny pilot w zestawie
 • możliwość podłączenia klawiatury przez Bluetooth
 • możliwość instalowania dodatkowych aplikacji ze Sklepu Play (Android TV) oraz spoza sklepu (pliki APK)
 • strumieniowanie muzyki (np. ze Spotify)
 • dwa porty USB (3.0 + 2.0)
 • niska cena
   
 • mała pojemność pamięci wbudowanej (na szczęście jest miejsce dla microSD)

Dobry ProduktSuper OpłacalnośćSuper Ergonomia

94%

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  obcypl
  5
  No no... Benchmark zaczyna sypać odznaczeniami jak z rękawa - szkoda tylko, że zanim dali "znaczki" nikt nie zauważył wad, a sporo plusów jest z tyłka, bo zależą od aplikacji a nie urządzenia.
  Moja zarzuty:
  1) Złącze Ethernet 100Mb zamiast 1Gb. Lipa przy strumieniowaniu plików z domowego NASa
  2) Czyta formaty audio HD, ale ich nie wypuszcza w postaci bitstream po HDMI do obsługi przez amplituner. Dostajemy PCM wielokanałowy za którego jakość odpowiada marny software
  3) Urządzenie bez wsparcia od Netflix? Żarty. Tańszy MiBox 4K ma support
  4) Aktualnie brak wsparcie CEC. Wszystko trzeba sterować pilotem od tej skrzynki. Prosta "malinka" daje sie sterować dowolnym pilotem od TV

  Niska cena? Względem czego? Bo przystawki Android TV ?(w tym wspomniany MiBox) kosztują mniej lub porównywalnie.

  Ech... wróćcie do rzetelnych ocen proszę :)
  • avatar
   Jagar
   4
   Mam fbox 4k jakie to jest dziadostwo. Po kilku miesiącach od zakupu spalił się procesor, bo grzeje się to jak cholera. Netflix działa mimo ,że aplikacji w sklepie nie uświadczymy bo po naprawie znikła ze sklepu, urządzenie nie jest wspierane. Działa ale co to za działanie od samego początku rozdzielczość 480p tak samo HBO GO jakość śmiech na sali. Na ATV nie uświadczymy aplikacji HBO GO. Nie polecam urządzeń tej firmy.
   • avatar
    Anonim20
    3
    Freyu, chwalisz tego MiBoxa a na stronie producenta (oficjalny sklep w PL) widnieje taka informacja:

    "UWAGA! W niektórych wersjach może występować błąd oprogramowania skutkujący problemami z Netflixem - jest to problem znany producentowi, który pracuje nad jego rozwiązaniem."

    I ona tak wisi kawał czasu i nic nie naprawiono ;)
    • avatar
     Diego21
     2
     Dawno tutaj nie widziałem takiego market pressingu w komentarzach. Wszystkie negatywne komentarze dostają łapki "w dół", a jedyne pozytywnie oceniane komentarze są na kontach założonych tego samego dnia co wyszła recka i z jednym komentarzem. XD
     • avatar
      ferguson
      1
      Na bardziej specjalistycznych forach nikt nie wiesza tak kotów o tym produkcie jak tu...ciekawe zjawisko...

      Potrzebne wsparcie tech? Wystarczy napisać na: [email protected]

      To jest elektronika i rządzą tu Prawa Murphy'ego

      @Jagar - Fakt, model 4K nie napawa nas do dumy. Dlatego powstał ATV. HBO GO działa w 1080. HBO nie zrobiło tej aplikacji na Android TV dlatego trzeba ją ręcznie zainstalować z pliku apk.

      @obcypl - prosimy o trochę więcej danych - jakie formaty nie działają.

      Za jakość dźwięku i obrazu odpowiada bezpośrednio (sprzętowo) procesor główny czyli HiSilicon HI3798M V200. Prosimy zajrzeć do Datasheet co potrafi ten SoC i nie mylić go z produktami Amlogic...

      Netflix wypuszcza na amplituner dźwięk 5.1 w DD+ i jest w 4K - nie rozumiemy zatem "braku wsparcia".

      Być może ten PCM wziął się z braku ustawienia PASSTROUGH (RAW) w opcjach audio.

      Albo ETH 100Mb i mocne WiFi AC (do 1750Mb) albo odwrotnie - jako producent mamy czasami trudne dylematy by zachować atrakcyjną cenę.

      Potrzebny "prawdziwy" NAS? - polecamy nasz U5 PVR;)
      • avatar
       Yamaraj6
       0
       Całym serduszkiem nie polecam tej filmy. Kupiłem Ferguson Smart WiFi Plug działał przez kilka tygodni potem i teraz co jakiś czas traci połączenie i trzeba go konfigurować. Oczywiście pomiary zużycia prądu w ogóle nie działają. Aplikacje tej firmy na smartfony praktycznie nie działają, a jak już jakaś funkcja zadziała to jest strasznie oporna.
       • avatar
        digitmaster
        0
        to już lepiej kupić używanego Asus Tinkerboard za 200zł z obudową i bawić się w dystrybucje typu kodi/osmc.
        Fajniejsza zabawka pozwalająca robić cuda na kiju ambitniejszym użytkownikom.
        • avatar
         szymcio30
         0
         Do starego TV fajna sprawa, ale jaki jest sens oglądać filmy 4k HDR gdy jego matryca tego nie wspiera? Owszem da się, tylko że efekt będzie daleki od ideału.
         • avatar
          PITUCH1
          -1
          Ja to się dziwię, zamiast dołożyć i kupić coś co daje naprawdę radę, to jakimiś półproduktami ludzie się zadowalają.

          Jestem posiadaczem NVIDIA SHIELD™ TV Pro, wyrwałem za 1000PLN, z gwarancją, 500 gotówka reszta 5 rat po 100.
          Wszelkie problemy z Telewizją internetową przestały istnieć !
          aaa testowałem parę urządzeń, zawsze coś brakowało.
          Po drugie nie kupujemy tego na 2-3 miesiące rok czy 2, tylko na lata :)

          ps. apropo PLEX , większego nieporozumienia nie znałem i nie znam :(
          • avatar
           silver001
           -1
           Dla mnie, totalny bezsens. Chwalenie się, że to urządzenie obsluguje 4k to totalny bezsens. Raz, jak mam stary TV to na co mi obsługa filmów 4k? Dwa, jak mam TV obsługujący 4k, to nie ma innej opcji jak to, że mam smart tv. Paranoja.
           • avatar
            Andrew82
            -2
            Posiadam tego boxa od pół roku, nie rozumiem fali hejtu jaka tu się wylała - chyba nie czytaliście tej samej recenzji co ja albo bez zrozumienia. Poprzednik model FBOXA nie był demonem szybkości ale ten FBOX to po prostu wymiata wszystkie chińskie boxy do 500 zł, nawet sam Ferguson odcina się od tych poprzednich modeli. Netflix 4K z Dolby Digital + 5.1, z plików wychodzi dźwięk Dolby ATMOS 9.1 do amplitunera! Łyka wszystkie formaty Audio/Video - nie mam formatu, którego ten box nie da rady odtworzyć. Co do portu 100 Ethernet to Xiaomi MiBoX nawet go nie ma. Linux fajna sprawa u mnie postawiłem serwer PLEX do sharingu video;) Polecam zwiększyć miejsce na aplikacje przez szybką kartę SD. Apki VOD HBO, Player, Showmax, TVP działają płynnie. Jedyną konkurencją zdaje się, że jest NVIDIA Shield ale nie miałem z nią do czynienia, patrząc tylko po specyfikacji tylko to już cena 3 razy większa.
            • avatar
             Konto usunięte
             -2
             Zdecydowałem się kupić FBOXA TV od Ferdka zaraz jak pojawił się w sprzedaży - z potrzeby jak i z ciekawości. Z ręką na sercu mogę polecić ta przystawkę. Możliwości jakie posiada są olbrzymie, a po instalacji Linuksa ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i własne umiejętności. Wiec jeśli ktoś nie potrafi wykorzystać potencjału tego urządzenia, nie powinien w ogóle wypowiadać się.
             Kodi, Netflix, Player, IPLA, Onet działają be zarzutu z maksymalnymi parametrami (Poprzednicy chyba nie potrafią korzystać z pewnych funkcji w swoich urządzeniach).
             • avatar
              portoryko
              0
              Ktoś sprawdzał, czy działa na tym czymś nc+GO?
              • avatar
               Balrogos
               0
               A cos do telewizora ze scartem polecicie?
               • avatar
                telemaniak
                0
                Złącze ethernet 100Mb w sprzęcie UHD z dwoma systemami operacujnymi to chyba jakieś nieporozumienie. Na początku jak zobaczyłem specyfikację tego sprzętu to myślałem, że te 100Mb to jakaś pomyłka w druku. Czytając ten artykuł widzę jednak, że nie. Ciekawe ile zaoszczędziła firma Ferguson na jednej sztuce sprzętu dzięki takiemu oszczędnościowe rozwiązaniu.
                • avatar
                 Lucek44
                 0
                 Ten produkt to dno.
                 Po 9 miesiącach przestały działać aplikacje do oglądania filmów. To co zostało napisane w artykule jest w dużej mierze nieaktualne.

                 Poczytajcie o tym na FB https://www.facebook.com/FergusonMultimedia/photos/a.1469668290026079/2545278402465057/?type=3&theater i goworku o podejściu prezesa do biznesu https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,986194
                 • avatar
                  Lucek44
                  0
                  Złom, może nie sprzętowo, a programowo. https://www.wykop.pl/link/5301601/ferguson-fbox-atv-czy-warto-wg-mnie-nie/