Obudowy

Z zewnątrz i od środka

przeczytasz w 2 min.

Górny panel z portami jest dokładną kopią podstawowego modelu Define S2 Mamy tu dwa gniazdka mini-jack (mikrofon i słuchawki), przyciski Power i Reset, USB typu C (kabel w zestawie, zgodny z USB 3.1 Gen 2) oraz dwa porty USB 2.0 i dwa porty USB 3.0.

Wnętrze jest dokładną kopią Define S2 (kolory tacek na dyski 2,5 cala takie jak w Meshify S2). To dokładna ta sama konstrukcja bazująca na jakże słusznej idei - przenieśmy co się da na drugą stronę tacki, pozostawiając w głównej komorze jak najwięcej miejsca.

Oznacza to między innymi, że obudowa ta odziedziczyła nieliczne wady poprzedników (np. częściowo zasłonięte przepusty przy instalacji płyty E-ATX) i całe mnóstwo zalet, na które składają się przestronne wnętrze, przemyślane rozwiązania, niewiarygodny komfort montażu

Górna krawędz obudowy kryje pasek AR-4020 ARGB LED, dzięki któremu możemy podświetlić całe wnętrze. Po drugiej strony tacki oczywiście trzy miejsca na dyski 3,5 cala oraz dwa na dyski 2,5 cala.

Modernizacje dotknęły za to huba - nadal jest bez kontrolera obrotów, ale powiedzmy sobie szczerze, że większość osób używa raczej automatycznej (sterowanej przez oprogramowanie) kontroli obrotów "śmigiełek". Tak jak wcześniej Nexus+ PWM Smart Hub umożliwia nam podłączenie do dziewięciu (9) wentylatorów, ale tym razem możemy używać dziewięciu czteropinowych wentylatorów PWM, a nie jak wcześniej tylko trzech (reszta 3-pinowa).

No i oczywiście mamy nowe wentylatory LED RGB, a konkretnie Fractal Design Prisma AL-14 PWM ARGB. Trzy "czternastki" zamontowane są z przodu, a jedna z tyłu.

Jest tu doskonale znany filtr, który pokrywa cały spód obudowy. Biorąc pod uwagę, że przód obudowy jest zabudowany (z przodu szkło, otwory wentylacyjne po bokach), fajne, że sporo chłodnego powietrza będzie dostawać się od spodu (oddzielna komora na zasilacz ma otwory wentylacyjne).

Wyciągnięcie filtra celem wyczyszczenia nie przedstawia najmniejszego problemu.