Tablety

Akcesoria do tabletu c.d.

przeczytasz w 3 min.

Aktywne piórko

Klawiatura i myszka przydaje się w czasie pracy w biurze, ale w terenie obsługiwali będziemy tablet palcem. Fujitsu ma standardową klawiaturę ekranową Windowsa, ale jeśli chcemy szybko wpisywać dłuższy tekst jedną ręką, to lepiej użyć piórka. Akcesorium do tego tabletu nosi nazwę Active Pen for STYLISTIC V535. Jest solidne, dość ciężkie, zasilanie jedną baterią AAA i rozpoznaje 256 poziomów nacisku.

Fujitsu Stylistic V535 - tablet z piórkiem

System potrafi konwertować pismo odręczne do postaci czcionek cyfrowych (również po polsku). Funkcja ta pozostawia jednak trochę do życzenia, ale odpowiedzialna za to jest firma Microsoftu, a nie Fujitsu.

Fujitsu Stylistic V535 - odręczne wprowadzanie tekstu

Otwory montażowe

W części tylnej obudowy, na rogach widoczne są srebrne koła. To zaślepki otworów montażowych, wbudowanych w wewnętrzny szkielet tabletu. Służą przede wszystkim do przykręcania dodatkowych akcesoriów, takich jak opaska na dłoń lub pasek na ramię. Gwinty tkwią solidnie w wewnętrznej konstrukcji i przy normalnym użytkowaniu nie ma szans by je przypadkowo wyrwać.

Fujitsu Stylistic V535 - opaska na dłoń

Nosi ona nazwę Hand Strap STYLISTIC V535 i jest bardzo przydatna w czasie pracy w terenie. Przykręcamy ją na ukos do tylnej części tabletu i wsuwamy pod nią dłoń. Taki pasek, dzięki odpowiedniej regulacji, radykalnie zmniejsza prawdopodobieństwo wypadnięcia tabletu z dłoni.

Jeśli jest taka potrzeba można też przykręcić pasek na ramię i nosić tablet jak zwykłą torbę. Nosi on nazwę Shoulder Strap STYLISTIC V535.

Fujitsu Stylistic V535 - pasek na ramię

Przetrwa upadek z wysokości 1,8 m

Obudowa tabletu już w standardowej postaci jest wzmocniona i uszczelniona. Jeśli jednak oczekujecie dodatkowej ochrony, to godnym polecenia akcesorium jest etui Rugged Frame for STYLISTIC V535. Wykonano je z dość miękkiego, matowego tworzywa sztucznego, które w dotyku przypomina gumę.

Fujitsu Stylistic V535 - etui ochronne

Chroni ramki, krawędzie boczne oraz cały tył tabletu. Odłączana tylna klapka daje dostęp do baterii i umożliwia przykręcanie wymiennych paneli. Ramka nie utrudnia dostępu do wbudowanych w tablet portów. Całość można umieszczać także w wymienionych wyżej stacjach dokujących. Chroniony w ten sposób tablet według deklaracji producenta wytrzymać powinien upadek z wysokości maksymalnie 1,8 m.

Fujitsu Stylistic V535 - etui ochronne - przód

Uchwyt montażowy

Tablet to sprzęt przenośny, ale trzeba go zamontować stabilnie na stanowisku pracy, w samochodzie, na ścianie itp. W tym celu powstał Mounting Kit for STYLISTIC V535. Przykręcamy z tyłu tabletu specjalny panel, a na niego nasuwamy wspomniany uchwyt montażowy. Od tej chwili możemy bezpiecznie przytwierdzić tablet niemal w dowolnym miejscu.

Fujitsu Stylistic V535 - uchwyt montażowy

Co ciekawe sam uchwyt ma wbudowane gniazdo sieci przewodowej Ethernet. Przyda się ono w szczególnych przypadkach, np. gdy tablet jest zamocowany na stałe do stanowiska roboczego i koniecznie trzeba połączyć go z siecią firmową przez kabel.

Fujitsu Stylistic V535 - uchwyt montażowy

W ofercie Fujitsu dla tego tabletu jest też obudowa z wbudowanym czytnikiem dla kart uwierzytelniających „SmartCard” umożliwiających bezpieczne logowanie się przez wielu użytkowników.

Podsumowanie

Na przykładzie tabletu Fujitsu Stylistic V535 widać które cechy odróżniają zwykły tablet dla użytkownika domowego, od maszyny przeznaczonej do pracy. Różnice w wydajności lub jakości wyświetlacza nie są aż tak ważne. O wiele istotniejsza jest funkcjonalność, ergonomia i wybór akcesoriów.

Fujitsu Stylistic V535 - ładowanie baterii

Opisywany model ma wzmocnioną i uszczelnioną obudowę wyposażoną w kilka punktów montażowych, do których przykręcić możemy paski, uchwyty lub np. czytnik kart. Ma też zewnętrzne styki do ładowania baterii oraz złącze do replikatora portów.

Po umieszczeniu w odpowiedniej stacji dokującej można podłączyć jednocześnie klawiaturę, myszkę, pendrive'a oraz monitor i pracować na tablecie tak, jak na zwykłym komputerze. Wystarczy jednak wysunąć go i z powrotem przemienia się w narzędzie mobilne, stworzone do pracy w terenie.

Fujitsu Stylistic V535 - pasek na dłoń

Poza samym sprzętem ważnym elementem jest 64-bitowy system Windows 8.1. Działa bardzo sprawnie i umożliwia instalowanie dokładnie takich samych programów jak na służbowym laptopie. Nie trzeba zatem szukać mniej lub bardziej udanych odpowiedników. Fujitsu Stylistic V535 to po prostu solidne narzędzie pracy.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kukucz
  3
  Nie ma jak dać swoje logo na innym produkcie ;)
  Producentem jest fińska firma Aava Mobile a to jej produkt - tablet Inari 8.

  http://www.aavamobile.com/en/products/inari-en
  • avatar
   kokosnh
   1
   Bardzo ciekawy, zwłaszcza wymienna bateria i specyfikacja też fajna, atom Z3795 1.6-2.4GHz, 4GB ram, i ekran WUXGA na IPS , ale trochę strach o cenę.
   • avatar
    BluePandoraBox
    1
    szkoda że na piórko brak miejsca w tabie, trzeba pamiętać by je zabrać, piórko to bardzo wygodne rozwiązanie o ile oprogramowanie działa prawidłowo ;)
    sprzęt ciekawy ale ... cena pewnie powali z nóg :P
    • avatar
     ghost_dog
     0
     Coś podejrzanie dużo ostatnio piszecie o produktach Fujitsu, podczas gdy poza wami robi to pies z kulawą nogą.
     Hmm, ciekawe czemu...
     • avatar
      wanakamura
      0
      Ja poprosze o coś więcej niż tylko opisówka.
      Bardzo bym poprosił o test odwzorowania kolorów i jak na tym działa Lightroom.
      Pozdrawiam!
      • avatar
       JBW_03
       0
       hehe NTT też ma to w ofercie :)