Klawiatury

Genesis RX75 - dobra i tania

przeczytasz w 1 min.

klawiatura Genesis RX75

Podsumowując możliwości i specyfikę Genesis RX75 trzeba przyznać, że producent wywiązał się z zadania, jakim było najpewniej stworzenie taniej i dobrej klawiatury mechanicznej. Smuci trochę brak bardziej zaawansowanych rozwiązań, jak dedykowane oprogramowanie czy podświetlenie, ale coś za coś, jak głosi stare, ludowe porzekadło - to minimalistyczna klawiatura, która ma przede wszystkim dawać maksymalną przyjemność z grania, co robi doskonale.

Genesis RX75 klawisze

W przypadku opisywanego modelu, powyższe coś za coś realizuje się w charakterystyce pracy, 4-minimetrowym skoku klawiszy, funkcji blokowania przycisku Windows oraz anti-ghostingu, czyli możliwości jednoczesnego przyciśnięcia kilku klawiszy bez ryzyka zablokowania urządzenia. To cechy standardowe, wymagane wręcz przy sprzęcie tej klasy, ale zawsze warto wspomnieć o tym, że producent nie zapomniał o takich funkcjonalnościach.

Klawiatura warta rozważenia

Testowana klawiatura jest dowodem na to, że mechaniczne konstrukcje przeskoczyły swoją membranową konkurencję, a gdy staną się tańsze – wzorem Genesis RX75 – konstrukcje oparte na membranie będą miały trudny żywot. Podsumowując, Genesis stworzył bardzo dobrą klawiaturę, świetnie wykonaną, minimalistyczną i schludnie zaprojektowaną, a przy tym charakteryzującą się bardzo dobrymi właściwościami i przyjemną kulturą pracy.

Genesis RX75 wygląd klawiszy

W cenie, w jakiej występuje ten sprzęt na rynku, znaleźć można niezłej jakości konstrukcje mechaniczne – również podświetlane diodami LED – ale nie zmienia to faktu, iż Genesis RX75 to wart rozważenia, bardzo dobry i bardzo konkurencyjny sprzęt, zasługujący na mocne i solidne 4.

Ocena końcowa:

 • wykonanie
 • minimalistyczny wygląd
 • solidna konstrukcja
 • charakterystyka pracy klawiszy
 • anti-ghosting
   
 • głośny, metaliczny dźwięk klawiszy

80%

Dobry Produkt

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sharimsejn
  6
  Dla mnie osobiście podświetlenie to must have. Nie jakieś choinkowe. Trzy kolory wystarczą albo i jeden nawet.
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Badziew i drogie.
   • avatar
    BluePandoraBox
    4
    ten sam autor co przy opisie CA-1404 i kolejny raz filtr ferrytowy to ciężarek służący do dociążenia kabla ... sic!!!
    nie nazwałbym przedniej ramki w tej klawie podkładką pod nadgarstki, może krasnoludek tam zmieści dłoń, ale żaden dorosły, nawet dziewczynie się ta sztuka nie uda, a taki punkt jest w specyfikacji, by było ciekawiej na drugiej stronie czytam "doskwiera nieco brak podkładki pod nadgarstki"
    może odrobinę konsekwencji, ma tą podkładkę czy nie ma?
    opisując anti-ghosting autor pominął najważniejsze - ile klawiszy może zostać jednocześnie wciśniętych i klawa je prawidłowo rozpozna, może dlatego że kolejny raz błędnie opisał tą funkcję

    "nie nam oceniać" megalomania? jedna osoba wypowiada się za całą redakcję? mało prawdopodobne, zwłaszcza że styl w jakim to robi jest pozbawiony profesjonalizmu

    czyżby autor nie uczył się na błędach, ma w nosie komentarze pod swoimi tekstami i ich wcale nie czyta?
    oby nie, bo swoimi publikacjami bardzo zaniża poziom tekstów na benchmark do którego chyba nie tylko ja przywykłem

    naczelny!!! natrzeć autorowi uszy i naostrzyć palce elektryczną ostrzałką do ołówków i kolejny tekst nie będzie robił już tak rażących błędów ;) ... oby
    przeczytać tekst przed publikacją naczelny też powinien,
    obecne wersje nawet na bloga się nie nadają ...
    • avatar
     atomowy
     1
     Tania to ona nie jest, bo w podobnej cenie można kupić dobrego mechanika znanej firmy działającej na rynku dłużej niż badziewia Genesisa. Nie wiem jak wy ale ja nie potrafię zaufać firmie, która od początku kojarzy mi się z drogą chińską elektroniką i pseudo gamingową reklamą.
     • avatar
      BriHecato
      1
      Lubię Natec i Genesis bo to wreszcie dobre i nie za drogie sprzęty (nie bardzo dobre ale na pewno lepsze niż klawa za 25zł i mysz za 15zł) - niektóre urządzenia mają prawie że półprofesjonalne i cena też jest nie z kosmosu. Zawsze trzeba obejrzeć a jak się da to wziąć w rękę, a nie hejtować że to nie jest logitech/razer/madcat/steelseries za 800zł (którego nie pomacasz przed zakupem ale recenzenci orgazmu dostali i później już tylko musisz bronić wypieprzenia 8 stów na kawał plastiku który warty jest 1/3 tego) :P
      Co do tej klawiatury to niestety nie cierpię wysokich klawiszy, mogą być na najlepszych we wszechświecie przełącznikach ale jak są tak wysokie to odpadają. :)
      • avatar
       Pytles
       0
       Jak myślicie opłaca się wymieniać tą klawiaturę za zalmana k500? nie zależy mi na numlocku
       • avatar
        piotr07
        0
        Kolejny crap tak samo jak CA-1404
        • avatar
         kokosnh
         0
         Jak już ktoś kupuje klawiaturę mechaniczną, to z dobrymi prze łącznikami ( + makra, choć zależy w co gramy )