Akcesoria do telefonów

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Jakie są największe zalety smartwatcha Goclever Chronos Eco? Moim zdaniem zegarek zasługuje na duże uznanie pod względem czasu pracy na baterii. Oczywiście są na rynku bardzo proste modele, bez klasycznego wyświetlacza, które potrafią działać długimi miesiącami, ale większość typowych smartwatchów będziemy musieli ładować co 2-4 dni. Na tym tle Chronos wyróżnia się bardzo, osiągając realnie do 2 tygodni działania.

Drugą rzeczą, która mi się spodobała jest wyświetlacz. Na pierwszy rzut oka wydaje się mały, niepozorny i wręcz prostacki, ale na co dzień spisywał się po prostu doskonale. Jest bardzo czytelny w silnym świetle słonecznym (podobnie jak E-Ink, ale znacznie lepszy od zwykłego LCD). W słabym oświetleniu (np. w domu, wieczorem, przy świetle małej lampki) obraz na ekranie też będzie wyraźny i kontrastowy. W zupełnej ciemności pomagać możemy sobie niebieskawym podświetleniem LED-owym. Wyświetlacz nie jest dotykowy, ale nie musi taki być. Obsługa za pomocą klawiszy jest bardzo prosta, a przy okazji trudniej jest włączyć jakąś funkcję przypadkowo.

Minimalistyczna obudowa okazała się być lekka i wygodna w czasie noszenia. Pasek jest akceptowalny, choć moim zdaniem trochę zbyt sztywny. Będzie można go wymienić na inny od Goclevera (przeznaczony do tego modelu), ale nie damy rady założyć standardowego paska „zegarkowego” znalezionego w pierwszym lepszym kiosku. To akurat jest jedna z nielicznych wad, która nie pasuje nawet do tak taniego smartwatcha jak Chronos Eco.

Trzecią kwestią, którą doceni chyba każdy potencjalny nabywca jest cena. Testowany model kosztuje około 199 zł, a w niektórych sklepach jest nawet tańszy. To naprawdę niewiele za pełnoprawnego (choć prostego) smartwatcha. Jeśli wymagasz dobrego czasu pracy na baterii, dyskretnej, stonowanej stylistyki i podstawowej funkcjonalności (w tym powiadomień w postaci tekstowej), to Chronos Eco będzie dla Ciebie dobrym wyborem.

 Opinia redakcji
 plusy:
długi czas pracy na baterii;
bardzo czytelny i kontrastowy wyświetlacz;
podświetlanie ekranu aktywowane ruchem nadgarstka;
wiele tarcz zegarka do wyboru;
dość dobra jakość wykonania;
wodoszczelność (5 ATM);
bardzo prosta obsługa;
dość szybkie działanie systemu;
kabel do ładowania z magnetyczną końcówką;
niska cena;
 minusy:
brak możliwości stosowania standardowych pasków;
brak szybkich odpowiedzi za pomocą szablonów;
oprogramowanie wymaga drobnych korekt;
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok 199 zł

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bartekmustach
  2
  Jak jest z tą listą kompatybilności? Smartwatch będzie współpracował TYLKO z tymi wymienionymi smartfonami? Panie Tomaszu czy próbował Pan innych konfiguracji sprzętowych od tych, które Pan wymienił na stronie trzeciej?
  • avatar
   Myfos
   2
   Można kontrolować spotify na tym smartwatchu?
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    To czym się ten ekran różni od e-ink'a?
    • avatar
     kerry_sd
     1
     nie doczytałem sie informacji czy współpracuje z windows phone 8
     • avatar
      tom_58gd
      -3
      "podtstawowej" takiego wyrazu nie znam ;)
      • avatar
       hary86
       0
       Przy wodoszczelności na poziomie 5 atmosfer można w zegarku brać prysznic, ale nie radziłbym nikomu w nim pływać.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Mam pytanie czy jest mozliwe odebranie polaczenia? Jade samochodem telefon w kieszeni sparowy z zestawem i chce z poziomu zegarka odebrac polaczenie da sie?