Smartfony

Jakość wykonania, ergonomia, ekran

przeczytasz w 2 min.

Pierwszy kontakt z Quantumem 600 dla kogoś kto używa na co dzień urządzenia z 5-calowym ekranem jest ciekawym przeżyciem. Początkowo trudno odnaleźć wygodną pozycję do trzymania telefonu, lecz osoby o dużych dłoniach po chwili przyzwyczają się do obsługi urządzenia o tym rozmiarze. Ergonomia obudowy jest na najwyższym poziomie i pomimo większego ekranu od Samsunga Galaxy Note 3 komfort obsługi obu urządzeń jest zbliżony.

Jakość wykonania jest zaskakująco dobra jak na telefon tej klasy. Goclevera charakteryzuje bardzo dobry poziom spasowania poszczególnych elementów. Quantum 600 sprawia wrażenie solidnego urządzenia, które powinno wytrzymać trudy codziennego użytkowania.

Przód Quantuma 600 zajmuje głównie 6-calowy ekran IPS LCD. Jak już wcześniej wspomnieliśmy jest on dobry biorąc pod uwagę cenę. Charakteryzuje się dość szerokimi kątami widzenia dzięki technologii IPS a jego kolory nie są przesadnie nasycone. Jasność niestety nie wystarcza do wygodnego korzystania telefonu w bardziej słoneczne dni na zewnątrz. Rozdzielczość 1280x720 pikseli nie powala na kolana ale i tak zapewnia niezłą szczegółowość obrazu (gęstość pikseli to 245 ppi).

Nad wyświetlaczem został centralnie umieszczony głośnik do rozmów. Obok niego zostały umiejscowione zaś czujniki: zbliżeniowy oraz światła pomiędzy którymi znajdziemy 2-megapikselową kamerę przednią. Pod ekranem znajdują się 3 dotykowe przyciski systemowe, które są niebywale czułe, jednak nie pogarsza to komfortu poruszania się po systemie.

Szkło, które kryje potężny, 6-calowy ekran zostało dodatkowo przez producenta zabezpieczone fabrycznie założoną folią. Niestety w testowanym egzemplarzu została ona nałożona niedokładnie przez co widać liczne bąble, a psuje to wygląd urządzenia.

Gumowany plastik, z którego jest wykonana tylna klapka przypomina ten znany choćby z tabletów Nexus 7. Jest on przede wszystkim praktyczny, gdyż cechuje go większa odporność na drobne zarysowania niż np. błyszczące tworzywo imitujące metal, które tworzy ramkę wokół testowanego Goclevera.

Tylna ściana phabletu kryje w górnej części 8-megapikselową kamerę główną oraz diodę LED. Przy jej dolnej krawędzi znajdziemy podłużny otwór na głośnik.

Po zdjęciu klapki naszym oczom ukazują się dwa sloty na karty sim, slot na kartę microSD oraz wymienialna bateria o pojemności 2800 mAh.

Prawa krawędź zawiera przycisk odpowiedzialny za wybudzenie oraz blokadę telefonu.

Lewy bok Goclevera zawiera podłużny przycisk +/-, który służy do kontrolowania głośności urządzenia.

W górnej krawędzi producent umieścił gniazdo słuchawkowe mini jack 3,5 mm

Dolny brzeg urządzenia zawiera jedynie gniazdo microUSB (transfer plików, ładowanie baterii).

Producent dodaje do zestawu akcesoria w kolorze białym: niewielką ładowarkę sieciową, kabel USB <-> micro USB oraz przeciętnej jakości słuchawki dokanałowe.