Laptopy

System chłodzenia

przeczytasz w 1 min.System chłodzenia przypadł nam do gustu głównie dlatego, że podkładka jest ciągle chłodna od dołu, więc nie odczujemy na nogach ciepłego powietrza z notebooka. Doskwierać może jedynie podpórka pod nadgarstki notebooka, niemniej to już zależy od samego komputera, nie zaś nowości Logitecha. Jeśli więc chodzi o chronienie nóg użytkownika przed nadmiernym ciepłem emitowanym przez laptopa, tutaj Logitech Speaker Lapdesk N700 spisuje się bez zarzutu.

Zadaniem systemu chłodzenia jest także poprawienie cyrkulacji powietrza i zapewnienie niższej temperatury komputera. Czy rzeczywiście tak jest? Wyniki testów znajdziesz na następnej stronie. Teraz napiszemy jeszcze, że konstrukcja podstawki zabezpiecza wentylatorek przed kurzem i uszkodzeniami mechanicznymi. Sam wiatraczek nie jest głośny (31 dB), niemniej gdy multimedialny i wydajny komputer jest w czasie spoczynku, jego system chłodzenia jest na ogół cichszy niż wiatraczek Lapdeska.

Warto też wiedzieć, że podczas słuchania muzyki czy oglądania filmu system chłodzenia nie będzie słyszalny. Ogólnie więc oceniamy go pozytywnie - przynajmniej jeśli chodzi o generowany hałas.