Drukarki i skanery

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

HP Deskjet Ink Advantage 4515 zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie. Podczas kilkudniowych testów urządzenie sprawdzało się absolutnie bez zarzutu. Producent pozycjonuje ją jako sprzęt stworzony dla osób, które korzystać będą z niego w domu. Dla użytkowników oczekujących wielofunkcyjnego, a zarazem kompaktowego urządzenia. Te oczekiwania HP spełnia w stu procentach. Deskjet 4515 drukuje, kopiuje, skanuje, a z każdą z tych czynności poradzi sobie nawet mało zaawansowany użytkownik.

Zarówno instalacja jak i obsługa urządzenia jest intuicyjna i przebiega bez żadnych problemów. Jakość druku jest w pełni zadowalająca i to zarówno czarno-białych jak i kolorowych wydruków.

HP Deskjet Ink Advantage 4515

Można jedynie mieć uwagi do szybkości pracy, ale z drugiej strony nie jest to przecież sprzęt przeznaczony do drukowania kilkudziesięciostronicowych dokumentów, czy intensywnego użytkowania w firmie.

Bardzo przydatną funkcją jest łączność bezprzewodowa, której skonfigurowanie zajmuje kilkanaście sekund i sprowadza się w zasadzie do wpisania hasła sieciowego. Urządzenie dobrze współpracuje ze sprzętem mobilnym, więc można drukować na nim ze smartfona, tabletu lub po prostu wysyłając załącznik na przypisany do urządzenia adres mailowy. Podobała się nam także aplikacja Printables, w której zasobach znaleźliśmy naprawdę sporo inspiracji do pracy i zabawy.

Wśród rzeczy, które mniej przypadły nam do gustu jest brak złącza USB (jest za to czytnik kart pamięci), przeciętna szybkość pracy oraz wydajność tuszy (szczególnie przy drukowaniu w najwyższej jakości).

Pozytywnie zaskoczyła nas za to jakość drukowanych zdjęć. Drukarka radzi sobie z tym zadaniem bardzo dobrze, chociaż trzeba przyznać, że praca w tym trybie dość szybko opróżnia pojemniki z tuszem.

 Opinia redakcji
 plusy:
jakość druku
automatyczny druk dwustronny
intuicyjna obsługa za pomocą dotykowego panelu
łączność Wi-Fi
drukowanie przez e-mail
czytnik kart pamięci
atrakcyjna cena
aplikacja Printables
 minusy:
szybkość druku mogłaby być większa
brak złącza USB
wydajność tuszy przy drukowaniu w najwyższej jakości
Szacowana cena w dniu publikacji testu: ok. 450
dobry produkt benchmark.pl

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bruce
  0
  Dla mnie osobiscie jedna z najwaznieszych spraw w przypadku drukarek atramentowych jest koszt eksploatacji czyli koszt zakupu tuszy.
  Jesli chodzi o ta drukarke ceny na portalu aukcyjnym oscyluja miedzy:
  -zamiennik: 20-40zl za czarny i mniej wiecej tyle samo za kolory.
  -oryginalny: 35-45zl za czarny i 30zl kolory. Komplet to srednio okolo 80zl

  Tak wiec drodzy Panstwo tzw. dupy nie urywa w porownaniu do slynnych Brother'ow gdzie zamienniki kosztuja od 1zl :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   kicha. kolejna drukarka nastawiona na zarabianie na tuszach. nie ma to jak mikrotusz który kosztuje fortunę. w praktyce lepiej kupić coś, do czego tusz się dolewa, tzw. stałe podawanie atramentu, bez głupawych chipów które tylko psują atmosferę i rujnują portfel. Powinno to być nazywane wprost jako wada. co do mnie, pomimo ceny polecam epson L110, jest też odpowiednik w postaci kombajnu. Najtańszy tusz będzie wysyłkowo z niemiec, co mnie mocno dziwi. A wystarcza na dłuuuugo. Ja po roku eksploatacji dokupiłem jeden czarny :) wcześniej się męczyłem z mikro-czipo-tuszami, i powiem tyle. cena drukarki już się dawno zwróciła, a przy stosowaniu zamienników niedługo się zwróci. a cały czas jadę na oryginałach.
   • avatar
    stoona
    0
    Nie umywa się do Brother DCP-J105 WiFi. Cena prawie identyczna, a tusze oryginalne po 30PLN (2400 stron czarny i 1300 kolory). Dodatkowo rok gwarancji dłużej.