Drukarki i skanery

Instalacja i oprogramowanie

przeczytasz w 2 min.

Wraz z urządzeniem otrzymujemy drukowaną instrukcję obsługi oraz płytę CD, na której umieszczono sterowniki oraz oprogramowanie. Materiały te można również pobrać ze strony producenta, więc nie musimy się obawiać, że zgubienie lub uszkodzenie płyty pozbawi nas do nich dostępu. Zaskakuje natomiast brak kabla USB w zestawie. Wprawdzie drukarka wyposażona jest łączność Wi-Fi, która działa bezproblemowo, ale producent mógłby pokusić się o dołączenie takiego przewodu. Zwłaszcza, że jego koszt nie jest przecież wysoki.

Konfiguracja druku

Ustawienia wydruku można zmieniać bezpośrednio przed rozpoczęciem drukowania. Aby uzyskać do nich dostęp należy kliknąć we właściwości. Otworzy się odpowiednie okno, w którym do naszej dyspozycji mamy kilka przygotowanych profili drukowania.

HP Deskjet Ink Advantage 4515 ustawienia druk

Menu jest bardzo przejrzyste i intuicyjne. Oczywiście każde z tych ustawień można dowolnie konfigurować. Po prawej stronie wybrać można typ papieru, jakość wydruku, liczbę stron na arkusz, obramowanie oraz ustawienie trybu drukowania dwustronnego.

W menu znajdziemy ponadto dwie dodatkowe zakładki, w których możemy zmieniać odpowiednio:

HP Deskjet Ink Advantage 4515 ustawienia druk

Typ papieru oraz jakość druku,

HP Deskjet Ink Advantage 4515 ustawienia druk

Orientację druku, liczbę stron na arkuszu (zakres od 1 do 16) oraz druk dwustronny.

Konfiguracja skanowania

Aby skorzystać z funkcji skanera możemy wybrać opcję „Rozpocznij skanowanie” z apletu Urządzenia i drukarki w Panelu sterowania komputera. Jeśli zainstalowaliśmy aplikację HP, możemy skorzystać ze skrótu tam się znajdującego. Po jego kliknięciu naszym oczom ukaże się następujące okno.

HP Deskjet Ink Advantage 4515 ustawienia skan

Podobnie jak w przypadku konfiguracji druku, także tutaj mamy przygotowanych kilka ustawień. Można je wykorzystać w domyślnej formie lub zmodyfikować w zależności do potrzeb. Zmienić możemy m.in. rozdzielczość, rodzaj pliku wyjściowego, czy tryb skanowania (kolorowy lub czarno-biały).

HP Deskjet Ink Advantage 4515 ustawienia skan

W ustawieniach zaawansowanych możemy ponadto zmienić parametry Jasności i kontrastu.

HP Photo Creations

Aplikacja HP Photo Creations przyda się każdemu, kto chce zaprojektować kompozycję z własnych zdjęć. Oferuje ona zaskakująco dużo opcji. Od standardowych wydruków, przez kolaże, pocztówki, kalendarze, fotoksiążki, ulotki, menu, zaproszenia i wiele innych.

HP Photo Creations

Obsługa aplikacji jest łatwa i intuicyjna. Można dowolnie dobierać zdjęcia, tło, elementy graficzne, czy dodać dowolny tekst. Gotowy projekt można rzecz jasna wydrukować ale też udostępnić na Facebooku.

Oprogramowanie HP

Wspomniane wcześniej oprogramowanie HP daje nam kilka ciekawych możliwości.

aplikacja HP

Pozwala m.in. sprawdzić poziom tuszu, zaktualizować oprogramowanie, diagnozowanie i rozwiązywania problemów ze sprzętem oraz konfigurację urządzenia. Znajduje się tutaj również zakładka z ofertami (m.in. na materiały eksploatacyjne, czy inne produkty producenta).

HP Deskjet Ink Advantage 4515 poziom tuszu

Pierwszą pozycją w menu jest natomiast ePrint Center. Jest to funkcja umożliwiająca drukowanie na wybranym urządzeniu bez względu na to gdzie się aktualnie znajdujemy. Wystarczy, że urządzenie ma aktywne połączenie z internetem. Jeśli tak jest, wystarczy, że wyślemy na przypisany do niego adres mailowy załącznik, który chcemy wydrukować, a reszta dzieje się już automatycznie. Wspominany adres można odczytać bezpośrednio na urządzeniu klikając w przycisk na prawo od wyświetlacza. Można go również sprawdzić logując się na konto na stronie HP.

To nie jedyny sposób na drukowanie. Jeśli korzystamy z tej samej sieci Wi-Fi możemy przesyłać pliki bezpośrednio na urządzenie dzięki technologii Wi-Fi Direct. Jeśli natomiast mamy smartfona lub tablet, możemy pobrać aplikację HP ePrint i drukować z dowolnego miejsca.

HP ePrint