Myszki

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Ciężko stworzyć dziś myszkę, która będzie innowacyjna - zaproponuje nowe, ciekawe rozwiązania i pomysły. Kanon myszki jest już ustalony i nie sądzę, aby w najbliższym czasie się zmienił. Wprowadzanie paneli dotykowych na rynek dla niektórych mogłoby być dobrą ideą, ale widać, że takie rozwiązanie wciąż ustępuje pod względem funkcjonalności klasycznym gryzoniom. Obie myszki HP świetnie się prezentują i z pewnością robią wrażenie wzornictwem. Wygląd to niestety nie wszystko.

Projektanci z HP mieli bardzo dobry pomysł, który jednak wymaga dopracowania. Konstrukcja myszek dążąca do zmniejszania rozmiarów nie wszystkim będzie się podobać. Z drugiej jednak strony – można śmiało uzasadnić to potrzebą zaoszczędzenia miejsca np. w torbie na laptopa. Z8000 pokazała, że gryzoń niewiele większy od smartfona nie jest i siłą rzeczy nie może być wygodny, ponieważ ręka znajduje się wówczas w nienaturalnej pozycji. Model Z6000 obsługuje się znacznie lepiej, bo jego konstrukcja jest już wygodniejsza dla dłoni..

Jeśli szukasz nowoczesnych, niewielkich myszek o nietuzinkowym wyglądzie to produkty HP z pewnością przyciągną twój wzrok. Pod względem użytkowania wymagają one przyzwyczajenia i nie są one przeznaczone dla użytkowników, którzy wymagają od myszki wysokiej precyzji działania. Mamy nadzieję, że producent stworzy niedługo produkt, który świetnie połączy tradycję z nowoczesnością. Jak na razie jego próby są ciekawe, lecz na pewno nie zadowolą wszystkich.

 HP Z8000
 plusy:
ciekawy pomysł
zgrabna, wszędzie się zmieści
łączność przez Bluetooth
ładna
możliwość sterowania urządzeniami mobilnymi
 minusy:
brak wyraźnej granicy między przyciskami
niewysoka precyzja panelu dotykowego
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 230 zł
  

 HP Z6000
 plusy:
niezłe wyprofilowanie i budowa
długa żywotność baterii
łączność przez Bluetooth
zgrabna i elegancka
możliwość sterowania urządzeniami mobilnymi
 minusy:
niewysoka precyzja panelu dotykowego
mało atrakcyjna cena
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 159 zł
  

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Franz
  4
  Nie rozumiem po co robić takie dziwolągi skoro dobrze wykonane myszki z klasycznymi przyciskami i rolkami są doskonałym rozwiązaniem i żadne dotykowe cuda nigdy nie będą w stanie zapewnić takiej wygody i precyzji jak one.
  I jeszcze te nieerognomiczne kształty.
  Myślenie na zasadzie - coś już jest tyle lat w użyciu to należy to zmienić, jest dla mnie przykładem głupoty, a nie postepu - czasami trzeba przyjąć do wiadomości, że pewne rzeczy są dobre i już.
  Wg mnie myszki w obecnej klasycznej postaci powinny zniknąć, gdy pojawi się technologia precyzyjnego sterowania komputerem za pomoca myśli - bo dopiero to będzie rozwiązanie godnie je zastępujące.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Od dwóch lat korzystam z dotykowej Apple Magic Mouse i stwierdzam że brak rolki i gesty to najwygodniejsze rozwiązanie jakie może być. Co do dotykowych przycisków już nie. W Magic Mouse jest fizyczny przycisk pełniący rolę dwóch, zależy w którym miejscu dotykamy/naciskamy przycisk. Jest to wygodne i precyzyjne rozwiązanie. Gryzoń na bluetooth jednak nadal nie jest moim zdaniem stworzony dla graczy, przynajmniej FPP, bo minimalny lag zawsze jest.
   • avatar
    Palmoster
    0
    Czy przy połączeniu bluetooth zdarzają się lagi? Miałem już kilka myszy na bluetooth i zawsze ten sam problem... Laguje po wybudzeniu przez kilka minut. potem jest dobrze, ale to bez sensu...
    • avatar
     biellun
     -3
     co w nich eleganckiego ? wygląda jak kamień, tylko cisnąć nim o ścianę ....
     • avatar
      Dragonik
      -3
      Myszka dotykowa? Nie dziękuję wolę zwykłą na kabelku