Tablety

Oglądanie filmów i słuchanie muzyki

przeczytasz w 2 min.

Opisywany tablet nie oferuje obsługi szerokiego spektrum formatów multimedialnych, ale sytuacja wygląda całkiem przyzwoicie. Bez problemu odtworzymy następujące pliki:

Obsługiwane formaty audioObsługiwane formaty wideo
 • AAC (odtwarzanie i nagrywanie)
 • AMR (odtwarzanie i nagrywanie)
 • OGG
 • M4A
 • MID
 • MP3
 • WAV
 • WMA
 • 3GP (odtwarzanie i nagrywanie)
 • 3G2
 • MP4
 • WMV
 • AVI
 • XVID

 

Odtwarzanie audio

Odtwarzacz

Standardowa aplikacja przeznaczona do słuchania muzyki powinna spełnić oczekiwania zdecydowanej większości użytkowników. Interfejs jest logicznie rozplanowany i przejrzysty.

W górnej części interfejsu wyświetla się pasek z kilkoma opcjami dodatkowymi, takimi jak odtwarzanie losowe, powtarzanie oraz uruchomienie cyfrowych ulepszaczy dźwięku. Znajdziemy tam również małą ikonkę po naciśnięciu której zostaniemy poproszeni o wybór odtwarzacza docelowego (łączność DLNA).

Odtwarzacz

Środkową część ekranu zajmuje duża okładka albumu, który aktualnie odtwarzamy, natomiast u dołu wyświetla się nazwa utworu, wykonawcy i  albumu oraz pasek czasu. Głośność Flyera jest naprawdę imponująca, a  dźwięk pozostaje przyjemny nawet gdy dotrzemy do końca skali. Nie da się tego napisać o wbudowanych ulepszaczach dźwięku (SRS), które powodowały zazwyczaj duże zniekształcenia w odsłuchiwanych utworach.

Na szczęście korektor graficzny, który aktywuje się tylko po podłączeniu słuchawek spisywał się dużo lepiej. Wybierać możemy tutaj spośród 13 prdefiniowanych ustawień, ale brakuje ustawień ręcznych.

Korektor

Muzykę przewijamy przytrzymując przycisk „poprzedni” lub „następny” na samym spodzie ekranu. W menu podręcznym otrzymujemy możliwość dodania utworu do listy odtwarzania oraz wyszukania podobnych multimediów na YouTubie.

Naturalnie po odwróceniu tabletu na bok interfejs zmienia się w dwupanelowy. Po lewej stronie znajduje się lista utworów, a  po prawej ekran odtwarzania.

Odtwarzacz muzyki

Po zablokowaniu ekranu odtwarzacz przekształca się w wersję mini.

Odtwarzacz muzyki

Jakość głośników Flyera jest dobra do połowy głośności. Później możemy mieć do czynienia ze zniekształceniami i niezbyt miłymi dla ucha trzaskami.

Odtwarzanie wideo

Rozwiązanie dwupanelowe sprawdziło się wcześniej, więc producent postanowił zastosować je również w trakcie przeglądania plików wideo. Lewa kolumna wyświetla albumy, a prawa ich zawartość.

Zdjęcia

Użytkownik ma też możliwość szybkiej zmiany katalogów wideo, na albumy fotograficzne pobierane wprost z Facebooka, Flickra lub serwera mediów (Wi-Fi).

Zdjęcia

Sam odtwarzacz wideo oferuje minimalistyczny interfejs. Jedyne co możemy zrobić, to dopasować obraz do ekranu, włączyć efekty SRS, uruchomić odtwarzanie i przeskoczyć do wybranego punktu na linii czasu (brakuje przycisków odpowiedzialnych za przewijanie).

Film

Korzystanie z popularnego YouTube'a jest bardzo przyjemne. Wszystkie elementy wczytują się sprawnie, a interfejs jest przejrzysty, logiczny i dobrze rozplanowany (aplikacja jest właściwie identyczna jak w przypadku smartfonów).

Ciekawostki

Watch

Opisując funkcje multimedialne nie możemy pominąć aplikacji o nazwie Watch (oglądaj), która pozwoli na łatwe wypożyczanie lub kupno filmów przez internet. Na szczęście mogą one być odtwarzane w trakcie ściągania (nie trzeba czekać na jego zakończenie). Filmy oferują przyzwoitą jakość obrazu i dźwięku, a przy tym ładują się szybko. Do prawidłowego działania konieczne jest jednak połączenie Wi-Fi (program nie prześle danych przez sieć komórkową).