Gadżety

Harmony 700: funkcjonalność, cechy

przeczytasz w 2 min.

Harmony 700 - cechy, wymagania

Wymagania systemowe:
Komputer z systemem Windows XP, Vista, 7, Mac OS 10.4, 10.5, Port USB, Dostęp do internetu

Cena: 549 zł

W zestawie:

  • Pilot Harmony 700
  • Przewód USB
  • Zasilacz AC
  • Baterie wielokrotnego ładowania
  • Instrukcja i ulotka "Szybki start"

Pilot Harmony 700 dobrze leży w dłoni. Może kontrolować maks. 6 urządzeń i został wyposażony w kolorowy wyświetlacz LCD (nie jest dotykowy). Dołączone przez producenta baterie można ładować, ale w zestawie brakuje podstawki do ładowania - trzeba podłączać pilot do gniazdka elektrycznego w ścianie, korzystając przy tym z dołączonego zasilacza. Harmony 700 obsługuje za to niestandardowe makra ustawiane przez użytkownika, co Logitech nazywa "sekwencjami".

Pilot nie prezentuje się zbyt dobrze: ma gumowate przyciski i jest matowy. Nie to jest jednak najważniejsze. O wiele bardziej istotne jest, że leży dobrze w dłoni i kciukiem z łatwością możesz dotrzeć do większości ważnych przycisków umieszczonych w dolnej połowie. Harmony 700 jest też lekki.

Pilot można podzielić na trzy obszary. Górny obszar jest zdominowany przez 1-calowy, kwadratowy i kolorowy ekranik LCD. Na dole, po lewej i prawej stronie znajdują się przyciski do wybierania poszczególnych funkcji na wyświetlaczu.

Środkowy obszar to przede wszystkim pad kierunkowy, jak i przyciski do regulowania głośności, zmiany kanałów czy też używania sprzętu typu DVR (np. Menu, Guide, Info, Exit).

Obszar dolny to z kolei przyciski niezbędne przy odtwarzaniu filmu (np. odtwarzaj, zatrzymaj, przewiń), jak również klawiatura numeryczna.

Znajdujący się pod ekranem przycisk do nawigowania góra/dół jest w dobrym miejscu, ponieważ w łatwy sposób można przeglądać poszczególne funkcje. Podoba nam się również obecność czterech przycisków o różnych kolorach, którym można przypisać wybrane funkcje do kontrolowania telewizji kablowej i konsol do gier. Co więcej, kiedy weźmiesz pilot do ręki, ekran LCD włącza się automatycznie, a przyciski się podświetlają. Po wybraniu odpowiedniej funkcji szybko gasną - w ten sposób pilot oszczędza baterie.

Do poprawnej pracy wymagane są dwie baterie AA (zwykłe paluszki). Jeśli wierzyć producentowi, Harmony 700 powinien działać bez zarzutu przez miesiąc - po tym czasie trzeba będzie naładować akumulatorki. Pozostawienie sprzętu podłączonego do ładowarki na jedną noc powinno załatwić sprawę.

Proces konfiguracji jest prosty. Podłączasz pilot do komputera z dostępem do internetu i instalujesz oprogramowanie Harmony (trzeba je najpierw pobrać ze strony producenta). Następnie z udostępnionej przez producenta listy wybierasz posiadane sprzęty z kina domowego i wyjaśniasz, w jaki sposób są podłączone. Musisz też podać ich funkcje podstawowe, wybierając np. "oglądanie telewizji" czy "odtwarzanie płyt DVD". Przy każdej z tych funkcji należy określić, jakie konkretnie urządzenie za nią odpowiada.

Przygotowany przez producenta kreator jest łatwy w obsłudze i szybko połapiesz się, o co w tym wszystkim chodzi. Po zakończeniu konfiguracji oprogramowanie wykorzysta wszystkie niezbędne kody sterujące i wgra je do Harmony 700.