Akcesoria do laptopów

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Intel WiDi to technologia zamknięta - dostępna dla komponentów danego typu, w dodatku większość z nich musi pochodzić od Intela i przykładowo posiadacze laptopów z procesorem AMD nie mogą z niej skorzystać. Nie mogą tego zrobić także użytkownicy komputerów wyposażonych w układy Core 2 Duo, które ciągle są przecież popularne.

Obsługiwany jest wyłącznie system Windows 7, co także niezbyt sprzyja WiDi jeśli chodzi o przyjęcie na rynku. Technologia wyraźnie przeznaczona jest do określonej grupy odbiorców, którzy mają nowoczesny sprzęt, w dodatku oparty na Intelu.

Taką grupą mogą być biznesmani, dla których łatwa współpraca komputera z dużym ekranem będzie przydatna, ponieważ szybciej i bardziej komfortowo wyświetlą prezentację szerszej widowni. Wówczas nawet opóźnienie przy transmisji obrazu nie będzie doskwierać.

WiDi dobrze sprawdzi się także przy odtwarzaniu filmów. Nie może zapewnić obsługi Full HD, ale bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku z komputera na telewizor jest wygodne. Jeśli oglądasz filmy na DVD lub HD 720p nie powinieneś mieć powodów do narzekań. Połączenie jest też bezpieczne, ponieważ odbywa się przy użyciu protokołów zabezpieczających WPS/WPA2. Łatwa jest także obsługa rozwiązania - oprogramowanie MyWiFi ma wygodny, przemyślany interfejs.

Użytkownikom domowym i graczom raczej nie polecamy WiDi. Opóźnienia w transmisji obrazu dyskwalifikują tę technologię w przypadku gier, chyba że chcesz grać w szachy. ;-) Poza tym w domu większość osób raczej chciałaby mieć komputer z wydajniejszym układem graficznym niż zintegrowany Intel HD.

Moja ocena: Intel Wireless Display

  • łatwość obsługi
  • połączenie jest zabezpieczone
  • płynne odtwarzanie filmów HD 720p

minusy:

  • działa tylko na wybranych komputerach na platformie Intela
  • konieczność zakupu specjalnego adaptera Wi-Fi
  • nie obsługuje Full HD
  • drobne opóźnienia w transmisji uniemożliwiają granie w gry

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Plus za Iron Men'a na miniaturce :)

    Mój ulubiony film.
    • avatar
      Konto usunięte
      0
      Technologia WiDi weszła już jakiś czas temu, tylko nie było o niej głośno, bo jak już wspomniano w artykule dotyczy notebooków nowych z prockami core i3/5/7.Dla mnie rozwiązanie jest wystarczające do oglądania filmów (w dalszym ciągu są to DivXy) i prowadzenia prezentacji. Samo zastosowanie do gier wymaga znacznie mniejszych opóźnień, więc tu ameryki nie odkryliście :). Muszę przyznać, że nie słyszałem wcześniej o innych przystawkach niż ta Netgeara, w artykule też konkretów nie podali. Ja dostałem push2tv w komplecie z notebookiem i jestem zadowolony z jej działania, nie ma problemów z połączeniem i zasięg jest dobry. Cena moim zdaniem nie jest wygórowana, a otrzymujemy komfort siedzenia na kanapie bez kabla :D
      • avatar
        czesterfield
        0
        "plusy:
        • przesyła bezprzewodowo obraz i dźwięk"

        Plus troche nie na miejscu - taka jest funkcja tego urządzenia, to tak jakby przy testach kart graficznych pisać, że wyświetlają obraz :)
        • avatar
          havok
          0
          Nigdy i nic nie zastąpi kabli koniec kropka!
          • avatar
            czesterfield
            0
            Może się czepiam, ale celem tego urządzenia jest przesył dźwięku i obrazu, więc trudno żeby tych funkcji nie spełniało. Plusem może być brak zakłóceń, czy też zasięg, a nie faktyczne działanie mimo, że jest to rozwiązanie innowacyjne.
            • avatar
              Stork
              0
              Możliwe jest przesył na wiele ekranów? - nie doszukalem się tego w teście.
              • avatar
                suchy262
                0
                Od prawie roku używam podobnej technologi.

                Przesyłam bezprzewodowo z notebooka filmy na TV i to nawet w FullHD z dźwiękiem 5.1 więc nowość to nie jest ,a dodatkowo żadnych przystawek nie musiałem kupować.
                • avatar
                  Krzysiek07
                  0
                  Czy to jest bezpieczne? Jak ktoś mieszkać będzie w przyszłości w domu bez kabli nawet tych zasilających czy nie wpłynie to na jego zdrowie. Długa rozmowa przez telefon komórkowy nie jest zdrowa, a gdy będzie więcej tego typu urządzeń to co będzie z naszym zdrowiem ? :( martwi mnie to.
                  • avatar
                    Konto usunięte
                    0
                    Szkoda opoznien, bo do gierek byloby calkiem wporzadku :) Ja traktowalbym to raczej jako komfortowy dodatek do notebooka niz technologie dla ktorej warto kupowac notebooka, zobaczymy moze intel i netgear dalej beda to rozwijac i bedzie coraz lepiej
                    • avatar
                      Konto usunięte
                      0
                      A ja mam takie pytanko tzn o ile ktoś jeszcze śledzi ten wątek: czy łącząc się z tym adapterem istnieje nadal możliwość korzystania z internetu bezprzewodowego za pośrednictwem routera?? Odpowiedź wydaje się jakoś oczywista ale spytać nie zaszkodzi...
                      • avatar
                        Konto usunięte
                        0
                        w tabelce na str 3:
                        Co do wspieranych procków to chyba pójdą wszystkie pod socket G1 czyli PDC 6000-6400 takoż (chyba że moją słabszą grafę zaintegrowaną niż HD...)

                        A moim zdaniem nie ma co przesadzać z tymi sieciami w końcu smog elektromagnetyczny zdrowy raczej nie jest, a laptopy po to są mobilne by je można było przenieść te parę metrów i podłączyć pod 3m kabel pod TV, a na baterii ma trzymać tyle by na 1-2 filmy starczyło :P
                        • avatar
                          PL_SBX
                          0
                          Takie coś możliwe było od dawna. Nazywa się telewizor z wifi oraz laptop z wifi. Na prawdę intel na nic genialnego nie wpadł z tym.