• benchmark.pl
 • wideo
 • Pokaż kto tu rządzi, czyli inteligentny monitoring Orllo w domu, na działce i na budowie
Pokaż kto tu rządzi, czyli inteligentny monitoring Orllo w domu, na działce i na budowie
Bezpieczeństwo

Pokaż kto tu rządzi, czyli inteligentny monitoring Orllo w domu, na działce i na budowie

przeczytasz w 2 min.

Wyjeżdżasz na urlop i boisz się o dom, działkę czy plac budowy? Zamiast się zamartwiać zdaj się na inteligentny monitoring. Dzięki kamerom takim jak Orllo Z7, Z9 i Z10 nie tylko zyskasz kontrolę nad tym co dzieje się w śledzonej okolicy, ale też będziesz mógł szybko zareagować.

Inteligentny monitoring przydaje się wszędzie

Monitoring domowy i zewnętrzny to jedna z tych rzeczy, o których zazwyczaj w ogóle nie myślimy. No bo co ma się niby zdarzyć, skoro wokoło mamy życzliwych nam sąsiadów, którzy wzajemnie się pilnują, a do tego policja jest w naszej okolicy częstym gościem. Niestety, wszystko to tworzy złudne poczucie bezpieczeństwa. W końcu przychodzi bowiem ten jeden, krytyczny moment i nagle okazuje się, że monitoring uratowałby nas przed sporą stratą. 

Chyba lepiej więc dmuchać na zimne, szczególnie, gdy do naszej działki, firmy czy placu budowy mamy dobre kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt minut drogi. W takich sytuacjach sprawny monitoring, informujący nas zawczasu o wszelkich podejrzanych ruchach w okolicy, pozwoli nam spać spokojnie. Nim jednak zdecydujemy zakupić taki system warto wiedzieć jakie funkcje oferują nowoczesne kamery i jak dobrać je do obiektu, który chcemy objąć nadzorem, tak aby jak najlepiej odpowiadało to naszym potrzebom. Wyjaśniamy to w naszym filmie na przykładzie trzech świetnych kamer firmy Orllo Electronics.

Orllo Goodcam Z7 - kamera zewnętrzna obrotowa GSM/4G LTE

Ta kamera przyda się wszędzie tam, gdzie nie ma co liczyć na zasięg sieci WiFI. W tym przypadku wystarczy bowiem zarejestrowana karta SIM, by móc monitorować okolicę na ekranie swojego smartfona, niezależnie od pory dnia i nocy. Z7 wyposażona jest bowiem zarówno w lampę odstraszającą, jak i diody IR. Do tego posiada też mikrofon i głośnik – do dwukierunkowej komunikacji oraz alarmów dźwiękowych. Potrafi również sama podążać za wykrytym człowiekiem. Dodatkowym atutem jest bardzo dobra jakość nagrań – rozdzielczość Orllo Goodcam Z7 to 3Mpx, czyli 2304x1296p.

Orllo - kamera Goodcam Orllo Z7

Orllo GoodCam Z9 – obrotowa, zewnętrzna kamera bezprzewodowa IP WiFi

Znajdując się w zasięgu routera WiFi ta kamera pozwoli ci nie tylko przeczesać najbliższą okolicę, ale i zrobić zbliżenia w newralgicznych punktach (5x zoom optyczny). Idealne rozwiązanie by przyjrzeć się komuś stojącemu za płotem albo sprawdzić numer rejestracyjny stojącego nieopodal pojazdu. Szczególnie, że jakość nagrań stoi tu na wysokim poziome (efektywna rozdzielczość kamery to 3Mpx, czyli 2304x1296p). Do tego mamy tutaj również automatyczne śledzenie ludzi, lampę doświetlająca i diody IR do trybu nocnego. Jest też dwukierunkowa komunikacja, alarm dźwiękowy i świetlny.

Orllo - kamera Goodcam Orllo Z9

Orllo Goodcam Z10 – zaawansowana, zewnętrzna kamera bezprzewodowa IP WiFi

Kamera ta potrafi robić zbliżenia nawet do 100 metrów, bez utraty ostrości obrazu (18x zoom optyczny). Idealnie nadaje się więc na otwarte place, podwórza czy większe działki. Sporym jej atutem jest też rozdzielczość, która w tym przypadku sięga aż 4Mpx (2560x1440p). Do tego podobnie jak w poprzednich modelach inteligentna analiza obrazu umożliwia wykrywanie ludzi i podążanie za nimi w dzień czy w nocy, a wbudowany głośnik i mikrofon może zadziałać odstraszająco na ewentualnych intruzów poprzez ustawione wcześniej automatyczne komunikaty głosowe. 

Orllo - kamera Goodcam Orllo Z10

Co istotne, każda z opisywanych wyżej kamer Orllo pozwala na podgląd na żywo nie tylko na smartfonie czy tablecie, ale też na komputerze. Każda umożliwia też na zapis nagrań na karcie pamięci bądź opcjonalnie, w chmurze. Do tego dochodzi jeszcze możliwość zdalnego pobierania zarejestrowanych nagrań na telefon z każdego miejsca na świecie oraz dodawany w gratisie Pakiet Orllo obejmujący polską aplikację, bezpłatne aktualizacje i bezpłatne wsparcie techniczne.

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  browarpll
  2
  No to ja mam parę pytań:
  - Nie chce używać aplikacji, czy po zalogowaniu się przez przeglądarkę działa podgląd?
  - Jaka jest rzeczywista rozdzielczość matrycy? Czy przypadkiem te 3Mpx lub 4Mpx to po prostu interpolacja?
  - Czy kamery wspierają protokół ONIF jeżeli chciałbym je sparować z rejestratorem?
  - Jak się ma sprawa podświetlenia IR, na jakich diodach jest zrobione?
  • avatar
   Dexterr
   1
   Kompletny bezsens robić dziury i dociągać zasilanie bez kabla ethernet po to żeby założyć kamerę IP po WiFi.
   • avatar
    piotr19772
    1
    Mozna pomyslec nad firmami tez Reolink lub Hikvision ,kamera dobrze jak by miala PoE zawsze chmurę mozna zrobic u siebie w domu na Qnap lub Synology ;)
    • avatar
     orllo_pl
     1
     -160 zł na testowaną kamerę ORLLO GOODCAM Z10 :) tylko do 1 sierpnia
     Zapraszamy https://orllo.pl/kamera-zewnetrzna-obrotowa-zoom-wifi-goodcam-z10.html
     • avatar
      biuro74
      0
      Dziura w ścianie przepiękna, kable rozbełtane na wierzchu. Gonić takich "mechoptyków", gdzie pieprz rośnie z takim wykonaniem.
      • avatar
       Ahura
       -1
       No i fajnie tylko trochę drogo
       • avatar
        DariosBiedak
        -11
        Uklęknijcie przed biednymi i ubogimi i podzielcie się z nami swoimi pieniędzmi i wszelkimi dobrami.
        To będzie gest naprawienia wielowiekowych krzywd jakie wyrzadzilscie wy i bogacze.
        Dość już prześladowań i dyskryminacji ze względu na zawartość portfela i kont bankowych! Pustego portfela i pustego konta!
        ZadAmy naprawienia wszelkich wyrządzonych nam krzywd i zadośćuczynienia! Tak żebyśmy wreszcie mogli godnie żyć i żeby ci co maja pieniądze dzielili się z nami swym bogactwem po wsze czasy!
        • avatar
         fenrir123
         0
         Ja posiadam podobny zestaw od Xiaomi Imilab EC3, jedyne czego jej brak to POE. Reszta jest naprawdę na mega wysokim poziomie. A swego czasu można było je dostać na promocji za 150 zł/szt. U mnie działają 3 takie + 2 wew i jestem naprawdę mile zaskoczony jakością ww.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Zapis w chmurze pewnie płatny... a jak Ci zniszczą kamerę (np. ukradną) to nic ci po zapisie na karcie SD.
          • avatar
           Cryst
           0
           Maciej, dacie rade przetestować kamerę iCAM-Mobile od CAMSAT?
           • avatar
            maciekles
            0
            Akurat goodcam z10 u nas dobrze się sprawdzają. Niezła widoczność w nocy, powiadomienia alarmowe i szeroki kąt widzenia. Jak do tej pory nie zawodzą