Akcesoria Mobilne

Funkcjonalność, wrażenia z użytkowania, podsumowanie

przeczytasz w 3 min.

Jakość rozmów

Słuchawka Bluetooth ma przede wszystkim ułatwić prowadzenie rozmów telefonicznych. Jak pod tym względem sprawdza się Jabra Eclipse? Cóż, mówiąc wprost, jest bardzo dobrze. Rozmówcę słyszymy wyraźnie, a w optymalnych warunkach, słuchawka nie ma żadnym słabych punktów, bo system automatycznego dostosowywania głośności działa świetnie.

Problemy zaczynają się podczas niepogody czy w głośnym pomieszczeniu, wówczas dobrze jest regulować głośność rozmowy z poziomu telefonu. I jest to właściwie jedyny poważny minus. Owszem, urządzenie czasem nie usłyszy komendy „Answer”, co sprawi, że będziemy musieli ręcznie odebrać połączenie, poprzez podwójne dotknięcie panelu dotykowego słuchawki, ale nie zdarza się to często.

Jabra bluetooth

Jeśli korzystamy z Jabra Eclipse, to nasi rozmówcy również będą ukontentowani. Po drugiej stronie słuchawki bowiem, brzmimy bardzo wyraźnie i czysto. Mikrofony w tej słuchawce spisują się na medal, redukują szumy i przekazują nasz głos głośno i wyraźnie.

Funkcjonalność i łatwość obsługi

Już przy pierwszym kontakcie z tym urządzeniem widać, że będzie ono bardzo intuicyjne w obsłudze. Dlaczego? Otóż, brak na tej słuchawce jakichkolwiek fizycznych przycisków, zatem obsługa musiała zostać zaprojektowana kompleksowo. Nawet włączenie Jabra Eclipse jest niesamowicie proste, wystarczy po prostu wyciągnąć ją ze stacji dokującej. Parowanie z innym urządzeniem odbywa się po 3-sekundowym przytrzymaniu przycisku na stacji, a dalej urządzenie jest już gotowe do pracy.

Obsługa podstawowych czynności odbywa się przez dwukrotne kliknięcie na panelu słuchawki, który pełni funkcję fizycznych przycisków w innych tego typu urządzeniach. W ten sposób odbieramy rozmowy i kończymy je oraz obsługujemy głosowo smartfon, gdyż Jabra Eclipse w pełni współpracuje z Google Now i Siri. Co ciekawe, również za pomocą głosu, choć w ograniczonym zakresie, obsłużymy telefony z systemem Windows Phone.

Headset Jabra

Testowana słuchawka jest urządzeniem tak przemyślanym, by w minimalnym stopniu zajmować czas swojego użytkownika. Widać to choćby w pozbawionej fizycznych przycisków obudowie. Choć jest to filozofia ze wszech miar słuszna, nie zawsze sprawdza się ona najlepiej, czego doskonałym przykładem jest poziom głośności.

Jabra Eclipse sama reguluje głośność rozmów, reagując na warunki panujące wokół nas. Sprawdza się to świetnie, gdyż nie musimy martwić się tym, czy usłyszymy swojego rozmówcę, ale tylko w optymalnych warunkach. Gdy na przykład wieje silny wiatr, funkcjonalność ta zaczyna raczej irytować niż cieszyć i pozostaje nam ją wyłączyć i zwiększyć głośność z poziomu smartfona.

Aplikacja Jabra Assist

Jedną z niewątpliwych zalet tego Jabra Eclipse jest dedykowana aplikacja do obsługi słuchawki. W programie Jabra Assist możemy zapoznać się z krótkim przewodnikiem wyjaśniającym podstawy obsługi urządzenia i podejrzeć stan naładowania jego akumulatora. To jednak nie wszystkie możliwości tej aplikacji.

Dzięki Jabra Assist możemy sprawić, że nasza słuchawka Bluetooth nabierze bardzo spersonalizowanego charakteru. Możemy wybrać tym dzwonka dla połączeń przychodzących, wyłączyć automatyczne dostosowywanie głośności, zmienić język (na liście znajduje się również polski) oraz włączyć lub wyłączyć możliwość odczytywania przychodzących wiadomości SMS oraz dezaktywować powiadomienia głosowe i ustawić sposób odbierania połączeń.

Jabra Assist

Jedną z niewątpliwie najciekawszych funkcji Jabra Assist jest możliwość odnalezienia zagubionej słuchawki. Działa ona w bardzo prosty sposób. Wystarczy z poziomu aplikacji zlecić słuchawce polecenie wydania specyficznego, bardzo piskliwego dźwięku, a ta natychmiast je zrealizuje. Efekt jest natychmiastowy, bowiem dźwięk jest dość głośny i bardzo szybko wskaże nam, gdzie podzialiśmy naszą słuchawkę.

Wrażenia z użytkowania?

W zasadzie, są bardzo pozytywne. Słuchawka oferuje bardzo dobrą jakość rozmów, a jej mikrofony pracują bez zarzutu, dzięki czemu nasz rozmówca zawsze doskonale nas słyszy. Poza wspomnianymi drobnymi niedogodnościami, jak automatyczna regulacja głośności, nie sprawdzająca się najlepiej w złych warunkach, wspomnieć można jeszcze o jednym minusie.

Przez okres testów nie byłem w stanie znaleźć opcji umożliwiającej szybkie oddzwonienie do ostatniego rozmówcy. Szczerze mówiąc, nieco mnie brak tej funkcjonalność zdziwił, choć możliwe, że jest na to wytłumaczenie. W końcu obsługa głosowa naszego smartfona pozwala bardzo szybko wybrać numer całkowicie za pomocą słuchawki, zatem znów nie jest to wyraźny minus.

Bardzo łatwa i intuicyjna obsługa, świetna jakość wykonania i bardzo dobra jakość rozmów to niewątpliwe zalety Jabra Eclipse, które przełożyły się na świetne wrażenia z codziennego użytkowania. Czy jednak uzasadniają one wysoką, bo ustaloną na poziomie 399 złotych cenę słuchawki? To już rzecz do indywidualnego rozpatrzenia.

Jabra Eclipse smartfon

Ocena końcowa:

 • świetna jakość wykonania
 • bardzo dobra jakość wykorzystanych materiałów
 • bardzo dobra jakość rozmów
 • duży zasięg Bluetooth
 • łatwa obsługa
 • wygodne i komfortowe użytkowanie
 • mały rozmiar i waga
   
 • wysoka cena
 • czasami problematyczne automatyczne ustawienia głośności
 • brak możliwości szybkiego oddzwonienia
 • krótki czas rozmów

90%

 

Sprawdź inne testy oraz zestawienia sprzętu i rozwiązań dla firm:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Makrel
  1
  To chyba jakies zarty , mam Platronicsa i daje 11 godzin pracy ,a mnie to niekiedy nie wystarcza,a tu 3 g oo dziny ???? Bez jaj .
  • avatar
   flybywire
   0
   Osobiście się zawiodłem na jabra, posiadam jabra motion [~300zł] i po 10 miesiącach użytkowania oddaje na gwarancje. zobaczymy co dalej. pal licho siatki na mikrofonach, ale pałąk sparciał i się rozleciał.
   • avatar
    Smutasek
    0
    Mały bład...
    Czas czuwania matowy, gładki