Ciekawostki

Aplikacja Kasa - obsługa smartfonem

przeczytasz w 2 min.

Ok, żarówka wkręcona w oprawkę, można ją włączyć i wyłaczyć, ale do pełnej kontroli potrzebujemy aplikacji Kasa. Po zainstalowaniu na smartfonie uruchamiamy ją i wybieramy menu Devices oraz dodajemy nowe urządzenie.

Wybieramy rodzaj urządzenia i przechodzimy dalej (Next). Po  połączeniu przez Wi-Fi (sieć powinna mieć nazwę "TP-LINK_Smart Bulb_numer") urządzenie powinno się zgłosić. Jeśli to nie następuje, żarówkę trzeba... zresetować. Robi się to trzykrotnie włączając ją i wyłączając. Jeśli podłączamy ją po raz kolejny, program może zalecić reset poprzednich ustawień.

Następnie wybieramy ikonę do naszego urządzenia oraz musimy zalogować się do lokalnej sieci Wi-Fi. To wszystko, urządzenie zostało w pełni skonfigurowane!

Nasza żarówka znajduje się na liście urządzeń i klikając na nią możemy ją włączać i wyłączać oraz uzyskać dostęp do opcji. Liczba opcji zależy oczywiście od modelu urządzenia. W topowym modelu LB130 mamy do dyspozycji również wybór koloru (menu Color). Oczywiście nie zabrakło regulacji mocy oświetlenia.

Z kolei w menu White, kryje się regulacji temperatury barw. Tu możemy ustawić czy zależy nam na świetle cieplejszym, czy też chłodniejszym.

 

Ikona w prawym dolnym rogu przeniesie nas do menu zużycia energii - znajdują się tam pomiary codziennego zużycia, jak i oszczędności w porównaniu do standardowej 60-watowej żarówki.

Pośrodku ekranu (pomiędzy regulacji barwy, a ciepła) znajduje się ikona ze słońcem i zegarem. Kliknięcie na tę opcję włączy automatyczne dostowanie światła żarówki (zarówno temperatury barwy, jak i jasności) do pory dnia.

Ikona kalendarza lewym dolnym rogu ekranu przeniesie nas do tworzenia wydarzeń - możemy dokładnie zaplanować jak świecić ma żarówka każdego dnia tygodnia (również o określonej godzinie). Dodatkowo w menu Scenes możemy zdefiniować profile działania, np. na poranki, wieczory, czy seanse filmowe.

Menu Smart Actions jest zarezerwowane dla posiadaczy smart routerów (np. TP-Link SR20) i pozwala jeszcze bardziej zautomatyzować działanie urządzenia.