Ciekawostki

Scenariusze użytkowania

przeczytasz w 1 min.

Zapewne ile użytkowników, tyle też scenariuszy użytkowania smart żarówek. Poniżej znajdziecie kilka przykładów:

Światło zawsze adekwatne do sytuacji

Jeśli w naszym domu znajduje się małe dziecko, z pewnością będzie spokojniej zasypiać przy maksymalnie ściemnionym świetle. Regulacja intensywności oświetlenia na pewno przyda się również podczas oglądania filmu, czy romantycznej kolacji. Nie musimy się już zastanawiać, czy kupić żarówkę o mocniejszym świetle, czy słabszym - w każdej chwili możemy wyregulować natężenie.

Zapominalstwo

Koniec z denerwowaniem się, że wybiegając z rana do pracy prawdopodobnie zapomnieliśmy wyłączyć światło. Teraz zawsze możemy to zrobić zdalnie, za pomocą smartfona - o ile tylko mamy dostęp do internetu (ale kto dziś go nie ma?).

System odstraszający złodziei

Automatycznie włączające się światła pozorują naszą obecność w domu i mogą odstraszyć potencjalnych włamywaczy. Proste, skuteczne i pozwalające spać spokojniej na wakacjach.

Światło samo zapala się po zmroku

Jeśli tylko dysponujemy czujnikami światła, żarówki TP-Link mogą się automatyczne włączać i wyłączać w zależności od natężenia światła naturalnego. Gdy zapadnie zmrok oświetlenie domowe włączy się samo - czyż to nie wygodne?

Automatyczna praca wedle harmonogramu

Aby zaplanować automatyczne włączanie i wyłączanie światla w zależności od pory dnia, możemy się obejśc nawet bez dodatkowego czujnika światła. Wystarczy w aplikacji Kasa stworzyć harmonogram działania na każdy dzień tygodnia. Światło dostosowuje się do rytmu dobowego (dopasowując zarówno jasność, jak i kolor do pory dnia), uwalniając nas od potrzeby ciągłej zmiany ustawień w aplikacji - wszystko dzieje się automatycznie.

Imprezy i wydarzenia specjalne

Harmonogram to nie wszystko, możemy również zaplanować działanie żarówki na wydarzenia specjalne, co do dnia i godziny. Zmiana koloru światła może się przydać choćby na imprezie.

Praca, czy relaks?

Możemy regulować temperaturę barwową w zależności od nastroju czy aktywności. Podczas pracy lepiej sprawdzi się zimne światło o niebieskim odcieniu, które zwiększy naszą koncentrację, natomiast podczas czytania książki przed snem zdecydowanie lepiej zapalić ciepłe, bardziej żółte oświetlenie, przy którym łatwiej się zrelaksować.