Aparaty kompaktowe

Akcesoria do aparatu

przeczytasz w 1 min.

Niestety, kupno aparatu to tylko jeden z wydatków jakie musimy ponieść decydując się na przygodę z fotografią cyfrową. Konieczne będą podstawowe akcesoria. Najważniejsza jest karta pamięci. Na szczęście dzisiaj nie jest to zbyt duży wydatek (np. model 8 GB kosztuje tylko ok. 30-40 złotych, w zależności od producenta i innych cech). Czasem można trafić na promocje "aparat plus nośnik pamięci". Kupowana karta powinna mieć przynajmniej 4 klasę prędkości (dotyczy to kart SD), zwłaszcza jeśli chcemy filmować w rozdzielczości HD.

Karta pamięci

Drugie akcesorium, o którym warto pomyśleć, to pokrowiec/etui na aparat. Choć wielu osobom może wydawać się zbędne, to zapewnia minimalną ochronę aparatu przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Takie pokrowce dodatkowo mogą mieć przegródki na dodatkowy akumulator czy kartę pamięci. To także nie jest szczególnie duży wydatek.

Foto-amatorowi możemy polecić jeszcze jedno akcesorium. Mowa o statywie. Nie chcemy jednak namawiać na duże statywy, z którymi, choć są nieporęczne, nie rozstają się entuzjaści fotograficznych podróży. Mowa o niewielkim i tanim statywie, który można schować nawet w niewielkiej torbie czy większej kieszeni spodni. Najciekawsze modele wyposażono w giętkie nóżki, które umożliwiają przytwierdzenie ich w dowolnym miejscu, nawet do gałęzi drzewa czy oparcia ławki w parku.

Karta pamięci

PRZYKŁADOWE AKCESORIA:

Karta pamięci SanDisk SDHC 4 GB Ultra

Karta pamięci SanDisk SDHC 4 GB Ultra

Cena: 30 złotych

Statyw Treq GRI 03 z giętkimi nóżkami

Statyw Treq GRI 03 z giętkimi nóżkami

Cena: około 30 złotych

Torba LowePro Apex (praktyczna i z pokrowcem przeciwdeszczowym)

Torba LowePro Apex (praktyczna i z pokrowcem przeciwdeszczowym)

Cena: zależnie od rozmiaru od 35 do 60 złotych

Więcej o akcesoriach do aparatów cyfrowych możecie przeczytać w artykule Przewodnik: akcesoria do aparatu cyfrowego.