Aparaty kompaktowe

Lampa błyskowa

przeczytasz w 1 min.

Aparat kompaktowy powinien mieć wbudowaną lampę błyskową. W cenie do 800 złotych nie ma co liczyć na możliwość podłączenia zewnętrznej. Należy zwrócić uwagę na lokalizację lampy błyskowej, tak aby podczas fotografowania nie była zasłaniana przez nasze palce.

Lampa błyskowa

Najlepiej, gdy lampa błyskowa jest oddalona od obiektywu i umieszczona bezpośrednio nad nim. Na takie rozwiązanie można jednak liczyć jedynie w większych aparatach, jak np. Canon SX150. Gdy lampa jest podnoszona, warto sprawdzić czy trzeba to robić samodzielnie, czy lampa wyskakuje automatycznie (pop-up). Ręcznie aktywowana lampa nie jest wskazana dla osób oczekujących pełnej automatyki od aparatu.

Lampa błyskowa

Ważna jest również moc lampy, która w przypadku kompaktów podawana jest najczęściej jako zasięg w metrach. Najlepiej gdy lampa oferuje zasięg przynajmniej 5 metrów. Jednak niewielkie kompakty nie zawsze radzą sobie ze spełnieniem tego kryterium. Mimo wszystko warto wystrzegać się lamp o zasięgu mniejszym niż 3 metry, gdyż nie oświetlą dobrze nawet niewielkich pomieszczeń.

Poradnik "jaki aparat cyfrowy kupić" - polecane modele

Nikon COOLPIX L120
Cena: 879 zł

Nikon COOLPIX L120Nikon COOLPIX L120

Fuji FinePix S3400
Cena: 789 zł

Fuji FinePix S3400Fuji FinePix S3400