Gry

Perfekcyjna?

przeczytasz w 1 min.

Odpowiadając bezośrednio na pytanie zadane wyżej: nie do końca. Musimy najpierw zastanowić się, jakie innowacje wprowadza gra i czy w ogóle takie istnieją.

Na pewno plusem jest rewelacyjna grafika. Żadna gra z tych, które do tej pory powstały, nie oferuje takich doznań estetycznych jak Just Cause 2. Nad jej zaletami rozpisywałem się już wcześniej, więc nie ma sensu się powtarzać. Do tego dochodzi ogromny obszar rozgrywki, jak dotąd niespotykany. Tu można zamknąć listę nowości.

Część z was znajdzie w samej rozgrywce dużo elementów wspólnych z takimi tytułami, jak Assassin's Creed czy Prototype. Mam aktualnie na myśli sam system wykonywanych misji, który wprawdzie w Just Cause jest bardziej rozbudowany, ale wykonywanie zadań dla frakcji będących raczej luźno ze sobą powiązanymi może niektóre osoby najzwyczajniej na świecie znudzić. Oczywiście wtedy zawsze możemy udać się na start wyścigu samochodowego, bądź trasy przelotu przez określone punkty, jednak dla niektórych może to być za mało.

Animacja ruchu bohatera jest od technicznej strony po prostu słaba. Sposób, w jaki się porusza wydaje się delikatnie wymuszony i nienaturalny. Wprawdzie dzięki zastosowaniu w grze systemu fizyki Havoc, po upadku z wysokości Sheldon zachowuje się jak kukiełka, ale w samym ruchu na dwóch kończynach nie można dopatrzeć się niczego zgodnego z biologią i naturą ludzką.

U niektórych grających występuje problem z czarnym ekranem, pojawiającym się ni stąd, ni zowąd, który skutecznie uniemożliwia rozgrywkę. Powoduje on, że przestajemy widzieć co dzieje się na polu rozgrywki i słyszymy jedynie dźwięk. Obecnie błąd nie został jeszcze naprawiony, a wystepuje na systemach Windows Vista oraz Windows 7. Nie dotyka on jednak wszystkich i podejrzewa się, że ma coś wspólnego z programami działającymi w grze.