Komputery

System i zasilanie

przeczytasz w 1 min.

Jaki Windows?

W biurze zdecydowanie najlepiej sprawdzają się obecnie systemy z serii Windows 7 i Windows 8. Do Windows XP nie warto już wracać – system ten jest  już po prostu za stary. Warto też pamiętać, że do komputera z co najmniej 4-gigabajtami pamięci operacyjnej powinno się raczej wybrać system Windows w wersji x64 (64-bitowej). Tylko taki system prawidłowo obsłuży cztery i więcej gigabajtów pamięci RAM (w 32-bitowym systemie Windows 7 dostępnych jest na ogół 3,25 GB pamięci).

Komputer biurowy z systemem Microsoft Windows 8

Niezbędnym dodatkiem jest dobry, renomowany program antywirusowy. Rozwiązania darmowe dalece odbiegają możliwościami i skutecznością od aplikacji płatnych.

Niezbędnym dodatkiem do komputera biurowego jest pakiet antywirusowy

 

Zasilacz

Szukając odpowiedniego zasilacza zwracajmy uwagę nie tylko na moc znamionową, ale przede wszystkim na skuteczność. Im jest ona wyższa, tym zasilacz mniej się grzeje i zapewnia lepsze parametry pracy.

Zasilacz do komputera biurowego jest równie ważny jak w wypadku komputerów dla graczy

Przydaje się też modularne, czyli odpinane okablowanie. Taki zasilacz kosztuje kilkadziesiąt złotych więcej, a im mniej niepotrzebnych, wiszących kabli wewnątrz tym lepsza cyrkulacja powietrza i lepsze chłodzenie.

W razie kłopotów z samodzielnym doborem mocy zasilacza sięgnijmy po poradę sprzedawcy.

 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!