Telefony

Testy

przeczytasz w 3 min.

 

  

Wydajność

 

 

Wydajność układu nie została przetestowana ze względu na brak programowych benchmarków w sklepie „Marketplace”. Ze względu na zamknięty charakter systemu dodawanie zewnętrznych aplikacji jest niemożliwe.
Udało się natomiast pograć w takie tytuły 3D, jak na przykład Assassin's Creed, czy Need For Speed Undercover. Wydajność w tych grach była bardziej niż zadowalająca. Grafika, mimo, że dość zaawansowana (jak na tą platformę sprzętową) animowała się płynnie i na ekranie telefonu wyglądała rewelacyjnie. Nie zaobserwowaliśmy poważniejszych „lag'ów” i  błędów.

   
  

 Czas pracy na baterii

 

 

Sprawdziliśmy jak długo wytrzymuje bateria tego telefonu podczas typowych połączeń za pośrednictwem sieci GSM. Akumulator został uprzednio sformatowany, poprzez rozładowanie do zera i naładowanie do pełna przynajmniej trzykrotnie. W czasie połączenia podświetlenie kranu było wyłączone, podobnie jak łączonść Wi-Fi, 3G, Bluetooth, GPS i animowane tapety. Poziom głośności dźwięku ustawiliśmy na połowę.

Jak się okazuje bateria zastosowana w tym modelu charakteryzuje się dość przeciętną wydajnością. W trakcie typowego użytkowania z włączonym Wi-Fi oraz 3G i przy średnim natężeniu rozmów LG Swift 7 wytrzymał ponad niecałe 2 dni, a maksymalny czas rozmowy oscylował wokół 5 godzin. Nie jest to imponujący wynik, ale z pewnością nie należy też do najgorszych. W trybie czuwania telefon potrafi wytrzymać 320-350 godzin.

  • Rozmowy: 5 h
  • Internet: 6 h 30 min
  • Tryb czuwania: 15 dni
   
  

Ekran

 

Kąty widzenia

Pod tym względem wyświetlacz sprawuje się całkiem dobrze. Zaznaczyć jednak warto, że nie dorównuje on w tym zakresie ekranom wykonanym w technologii Super AMOLED. Jasność, nasycenie kolorów, kontrast i oddanie detali obrazu stoją na wysokim poziomie.

   
  

Jakość zdjęć

Dzień

Wieczór

Z lampą

Panorama

 

Jakość fotografii oceniamy dobrze jak na tę klasę sprzętu. Producent zastosował jednak bardzo silne „odszumianie”, przez co zdjęcia tracą na detalach, ale zyskują na ogólnej jakości. Zdjęcia nocne są znacznie gorsze od dziennych, ale nie są tragiczne. Lampa błyskowa sprawuje się dobrze na dystansie od 1, do 2 metrów (poniżej 1 metra zdjęcia są mocno przepalone). Na uznanie zasługuje bardzo dobrze działający balans bieli, szczególnie w sztucznie oświetlonych pomieszczeniach. Wyregulować możemy jasność zdjęć, ich jakość, rozdzielczość, balans bieli, a dodatkowo zastosujemy jeden z trybów tematycznych „Inteligent Shot”, lub włączymy bardzo przydatną opcję „Beauty Shot”, która skutecznie upiększa fotografie (szczególnie portrety). Nie zabrakło również funkcji łączenia zdjęć w panoramy, ale jej działanie pozostawia trochę do życzenia.

   
  

Jakość nagrań wideo

 

Jakość nagrań jest dość przyzwoita (szczególnie w rozdzielczości 720p), ale kamerka ma ciągłe problemy z ostrością, które nie są widoczne na ekranie telefonu, ale na dużym monitorze komputera już tak. Wbudowana dioda LED może służyć do ciągłego oświetlania filmowanych scen. Balans bieli, podobnie jak w przypadku fotografii jest naprawdę dobry.

Zobacz i prównaj nagrania z innych telefonów przetestowanych w serwisie.

   
  

GPS

 

Geolokalizacja działa w tym telefonie bez zarzutu. Sygnał wyszukiwany jest bardzo szybko (kilka sekund) nawet wewnątrz pomieszczeń, a dokładność obliczeń jest równie dobra, jak w przypadku tradycyjnych nawigacji samochodowych.

   
  

Wi-Fi

 

Sieci bezprzewodowe wyszukiwane są błyskawicznie, a ich konfiguracja nie wymaga szerokiej wiedzy technicznej. Urządzenie wspiera standard 802.11 b/g/n, więc jest w stanie obsłużyć także wysokie prędkości połączeń.


Opis procedur testowych

Częstotliwość taktowania procesora głównego, graficznego i pamięci RAM, ustawiona była na wartość domyślną dla danego modelu telefonu.