Tablety

Fotografowanie i nagrywanie filmów

przeczytasz w 2 min.

Opisywany tablet wyposażony został w dwie kamerki - tylną (główną) służącą do wykonywania podstawowych fotek i nagrań oraz przednią, przydatną w czasie wideokonferencji. O jakości wiele pisać nie trzeba. Dla nikogo nie będzie chyba niespodzianką, że w tej klasie cenowej nie znajdziemy raczej tabletów, które pozwolą na rejestrowanie pięknych zdjęć i filmów w wysokiej rozdzielczości.

Ważne jest jednak to, że Media-Tech nie wypada gorzej od konkurencji. Część tabletów w tej cenie nie oferuje dwóch kamerek, a Cassius tak. Już to jest dużą zaletą, choć przyznać musimy, że tablet tego typu może być pozbawiony tylnej kamerki i raczej nikt za nią tęsknił nie będzie. Tutaj liczy się przede wszystkim przedni sensor, który pozwoli na pełne wykorzystanie takich programów jak Skype czy Google Talk.

Zdjęcie z tylnej kamerki

Media-Tech Cassius - przykładowe zdjęcie

Zdjęcie z przedniej kamerki

Media-Tech Cassius - przykładowe zdjęcie

W przypadku opisywanego urządzenia tylnym modułem wykonamy zdjęcia o rozdzielczości 1600x1200 px (1,92 Mpx), a przednim 640x480 px (ok. 0,31 Mpx). W obu przypadkach jakość jest przeciętna - widywaliśmy już gorsze kamerki, ale z całą pewnością nie możemy jakości porównywać do topowych tabletów za 2000-3000 zł. Zdjęcia tylne i przednie przypisać można do wybranego kontaktu, umieścić w prostej galerii internetowej lub wysłać e-mailem jako podgląd. W ostateczności można się pokusić o ich wydrukowanie, ale nie radzimy liczyć na wysoką jakość obrazu widocznego na papierze.

Opcji ustawień jest mało. Wśród nich znajdziemy balans bieli, korektę ekspozycji i całkiem nieprzydatny przy tej rozdzielczości zoom cyfrowy - to wszystko.

Film z tylnej kamerki

Film z przedniej kamerki

Filmy nagrywamy w formacie 3GP. Tylna kamerka pozwala zarejestrować obraz w rozdzielczości 1280x720 px (czyli całkiem nieźle jak na sprzęt tej klasy). Filmy kręcone w słoneczny dzień cechują się akceptowalną jakością – nadają się do wrzucenia np. na YouTube. Jeśli jednak nagrywamy wewnątrz pomieszczeń lub w trudnych warunkach oświetleniowych, odszumianie wzrasta, a jakość obrazu spada (dotyczy to zarówno filmów jak i zdjęć). Nagrania z przedniej kamerki mają rozdzielczość 640x480 px, ale o to nie musimy się martwić. Ten sensor ma służyć właściwie tylko do czatów wideo i niczego więcej.