Myszki

Software i podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Mnogość możliwych konfiguracji, czyli sprawdzamy oprogramowanie

Oprogramowanie to duży plus Mionix NAOS 8200. Panel sterowania myszą jest przejrzysty, co przy bardzo wielu możliwościach konfiguracji jest zdecydowaną zaletą. Za jego pomocą możemy choćby dostosować dowolnie 3 konfigurowalne poziomy ustawień DPI, zarządzać dowolnie podświetleniem myszy, ustawić makra, skonfigurować funkcje przycisków czy określić jaka częstotliwość raportowania nas interesuje oraz – rzecz jasna – ustawić poszczególne profile użytkownika.

Mionix NAOS 8200 oprogramowanie

W rzeczywistości ustawień w panelu sterowania myszą jest o wiele więcej, a przejście przez nie wszystkie potrafi potrwać naprawdę długo. Dobrze zatem, że interfejs nie jest przeładowany, ma oszczędną kolorystykę i, podsumowując, jest po prostu czytelny. To kolejna zaleta Mionix NAOS 8200, których trochę już się na naszej liście uzbierało.

Co warto zaznaczyć, panel sterowania myszą pozwala nie tylko na zarządzanie jej ustawieniami, ale dzięki odpowiedniej zakładce, również na skorzystanie we wsparcia producenta. Możemy więc nie tylko zarejestrować produkt, ale także zaktualizować jego oprogramowanie czy przejrzeć najczęściej zadawane przez użytkowników pytania. Reasumując, oprogramowanie i panel sterowania – miodzio.

Mionix NAOS 8200 software

Warto zainteresować się Mionix NAOS 8200?

Przyznajmy to wprost, jest to świetna mysz. Niestety, niepozbawiona wad, co smuci zważywszy na rewelacyjne wykonanie i wzornictwo. Co zaliczyć trzeba w poczet wad? Na pewno głośne klawisze o płytkim skoku, umiejscowienie przycisków do zmiany wartości DPI oraz – przede wszystkim – brak ciężarków. Zwłaszcza to ostatnie boli szczególnie, gdyż wydając kilkaset złotych na mysz, dobrze jest móc ją odpowiednio spersonalizować – nie tylko wizualnie.

Mionix NAOS 8200 wygląd

Choć urządzenie posiada minusy, ma też pełno zalet. Mysz jest wygodna, działa bez zająknięć, bardzo dobrze interpretuje wskazania naszej dłoni. Jest też estetyczna, a o jej czystość łatwo zadbać – co ucieszy estetów i czyściochów. Czy jednak wygoda użytkowania i bardzo dobra charakterystyka pracy przeważają nad minusami? Zdecydowanie tak, gdyż Mionix NAOS 8200 jest myszką arcywygodną i niewiele brakuje jaj do zasłużonej oceny bardzo dobrej.

Mionix NAOS 8200 ergonomia

Ocenę końcową zaniża nieco za wysoka cena, co na mocno konkurencyjnym rynku odbija się negatywnie na całokształcie. Rzecz jasna, również wspomniane wady, mniejsze i większe także mają przełożenie na odbiór całościowy urządzenia. W każdym razie, mysz zasługuje na bardzo mocne 4, a nawet i 4,5. To świetny gryzoń, który ergonomią mógłby obdarzyć kilka osobnych modeli producentów, którym brakuje fantazji, a pieczołowitością wykonania kładzie na łopatki większość konkurencji. Koniec końców zatem, naprawdę warto zdecydować się na zakup Mionix NAOS 8200.

Ocena końcowa:

 • doskonały wygląd
 • wygoda!
 • oprogramowanie
 • wykonanie i materiały
 • możliwości zarządzania podświetleniem
 • charakterystyka pracy
 • precyzyjny sensor
   
 • brak ciężarków
 • płytki skok przycisków
 • umiejscowienie przycisków kontrolujących DPI
 • głośne klawisze

85%

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Han44
  2
  Wszystko fajnie recka też tylko czy to warte jest tej kasy?, może coś na ząb tańszego i też egzotycznego w granicach rozsądku np. Func ms-2 (już w cenie około 120 zł )może warto pokusić się o recenzję czegoś taniego i może faktycznie też dobrego a zarazem mniej znanego na rynku a bardziej finansowo przypadnie dla większej rzeszy użytkowników.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Drogo...Drożej od produktów Razer, na poziomie Roccat'a. Nie wróżę tej myszce większej popularności.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Kolejna mysz nie warta swojej ceny! Ja polecam myszy Bloody, bo za około 100 zł dostaje się mysz która jest wystarczająca do wszystkich gier!
    Po co przepłacać jak Bloody oferuje to samo co Roccaty, Razery, Logitechy i ta Mionix!
    • avatar
     Gatsu
     0
     Druga strona, końcówka: "wywarzone" - zrzuta na słownik ortograficzny dla Pana Przemka ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      mam aviora i przy przesiadce z razera(naga 2014 i tona poprzednich) czuć różnice. myszka jest lepiej wykonana od razera, sensor? to najlepszy produkowany optyk, wiec nic lepszego nie ma. razer żongluje sensorami i warto sprawdzić przed zakupem.