Karty graficzne

Testy wydajności. Ocena

przeczytasz w 2 min.

 

 Platforma testowa
› AMD Athlon 64 X2 @ 4600+ (2400 MHz)
› ASUS Crosshair - RoG (nForce 590 SLI)
› Kingston 2GB DDR2-800 CL 4-4-4-12
› Seagate 320GB
› Creative SB Audigy
› Chieftec CFT-560A-12C
› Windows VISTA Ultimate PL / DX10

Fabrycznie podkręcony MSI jest do 5% szybszy od klasycznego GeForce'a 8800 GTX. Prawdę powiedziawszy, 1-2 klatki fps więcej to nie rezultat nad którym można by się rozpływać, ale faktem jest, że karta ta jest najszybszym i najlepiej chłodzonym modelem w serii GTX.


Przy okazji mamy jeszcze 'poprawione' wyniki z najnowszego benchmarka DX10. Przedstawia nam mniej więcej to samo, co 3DMark06. Przypomnijmy, że w chwili premiery karty Radeon HD 2900XT, na dostępnych wówczas sterownikach nVidii karty z serii GeForce 8 wypadały strasznie kiepsko. W kilka dni później nVidia wydała świeże sterowniki, 158.43, na których odnotowaliśmy znaczną poprawę płynności i tym samym większą liczbę FPS. Wniosek z tego zdarzenia można wyciągnąć tylko jeden - testowanie nowych produktów w chwili premiery (na tak zwany deadline), kompletnie nie ma sensu. Zresztą nVidia szybko zrewanżowała się firmie AMD-ATi, wypuszczając demko Lost Planet, na którym z kolei nie działały poprawnie nowe Radeony. Kompletne szaleństwo i nonsens, w którym testerzy i czytelnicy zaczynają się powoli gubić.


Podsumowując. Karta MSI do udany produkt, choć mnie osobiście odrzuca to denerwujące bzyczenie pompki wodnej. Z całą pewnością po kilku dniach używania zapakowałbym kartę z powrotem do pudełka i odesłał do sprzedawcy. Podczas wieczornego lub nocnego siedzenia przed komputerem zdecydowanie wolę mieć za akompaniament ćwierkanie ptaszków, niż psychodeliczne odgłosy maszynerii niczym z horroru Doom III.

Osobom mniej wyczulonym na takie dźwięki dochodzące ze sprzętu komputerowego, kartę OC Liquid jak najbardziej polecamy. Jak już wspomniałem, jest świetnie chłodzona i jest jednym z najszybszych GTX'ów. Warunkowo przyznamy jej naszą rekomendacje 'Dobry Produkt', gdyby okazało się, że to z moich słuchem jest coś nie w porządku, a nie z odgłosem pracy pompki wodnej ;)

MSI 8800 GTX OC Liquid
pseudo chłodzenie wodne
(prawie) bezgłośne i wydajne,
zegary podkręcone do poziomu Ultry

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!