Karty graficzne

MSI GeForce GTX 1080 Gaming X 8G

przeczytasz w 2 min.

Autorska konstrukcja MSI z serii Gaming nie przeszła większej zmiany wizualnej względem poprzedniej generacji. Nieco "ostrzejsze" kształy nadają jej nieco poważniejszego wyglądu. Choć oczywiście znalazło się tutaj również miejsce na podświetlenie LED. Całość została solidnie wykonana i nam się bardzo podoba, choć to naturalnie rzecz gustu.

MSI GeForce GTX 1080 Gaming X

Złącza

  • 3x DisplayPort
  • 1x HDMI
  • 1x DVI
  • 8+6-pinowe zasilania

Zestaw złącz jest identyczny względem referencyjnego GTX 1080. Jedyna różnica to oczywiście dodatkowe gniazdo zasilające (6-pinowe). W zasadzie jest tu wszystko, co potrzeba i trudno oczekiwać czegoś więcej pod tym względem. Na górze karty znajduje się również złącze SLI, ale stosownego mostka nie ma w zestawie. Mając jednak na uwadze jego rózne rozmiary wydaje się to zrozumiałe.

MSI GeForce GTX 1080 Gaming X

Największą zaletą karty MSI z pewnością jest jej system chłodzenia - Twin Frozr, w szóstej już odsłonie. Względem poprzedniej generacji kart tego producenta zastosowanu tutaj ulepszony wiatraki z systemem TORX 2.0, które są wstanie wypchnąć większą ilość powietrza (o 22% względem poprzedniej konstrukcji). Są przy tym relatywnie ciche i nawet pod pełnym obciążeniem karte ledwo słychać (39 DBa).

MSI GeForce GTX 1080 Gaming X

Z tyłu konstrukcji standardowo już dla wszystkich kart klasy premium znalazł się czarny backplate z charakterystycznym dla MSI wzorem smoka. W odróżnieniu od referencyjnej karty wspomniana płytka jest jednolita, a nie w przypadku Founders Edition - dwuczęściowa. Z praktycznego punktu widzenia nie robi to jednak większej różnicy.

MSI GeForce GTX 1080 Gaming X

Górna część karty wyróżnia się charakterystycznym logiem MSI, które w trakcie pracy karty jest podświetlone. A skoro już o tym mowa to należy wspomnieć, że została wyposażona w dodatkowe ledy z boku, które oferują pełną paletę barw i kilka efektów. Możemy je skonfigrować dowolnie w dołączonej do karty aplikacji.

MSI GeForce GTX 1080 Gaming X

Na koniec warto też wspomnieć, że na płytce PCB znajduje się 10-fazowa sekcja zasilania, choć mając na uwadze twarde ograniczenia jakie Nvidia wprowadziła względem regulacji napięć dla układu GTX 1080 nie wydaje nam się aby takowa była tutaj potrzebna. Całościowo jakość wykonania karty MSI GeForce GTX 1080 Gaming X oceniamy bardzo wysoko, jest taka jakiej się można spodziewać po konstrukcji należącej do klasy premium.