Karty graficzne

MSI Radeon RX 470 Gaming X 4 GB

przeczytasz w 2 min.

Autorska konstrukcja MSI z pewnością nikogo nie zaskoczy wyglądem. Wszak wszystkie karty tego producenta należące do serii Gaming X/Z prezentują się prawie identycznie. Jedyną różnicą jest w zasadzie ilość ciepłowodów w systemie chłodzenia. Oczywiście to nie jest zarzut, wszak naszym zdaniem zarówno wygląd jak i jakość kart MSI stoi na bardzo wysokim poziomie.

MSI Radeon RX 470 Gaming X 4 GB

Złącza

  • 2x DisplayPort 1.4
  • 2x HDMI 2.0
  • DVI
  • 8-pinowe zasilania

Ukłąd złącz na karcie MSI nieco odbiega od tego, który można znaleźć w referencyjnej konstrukcji RX 470. Zamiast trzech wyjść DisplayPort oraz jednego HDMI mamy tutaj układ 2 do 2. Oczywiście dla większości użytkowników nie będzie to miało większego znaczenia, ale niektórym dodatkowe wyjście HDMI zapewne się przyda.

MSI Radeon RX 470 Gaming X 4 GB

Zgodnie z tym o czym wspomnieliśmy wcześniej, MSI Radeon RX 470 Gaming X został wyposażony system chłodzenia Twin Frozr VI. Dokładnie tak sam jak GTX 1080 / 1070 z tej serii. Nie mamy żadnych zastrzeżeń zarówno do jego kultury pracy jak i efektywności. Należy powiedzieć nawet więcej - w przypadku RX 470 ten system chłodzenia sprawuje się doskonale.

Karta w pod pełnym obciążeniem jest praktycznie niesłyszalna (36 dBA), a temperatura rdzenia po solidnym wygrzaniu w grze Wiedźmin 3 nie przekraczała 66 stopni. Mając na uwadze jak pod tym względem sprawowała się referencyjna konstrukcja trudno nie być pod wrażeniem wyników karty MSI w tej kategorii.

MSI Radeon RX 470 Gaming X 4 GB

Zaskoczył nas fakt, że w odróżnieniu od droższych modeli kart MSI należących do tej samej serii testowana konstrukcja nie została wyposażona we wzmacniający backplate. Nie jest to duży problem, szczególnie, że karta nie zalicza się do dużych / ciężkich konstrukcji, ale dla wielu użytkowników jest miły akcent wizualny.

MSI Radeon RX 470 Gaming X 4 GB

Całościowo jakość wykonania testowanej karty oceniamy wysoko. Wszystkie elementy zostały dobrze spasowane, nic tutaj nie odstaje, a sam wygląd może się podobać. Bardzo wydajny, a przy tym równie cichy system chłodzenia Twin Frozr VI to z pewnością kolejny mocny punkt konstrukcji MSI.